Artykuł Ciekawostki

2011-11-30

Victoria's Secret Fashion Show 2011

1

Pokaz Victoria’s Secret odbył się ostatecznie 8 listopada 2011 w Lexington Avenue Armory w Nowym Jorku. Jednak mogli go oglądać wtedy tylko nieliczni goście, pełna transmisja dla CBS, z tego niezwykłego wydarzenia odbyła się wczoraj (29 listopad). Same przygotowania do pokazu trwały miesiącami, w końcu każda z modelek wcielała się w kilka różnych koncepcji. Dla każdej z nich strój był szyty i dopasowany indywidualnie. Bielizna miała tutaj być na miejscu pierwszym, ale jak wiemy niezwykła oprawa całego show, nie pozwalała nam skupić uwagę tylko na tym. Ciała modelek były zdobione piórami, kryształami, perłami i innymi dodatkami – wszystko w stu procentowym stylu glamour. Na wybiegu oglądaliśmy m.in. Candice Swanepoel, Miranda Kerr, Lindsey Ellington, Anne Vyalitsina, , Alessandra Ambrosio, Adriana Lima, Erin Heatherton, Lily Aldridge, Anja Rubik, Izabel Goulart, Constance Jablonski, Karmen Pedaru, Anais Mali i inne.  Jak co roku skład był naprawdę wyśmienity i trzymał najwyższy poziom!

 • Victoria's Secret Fashion Show 2011 - 1

Pokazom  towarzyszyła pełna oprawa wizualna i muzyczna, oraz inne ciekawe występy, m. in. balet. Robiło to niezwykłe wrażenie, ale w końcu ta impreza słynie z przepychu i najdroższej organizacji. W tym roku wydano „zaledwie” 2,5 $ na wykonanie samego Fantasy Bra, więc możemy tylko przypuszczać jak ogromna kwota została przeznaczona na całą imprezę. Oprawę muzyczną widowiska zapewnili tacy wykonawcy jak Nicky Minaj, Adam Levine z Maroon 5, Kanye West & Jay-Z. Modelki poruszały się w tych bajecznie kolorowych strojach w takt muzyki, tworząc swoisty performance. Na widzów czekało wiele zaskakujących momentów, jak na przykład ten, w którym Adam Levine całuje rozpromienioną  Annę Vyalitsina.  Jedną z największych gwiazd pokazu była śliczna Miranda Kerr, która wystąpiła w tegorocznym Fantasy Bra. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten moment, gdyż to prawdziwa śliczność, a ten strój budzi powszechne emocje. Jednym z najbardziej oklaskujących  ją mężczyzn, był nikt inny jak jej mąż – aktor Orlando Bloom. W tym wcieleniu ubrana była w kolorze srebrno- błękitnym, przypominała syrenę, gdyż jej skrzydła przybrały kształt muszli, były niezwykle lśniące, ozdabiane licznymi perłami. Zdecydowanie gwiazdą wieczoru pozostała również Candice Swanepoel. Jest ona jedną z najbardziej charakterystycznych aniołków i jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek tego pokazu. Pojawiła się również na banerach reklamujących to wydarzenie. Na wybiegu ubrana była m. In. W perłowy biustonosz, minisukienkę przyozdobioną piórami i anielskie skrzydła. Pikantności dodawały czerwone szpilki, z taśmami oplecionymi wzdłuż długich nóg Candice. To nie jedyny wizerunek tego wieczoru. Najbardziej chyba mroczną wersję stroju posiadała super modelka Adriana Lima. Jej strój był bardzo seksowny, składał się z pończoch w czarne, pionowe pasy; fioletowe, prześwitujące body i ogromne, czarne skrzydła.

 • Victoria's Secret Fashion Show 2011 - 2

Całe wydarzenie było podzielone na kilka części. Na każdej z nich panował nieco inny klimat, a modelki były ubrane zupełnie inaczej. Zdecydowanie najbardziej zwariowana była część pokazu bielizny PINK, który odbywał się w tle muzyki Nicky Mintaj. Modelki były przebrane za super bohaterki, lub bardzo słodko… Ale na pewno zupełnie nie poważnie! Miały na sobie odblaskowe stroje, peleryny. Bielizna była odważna seksowna, o nieco geometrycznych krojach i nasyconych kolorach.

 • Victoria's Secret Fashion Show 2011 - 3

Ten wieczór obfitował w wiele emocji, niespodzianek. Jak zwykle Victoria’s Secret stworzyła widowisko niezwykłe, obfitujące w znane modelki, jak i osobistości, które zostały zaproszone. Mogli je oglądać na żywo tylko wybrańcy, ale transmisje oglądały miliony ludzi. To z całą pewnością jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w świecie mody, które ugruntowuje pozycje marki na świecie. My lubimy je oglądać ze względu na to jak barwne i plastyczne ono jest, oraz piękno modelek i bielizny. Podoba nam się również ten ekscentryzm, ironia, niekiedy ogromny przepych i przesadność kreacji. Nigdy również nie możemy się nadziwić ilości i różnorodności skrzydeł, nieodłącznie towarzyszącym aniołkom VS. Tak było również w tym roku – srebrne, złote, połyskujące, z piór, z drogocennych kamieni, w kształcie płacht, neonowe. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejny pokaz.

Komentarze [3]

  • Bardzo ekstrawaganckie projekty, ale ciekawe!
  • 0
  • Anja, Izabel i Constance po raz pierwszy na pokazie? Coś się chyba pomyliło :P. Izabel była przecież aniołkiem, Anja pierwszy występ zaliczyła w 2009 roku, a Constance w 2010.
  • 1