Artykuł Bielizna

2010-04-16

Stringi

0

Stringi są niezwykłym i jednym z najpóźniej wynalezionych rodzajów majtek. Ich nazwa pochodzi od angielskiego słowa string oznaczającego sznurek. Etymologia jest więc bardzo prosta, w przeciwieństwie do etymologii słowa majtki, gdyż już na pierwszy rzut oka widać, że tylna część stringów chowająca się skrzętnie między pośladkami przypomina średniej grubości sznurek... O historii stringów już pisaliśmy, aczkolwiek warto przypomnieć najważniejsze fakty. Stringi pojawiły się po raz pierwszy w roku 1939, czyli stosunkowo wcześnie Później ich renesans nastąpił w latach osiemdziesiątych, gdy pojawiły się one na terenie brazylijskim i zyskały ogromną sławę. Nieustannie okrajane, chociażby do modelu mikro stringów są tworzone na wzór bielizny zakładanej przez gwiazdy filmów pornograficznych, lecz w dzisiejszym społeczeństwie nikomu już to nie przeszkadza. Do czego mogą posunąć się kobiety w dzisiejszych czasach i projektanci stringów? Odpowiedź na to pytanie byłaby z pewnością bardzo trudna, lecz najprościej powiedzieć, że... do wszystkiego. Producenci dodają do swoich stringów najróżniejsze metalowe ozdoby, które sprawiają, że majteczki te wydają się być bardziej widoczne. Pewna amerykanka kupiła właśnie takie stringi i wróciła do sklepu z reklamacją, że metalowe elementy uszkodziły jej narządy intymne... Przez gazety przytaczana była sytuacja jeszcze bardziej absurdalna, w której kobieta zrobiła sobie krzywdę samymi stringami bez jakichkolwiek ozdób, poprzez zakupienie zbyt ścisłych stringów i uszkodzenie sobie miejsca, do którego 'nie docierają promienie słoneczne'. Są to efekty mody i stosunków międzyludzkich panujących w ówczesnych czasach.

Z drugiej strony warto zauważyć argumenty, jakimi posługują się producenci stringów zachwalając ich użyteczność poza atrakcyjnym wyglądem na pięknym, jędrnym i młodym ciele. Mianowicie chodzi o wyeliminowanie wrzynania się bielizny takiej jak figi w pośladki oraz ewentualnego ugniatania się ich pod spódnicą czy też ściśle przylegającymi do ciała spodniami. Wiadomo, że mężczyźni lubią stringi, co potwierdzają także liczne badania przeprowadzane przez amerykańskich naukowców, lecz z drugiej strony należy pamiętać o chorobach takich jak grzybica pochwy czy bakteryjna waginoza, którym idealną szansę na rozwój dajemy właśnie poprzez noszenie skąpych stringów! Potwierdzają ten fakt najwyższej klasy naukowcy, którzy z pewnością się nie mylą. Szczególnie niebezpieczny może okazać się materiał syntetyczny, z którego wykonywana jest większość najodważniejszych stringów. Powodują one powstawanie białych osadów, bolesnych wyprysków i w ostateczności kłopoty z oddawaniem moczu. Warto więc pamiętać, że przed wyborem stringów także należy pomyśleć o swoim zdrowiu, zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane i na to, czy przypadkiem nie są zbyt skąpe.

Komentarze [2]

  • JA UWIELBIAM Stringi i sie ich nie pozbede :) nie przeszkadzaja mi w niczym a wrecz ulepszaja moje mozliwosci uzytkowania :) wiadomo ze nie kupuje stringow ktore sa za grosze i niewiadomo z czego wykonane :) lepiej dbac o wlasna higiene jak i zdrowie dlatego kupujac bielizne robi sie to z rozsadkiem zaden artykul takiego typu nie zniecheci mnie do zakupu pieknych wymyslnych stringow :) lubie je i zamierzam kolekcje swoja poszerzac ! :)
  • 9
  • "Warto więc pamiętać, że przed wyborem stringów także należy pomyśleć o swoim zdrowiu, zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane i na to, czy przypadkiem nie są zbyt skąpe." Skopiowałam to ostatnie zdanie, bo wydaje mi się clou tego całego felietonu. Miłośniczek stringów pewnie i tak nie przekonamy ale warto pamiętać, że stringi jeśli już to nosimy latem czy właśnie pod sukienki czy obcisłe spodnie żeby wyeliminować ślady bielizny.
   Generalnie nie noszę takiej bielizny - mam jednak w szafie na wielkie wyjścia kilka par :) Fajnie, że została wynaleziona :)
  • 45