Artykuł Ciekawostki

2011-09-08

Talia osy w awangardowych zdjęciach Vogue

0

Włoska edycja magazynu Vogue daje nam wciąż nowe inspiracje, nie bacząc na kontrowersje. Tak jak w sztuce, tak w modzie dozwolone jest prawie wszystko, ale wiadome jest, że większość innowacyjnych pomysłów z początku jest kontrowersyjna. Bez tego jednak moda nie wzbudzała by wśród nas takich sensacji. Również i tym razem Vogue zdecydował się na zdjęcia, które wzbudziły nie mało sensacji.

Lipcowy numer poświecony był zmarłej Ethel Granger – posiadaczce najwęższej tali na świecie. Upamiętniać ją miała sesja zdjęciowa, w której w rolę modelki wcieliła się Stella Tennant. Pozując ubrany na sobie miała gorset, który był niezwykle wąski (33cm!). Oprócz tego jej image to czarne gładkie włosy, piercing na twarzy oraz ubrania w stylu retro. Jej wizerunek jest mroczny i nieco niepokojący. Momentami wręcz z niedowierzaniem oglądamy jej karkołomne pozy w ścisłej klatce wokół tali. Te zdjęcia robią ogromne wrażenie i przy okazji nasuwają pytanie: ile możemy wytrzymać i jakich deformacji dokonać dla mody? Pamiętajmy, że wiele kobiet umierało z powodu gorsetów dostając krwotoku wewnętrznego, bądź miażdżąc swoje narządy.

  • Talia osy w awangardowych zdjęciach Vogue

Dziś moda na drastycznie wąskie gorsety nie jest popularna, niemniej jednak wciąż obecna. Wiele kobiet dąży do ideału tali osy, która będzie niesamowicie wąską, warto popatrzyć na współczesne ikony mody, jak Dita Von Tesse. Piękno Stelli Tennant z tych zdjęć jest jednak nieco wątpliwe, a jednak zdjęcia mają ogromną doze artyzmu i z pewnością zostaną zapamiętane na długo. Fotografem był współpracujący już wcześniej z Vogue Steven Meisel, któremu po raz kolejny udało się zadziwić cały świat.

Komentarze [1]

    • omatko, zero komentarzy! przecież to okropne, straszne, jak tak można?!
    • 0