Artykuł Bielizna

2012-12-12

Wszystkie oblicza gorsetu - trendy 2012/2013

1

Demonstracyjnie palony na początku ubiegłego stulecia jako symbol zniewolenia kobiet, nieoczekiwanie powrócił w XXI wieku, w zupełnie nowym wcieleniu. Wychodząc z tradycyjnej roli luksusowej bielizny czy rekwizytu gotyckiej subkultury, wszedł na scenę z gwiazdami pop (Lady Gaga, Beyonce) i święci tryumfy.

Projektanci prezentują nam coraz to nowsze pomysły na gorset. Oto niektóre z nich.

MAYA HANSEN

Zainspirowana kulturą Majów projektantka Maya Hansen, w najnowszej kolekcji prezentuje nam swoją wizję podboju ich ziem przez Hiszpanów. Jej gorsety uzbrojone są zarówno w metalowe detale konkwistadorów, jak i w złoto Majów oraz, przewodni dla całej kolekcji motyw czaszki. Projektantka przedstawia przy tym swoją opowieść o historii w sposób bardzo nowoczesny – ostre ćwieki doskonale wpisują się w punkrockowy klimat, a geometryczne złote dodatki mogą przywodzić na myśl futurystyczny styl Lady Gagi.

  • Wszystkie oblicza gorsetu - trendy 2012/2013 - MH

DOLCE&GABBANA

Zaskakujące i intrygujące wariacje nt. gorsetu zaprezentowali słynni projektanci podczas Milan Fashion Week Spring 2013. Sztywne, rozbudowane konstrukcje, barokowe niby-stelaże zrobione są... z wikliny. Gorsety-kosze połączone zostały z czarną koronkową bielizną. Propozycje Dolce&Gabbana to przewrotna zabawa z tradycją.

  • Wszystkie oblicza gorsetu - trendy 2012/2013 - D&G

Powyższe kolekcje to interesujące przykłady różnorodności gorsetów XXI wieku. Stając się elementem zabawy, przebieranki, czy gry są już przeciwieństwem tego, czym były na początku – więzienia dla kobiecego ciała.

Komentarze [2]

    • Nigdy nie miałam gorsetu i mój men mi mówi, kup sobie, chce cie zobaczyć w takim cudeńku. Długo szukałam bo pierś mam obfitą, w końcu znalazłam w sklepie. Ubrałam go ze dwa razy, jest wygodny, wyglądam seksi:) chyba o to chodziło:P
    • 0
    • to ja jeszcze ze swojej strony dodam opcję, którą sama wybrałam, czyli markową, ale dla kobiet o nie tak grubym portfelu, żeby pozwolić sobie na wyżej wymienione :P bardzo fajny i wygodny, super talię robi :d
    • 1