Artykuł Zdrowie

2011-11-23

Wybór majtek najlepszych dla zdrowia

0

Częścią higieny jest również dbanie o odpowiednią bieliznę. W tej kwestii niestety najczęściej popełniamy błędy, które później procentują. My, kobiety mamy słabość do wybierania bielizny, która jest niewygodna, ale za to bardzo seksowna. Jednak zanim tak się stanie warto zastanowić się nad konsekwencjami. Oto najczęstsze błędy przy doborze bielizny:

  • Wybór majtek najlepszych dla zdrowia

Pierwszy błąd: źle dopasowana

Taką bieliznę, jak majtki często wybieramy na „chybił, trafił”, czyli po prostu na oko. Kiedy po powrocie do domu okazuje się za mała, to często zamiast spróbować ją wymienić, próbujemy ubrać ją na siłę, przecież kiedyś się rozciągnie… To błąd! Zbyt obcisła bielizna może powodować obtarcia miejsc intymnych, natomiast wcinająca się gumka może w tych miejscach powodować zaburzenia krążenia. Również u mężczyzn zbyt obcisła bielizna jest zagrożeniem, przede wszystkim dla płodności.

Drugi błąd: zły fason

Na co dzień polecana jest bielizna o klasycznym kroju, jest wygodna i komfortowa dla naszych miejsc intymnych. Stringi oraz szorto-stringi mogą niestety być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Tylnia tasiemka, która za bardzo przylega może powodować mikro urazy delikatnych miejsc, oraz nie przepuszcza powietrza. To sprawia, że środowisko tych miejsc staje się wilgotne i ciepłe, co sprzyja rozwojowi bakterii. Pasek natomiast podczas ruchu przesuwa się, ułatwiając migracje drobnoustrojów z odbytu do pochwy. Nosząc więc taką bieliznę zbyt często możemy nabawić się infekcji intymnych.

Trzeci błąd: złe tkaniny

Ważna jest nie tylko budowa naszej bielizny, ale również to z czego są uszyte. Zwracajmy uwagę podczas zakupu, na to co pisze na metce. Najbardziej polecane są materiały naturalne, pomagają one w cyrkulacji powietrza i odprowadzaniu wilgoci. Do tej grupy zalicza się: bawełna, jedwab, włókno bambusowe, wełna, oraz len. Te dwa ostatnie są rzadko spotykane, ponieważ mało praktyczne. Materiałem syntetycznym, ale tworzonym z naturalnych surowców jest wiskoza – ona również dobrze się sprawdza jako bielizna. Należy natomiast unikać materiałów sztucznych, lub naturalnych ze zbyt dużą domieszką elastanu. Ponieważ słabo przepuszczają powietrze tworzą idealne środowisko dla bakterii, ponadto mogą powodować odparzenia. Jeżeli już zdecydujemy się na tkaniny syntetyczne, to tylko te o nowoczesnej technologii.

Czwarty błąd: bielizna nie dopasowana do okazji

Nasza bielizna powinna być zawsze dopasowana do okazji. Jeżeli uprawiamy sporty, wybierajmy super wygodną, bezszwową. Sprawdzi się również w długiej podróży. Podczas snu rezygnujmy w ogóle z bielizny, lub ubierajmy jak najluźniejszą. Wszelkie bielizny do zadań specjalnych jak np. wyszczuplająca nie nosimy nigdy cały dzień.

Mamy nadzieje, że te zasady pomogą Wam dobrać bieliznę idealną i korzystną dla zdrowia!

  • Wybór majtek najlepszych dla zdrowia

Komentarze [1]

    • Ciekawe uwagi, warto przemyśleć ; )
    • 0