Kolekcja Bielizna

2012-02-09

Underwear is Outerwear? demoniczna bielizna – Obey My Demand 2012

2

Ten rok stanowi pewien przełom w modzie, bielizna coraz częściej zaczyna być postrzegana nie tylko jako intymna część garderoby, ale też jako pełnoprawna część wizerunku. Trend ten w modzie popularnie jest zwany Underwear as Outerwear. W języku polskim ciężko znaleźć odpowiednie określenie, które brzmiało by równie dźwięcznie. W tym rozumieniu bielizna, która zazwyczaj jest traktowana jako coś blisko ciała, czego nie pokazujemy na zewnątrz, staje się częścią naszej garderoby. Spełnia funkcje nie tylko praktyczne ale też estetyczne, może być modna. Bielizna w ten sposób ujrzała światło dzienne i dołączyła do nurtu high fashion.

Z całą pewnością marka Obey My Demand dąży do tego aby projektowana przez nich bielizna nie była tylko czymś praktycznym, ale schowanym pod warstwami ubrań. Ich bielizna ma być częścią naszego stroju, podkreślać charakter i prowokować. Ta kolekcja jest nieco mroczna i widać w niej rockowe wpływy w połączeniu z fetyszem. Możemy więc nosić ją w sypialni… ale my chcielibyśmy ją zobaczyć na ulicach! Wiele gwiazd show businessu praktykuje ubiór underwear as outerwear jako część wizerunku scenicznego. Można tutaj nadmienić chociażby Madonne, Lady Gaga czy Rihanne, które śmiało pokazują bieliznę. Ten trend jednak coraz mocniej przebija się już do mody ulicznej. Łącząc bieliznę z ubraniami nie koniecznie musisz wyglądać jak ekscentryczna dziwaczka.

 • Underwear is Outwear? demoniczna bielizna – Obey My Demand 2012

Kolekcja Obey My Demand to dobry przykład bielizny, którą śmiało możesz wykorzystać do swojej stylizacji. Body wykonane z prześwitującej siateczki, skóry i czarnego materiału idealnie połączysz z dłuższą spódnicą. Gdy dodatkowo na wierzch zarzucisz  kurteczkę, to nikt nie powie, że wyglądasz zbyt wulgarnie, a co najwyżej, że jesteś charakterna. Ciekawe ćwiekowane biustonosze natomiast świetnie będą się komponowały z prześwitującą bluzką. To tylko przykładowe propozycje, które mogą stać się dla Was inspiracją.

Marka OBD to jedna z najoryginalniejszych na rynku. Ich bielizna jest bardzo luksusowa i przełamuje konwencje. W tym roku zostali nominowani do nagrody dla najbardziej innowacyjnej marki roku The UK Lingerie Awards 2012.  Jak Wam się podobają jej propozycje?

Lady Gaga w Obey My Demand bra dla swojego “Born This Way”:

Komentarze [6]

  • Ja jestem na "nie" dla tej kolekcji, chociaż fajne są rękawiczki ze zdjęcia 3;). Ale jak dla mnie taka bielizna nie jest ani seksowna, ani też nadająca się do noszenia na co dzień. W zasadzie nie wyobrażam też takiej w mojej sypialni:P. Zdecydowanie wolę koronki i zwiewniejsze materiały;)
  • 0
  • Bielizna w rockowym stylu, ale jest ok. Nie zwróciła szczególnie mojej uwagi.
  • 0
  • Bielizna z pazurem, chociaż co do jej wygody to nie jestem przekonana.Jednak stawiam plus za oryginalne połączenie siateczek i skóry. Poza tym może body służyć za top na imprezę-to byłoby coś
  • 0
  • body+ skórzana kurtka, bardzo efektowne i stylowe!
  • 0
  • Kolekcja okej, ale nie chciałabym żadnej z owych propozycji. Najbardziej nie podobają mi się miseczki, piersi niekorzystnie się w nich prezentują.

   Karolina H.
  • 0
  • Drapieżnie, seksownie, odważnie - kolekcja z całą pewnością dla kobiet pewnych siebie! Wiele propozycji można by było przemycić do ubioru codziennego jako ekstrawagancki dodatek - na przykład takie gorset , połączyć z jeansami i koszulą na jakieś spotkanie z dziewczynami, czy sam gorset i czarne rurki na imprezę. Mi się osobiście podoba!
  • 0