Artykuł Ciekawostki

2011-08-30

Triumph Inspiration Awards 2011

0

Chcielibyście wiedzieć jak będzie wyglądać niedaleka przyszłość mody w kwestii bielizny? Warto przyjrzeć się laureatom gali Triumph Inspiration Awards, która miała za zadanie wyłonić najlepszych młodych designerów bielizny na świecie. Do konkursu stanęło 37 krajów, ze swoimi doskonałymi kandydatami. Motywem przewodnim miał być „125 lat celebrowania kobiety”, a temat ten stąd, że organizator Triumph obchodził właśnie rocznice 125 lat istnienia. Musimy pogratulować, bo to doskonały wynik! Ostateczny zwycięzca pokazany został podczas Berlińskiego tygodnia mody, a w nagrodę otrzymał nie małą kwotę 15 000 €. To jednak nie jedyna nagroda, ponieważ jest nią również wydanie własnej kolekcji bielizny pod szyldem Triumph, sprzedawaną później na całym świecie. Również fani mogli się wypowiedzieć, które projekty ich zdaniem są najlepsze, poprzez głosowanie na oficjalnej stronie TIA.

  • Triumph Inspiration Awards 2011

Wiele z projektów dość silnie zahacza o styl vintage, co nas wcale nie dziwi, w końcu sam temat odwołuje się do przeszłości. Nie brak jednak projektów zupełnie futurystycznych, odważnych. Właśnie przyszłość zobaczymy dzięki projektantom z Belgii, inspirującej się filmem akcji „Transformers”; Chorwacji i ich „narodzinom przyszłości”; czy Izraela podejmującego temat nieskączoności. Nie brakuje również innych zaskakujących pomysłów, jak bielizna macierzyńska z Rosji, która ma ciekawie wszyte zapięcia; steampunk prosto z Chin, pomysłowa bielizna z użyciem warkoczy z Niemiec, czy inspiracja sękatą czarownicą z Norwegii.

  • Triumph Inspiration Awards 2011 - international 1

Polske reprezentowała Natalia Stachura, która w swoim projekcie bieliznę zamieniła w rozkwitający kwiat, bo jak twierdzi nic tak nie kojarzy się z kobiecością, jak delikatność i subtelność tej rośliny. Jednak awangardowy krój i radosny kolor sprawił, że ta bielizna wygląda niezwykle nowocześnie.

  • Triumph Inspiration Awards 2011 - international 2

Finał konkursu odbył się 6 lipca w Berlinie. Obfitował on w ogrom atrakcji i wrażeń. Tyle pięknej i zupełnie nowoczesnej bielizny w jednym miejscu dawno nie widzieliśmy. Poziom jaki utrzymywali kandydaci był naprawdę wysoki. Trudno by było nazwać którykolwiek z projektów słabych. Jury miało ciężki wybór, na szczęście wspomagany przez internautów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły Węgry, na drugim uplasowała się Turcja, a na trzecim Rumunia. Projekt z pierwszego miejsca należał do Bolgarki Bodis, a była to bielizna skomplikowana, niezwykle intrygująca.

  • Triumph Inspiration Awards 2011 - winners

A Wam który projekt podoba się najbardziej?

Komentarze [1]

    • boskie, wspaniałe trendy, szkoda że na razie mało twórców się tak inspiruje
    • 0