Artykuł Ciekawostki

2011-11-05

Victoria’s Secret Fantasy Bra 2011

0

Tegoroczny model Fantasy Bra debiutował w weekend  21 października. W tym roku jednak prezentacja wyglądała nieco inaczej – szybkie zdjęcie, prezentacja w porannym talk show i biustonosz powędrował z powrotem do skarbca. Nawet modelka Miranda Kerr nie mogła go przymierzyć przed kamerami. Zadziwił również prezenter FOX-TV, który zapytał modelkę, jak  Victoria’s Secret może usprawiedliwić tak ekstrawagancki gest teraz? Pytanie w oczywisty sposób wiąże się z obecnym stanem gospodarki Stanów Zjednoczonych. Już od trzech lat jest ona zrujnowana. Fantasy Bra już od pierwszej prezentacji w 1996 roku, był symbolem zbliżającego się świątecznego pokazu Victoria’s Secret, ale też oczywistym chwytem marketingowym. Był znakiem blichtru, szczytem snobizmu…

Ta bielizna nigdy nie znalazła kupców, z oczywistych powodów, jest zupełnie nie praktyczna, nieracjonalna i niesamowicie droga. Obecnie prezentowany model złożony jest z ok. 3,400 kamieni, w tym 142 karatowy diament, liczne perły, cytryny, akwamaryny. Kosztuje on niebagatelną sumę 2,5 miliona dolarów. Zastanawiamy się, czy teraz, gdy gospodarka USA, jak i innych europejskich krajów się sypie, czy to nie bezwstydnie nonszalancki gest, pokazanie biustonosza na którego nie stać praktycznie nikogo, oprócz jednego procenta społeczeństwa. Musimy jednak przyznać, że to jeden z najpiękniejszych Fantasy Bra, jednak zupełnie niezsynchronizowany z obecnym światem, który potrzebuje oszczędności. Ciężej do nich zmusić się, kiedy ludzie przyzwyczajeni są do życia nad poziom, zadłużania.

Szanujemy pracę rzemieślników, którzy wykonali to piękne cacko, jak i inne podczas 15 lat, jednak uważamy, że najwyższy czas wysłać Fantasy Bra do skarbca. Już na zawsze. Ślepa pycha jaką wykazują się duże koncerny jest postrzegana wśród społeczeństwa coraz gorzej. Z tego też powodu tegoroczna prezentacja odbyła się szybko, z obawą i ostrożnością. Mamy nadzieje, że zrozumie to również Victoria’s Secret.

  • Victoria’s Secret Fantasy Bra 2011

Komentarze [1]

    • Prześliczny ten stanik ze zdjęcia, jak muszelki syren z bajek!
    • 0