Artykuł Bielizna

2011-11-18

Wybieramy najlepsze pończochy

0

Jak wybrać pończochy, skoro jest tyle wzorów, kolorów, rodzajów, cech i producentów. To wcale nie wydaje się być proste! Jednak i tym razem postanowiliśmy dla Was umieścić małą ściągę czym się kierować podczas wyboru. Mamy nadzieje, że dzięki temu artykułowi, zakupy pończoch będą o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Typy. Jeżeli chciałabyś wyglądać elegancko i zjawiskowo podczas jakiejś uroczystości, a tym samym wieczorem lśnić w sypialni, to warto się zdecydować na pończochy do pasa. Te pończochy jak żadne inne dodają Ci gracji, tajemniczości i zmysłowości. Dodatkowo połączone z pasem wyszczuplającym nadadzą idealną sylwetkę klepsydry. Jeżeli jednak kierujesz się głównie wygodą, wybierz samonośne. Przydadzą się również gdy twoja sukienka jest dość cienka i przylegająca. Podwiązki mogły by się odznaczać. Pamiętaj również aby wzory pończoch były zharmonizowane z całą resztą stroju.

Wyjątkowo przejrzyste pończochy, o bardzo cienkiej przędzy nadadzą efekt wypracowanej nagości. Jeżeli nie chcesz aby wyglądały zbyt wyzywającą ubieraj do nich nieco dłuższe spódnice i sukienki. Te wykonane ze nylonu są bardziej wytrzymałe, ale te które posiadają domieszkę też elastanu wyglądają bardziej jedwabiście i są bardziej przylegające. Ciemne i matowe wyszczuplą, a te błyszczące dodadzą optycznie objętości nodze.

  • Wybieramy najlepsze pończochy - typy

Kolor. Dobieraj barwę pończoch nie tylko do koloru twojej bielizny i ubrań, ale również do odcienia skóry. Jeżeli decydujesz się na mocne, intensywne barwy – jak czerwień, fiolet, żółć, to pamiętaj aby były w podobnym odcieniu co bielizna, a mogą być kontrastowe w stosunku do ubrań. Jasne beżowe pończochy są tutaj najbardziej uniwersalne.

Rozmiar. Nie ma jednej standardowej numeracji pończoch. Dokładnie czytaj etykiety, a szczególnie tabele znajdujące się z tyłu. Jest to szczególnie ważne przy pończochach vintage – nylonowych. Ponieważ nylon nie rozciąga się, długość pończochy musi być idealnie na długość nogi. Niektóre bardziej rozciągliwe pończochy posiadają rozmiary uniwersalne, jeżeli jednak masz bardzo długie nogi, to może się on okazać jednak nieco za krótki.

Buty. To ostatnia frapująca nasz rzecz. Najogólniejsza zasada to taka, że nie ubiera się sandałów do pończoch, ani żadnych innych mocno odkrytych butów. Jednak czasami jeżeli pończochy są nam konieczne to wybierzmy te najcieńsze i bez żadnych wzmocnień na palcach i piętach. Bezpieczniejsze jednak będą buty typu pep toe.

  • Wybieramy najlepsze pończochy - buty

Komentarze [2]

    • Z pończochami jest troch jak z wyborem rajstop- zwłaszcza jeśli chodzi o kolor, by pasował do obuwia, ale efekt jaki dają jest na prawdę nieporównywalny z rajstopami. :)
    • 0
    • bardzo ciekawe uwagi, na niektóre rzeczy nie wpadłabym sama
    • 0