Artykuł Bielizna

2011-06-13

Stopki

0

Stopki to rodzaj bielizny, który ewoluował od skarpety. Różni się od nich tym, że zazwyczaj są dużo krótsze, wykonane z cienkiej tkaniny. W przeciwieństwie do skarpet nie mają utrzymywać ciepła stóp, ani też zbytnio ich nie chronią. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie higieny nóg. Stopki zakłada się do obuwia letniego, są tak skrojone aby były praktycznie nie widoczne. To, że są takie cieniutkie sprawia, że prawie ich nie czujemy podczas chodzenia, a nasza stopa nie nagrzewa się w nich za bardzo. Popularne są stopki bawełniane, ale można nabyć również z włókna bambusowego – które ma właściwości antybakteryjne, czy w bardzo delikatnej wersji z koronki. Stopki pozwalają nam uniknąć otarć i odparzeń stóp, co się zdarza gdy zakładamy obuwie na gołą skórę. Klasyczne rodzaje to:

 1. Stopki sportowe – są nieco dłuższe niż pozostałe, sięgają tuż przed kostkę. Często wykonywane z bawełny i nowoczesnych włókien.

 2. Stopki balerinki – do letniego kobiecego obuwia (baletek) są bardzo wycięte, zasłaniają dół stopy, kawałek piety i palców. Są zazwyczaj bardzo cienkie.

 3. Stopki higieniczne – używane w sklepach obuwniczych do mierzenia butów, aby ni odbywało to się na gołą skórę. Zazwyczaj służą jednorazowo.

Dziś chcąc kupić stopki, możemy wybierać pośród wielu wzorów, kolorów czy nawet krojów. Najnowszym wynalazkiem są stopki, które ochraniają tylko palce.

Komentarze [2]

  • wh0cd8765024 buy flagyl citalopram pills
  • 0
  • stopki, kolejny genialny modowy wynalazek :D pomaga ratować stylizację, kiedy zimno, a trzeba założyć półbuty : )
  • 0