Artykuł Bielizna

2010-01-19

Skąpa bielizna coraz popularniejsza

0

Sięgamy coraz częściej po jak najbardziej skąp, a bieliznę i nie zdajemy sobie. Nawet z tego sprawy – taki wniosek przedstawili nam nieokreśleni badacze polscy. Według ich rozumowania wchodząc do sklepu nawet nie zdajemy sobie sprawy, że poza wszelkimi innymi wyborami naszym głównym celem jest zakup jak najbardziej skąpych stringów czy też fig. Oczywiście nie musi być to regułą, aczkolwiek taką właśnie tendencję zauważyli nasi narodowi badacze.

Jak można się domyślać głównymi osobami, które stosują tego typu zabiegi są kobiety, choć same o tym nie wiedzą. Pierwsze wzmianki o tego typu zachowaniu podświadomym pojawiły się już w latach 90tych, gdy skąpa bielizna była popularna dzięki marce Dolce and Gabbana. To właśnie ta firma zaczęła ciągnący się do dzisiaj kult nagości w miejscach intymnych kobiet i sprawiła, że bielizna zmontowana jedynie z trzech sznurków stała się niezwykle popularna. Jak twierdzą naukowcy warto zauważyć, że stan naszej kultury osobistej i bieliźniarskiej w kwestii szanowania nagości bardzo się rozszerzył. Obecna kultura jest w stanie zaakceptować nawet największą nagość.

Przykłady nagości w porównaniu do bielizny ukazywane przez naukowców to np. :

 • zamiana przez zdecydowaną większość kobiet długich spódnic na spódniczki mini

 • zamiana delikatnych i niewidocznych rajstop na pończochy, które często mocowane są do ciała przy pomocy efektownego pasa i w dodatku nachalnie eksponowane.

 • cieple bluzy golfowe nawet w okresie największych mrozów zastępowane są delikatnymi bluzeczkami z głębokimi dekoltami

 • i w końcu, cieple figi zamieniane są na erotyczne stringi

Wszystkie te zmiany mogą prowadzić do nieprzyjemnych dla niektórych kobiet skutków. W chwili, gdy kobieta nie decyduje się na założenie stringów może czuć się zdecydowanie mniej atrakcyjna w stosunku do kobiet, które ten krok poczyniły. Niektórzy oceniają nawet ten fakt jako zniewolenie mody i w związku z tym uznają, że część kobiet nie zdecydowałaby się na taki krok w chwili, gdy nie czułyby silnego nacisku ze strony mężczyzn i innych kobiet. Wobec powyższego skąpa bielizna staje się niezwykle popularna, mimo iż większość kobiet w cale nie czuje potrzeby jej zakładania. Możemy jedynie w tym momencie pogratulować biznesu osobom, które zdecydowały się na sprzedawanie stringów, a kobietom radzimy troszkę bardziej zastanawiać się nad tym, czy warto ulegać modzie nawet kosztem odmrożenia miejsc intymnych lub momentami zagrożenia innymi poważnymi zagrożeniami środowiskowymi.

Komentarze [6]

  • wh0cd865909 stromectol revia ventolin atrovent wellbutrin toradol
  • 0
  • ja na szczęście w stringach nie wyglądałabym dobrze, więc nie mam potrzeby gonitwy za modą i wybieram mniej popularne, a zarazem tańsze, bardziej oryginalne modele bielizny :-)
  • 0
  • Całkowicie zgadzam się z avikusią. Nic kosztem własnego zdrowia. Nie noszę zbyt skapej bielizny a między strongami a babcinymi majtasami jest cała gama różnych fajnych majteczek, które nosi chyba wiekszość dziewczyn.
  • 28
  • Popieram poprzedniczkę ubieram się w to w czym czuję się dobrze i jest mi wygodnie i nie przeszkadza mi opinia innych czy trendy mody
  • 1
  • moze i skapa bielizna jest popularna :) ja jednak odbiegam od ogolu i wole ubierac na siebie to w czym czuje sie dobrze i wygladam ladnie ;) 3 sznurki nie wystarcza mi do tego bym czula sie atrakcyjnie ! Ponad To szanuje tez swoje zdrowie i robie wszystko z rozsadkiem :) Ladne stringi sa w porzadku ale czy na co dzien? wole jednak figi albo szorty :) ewentualnie bokserki! ja bacznie stapam obok mody ale nie koniecznie sie z nia utozsamiam! Nie lubie byc taka jak wszyscy:)
  • 24
  • Działanie mass mediów, wszelkiego rodzaju trendów i mody, oraz presja otoczenia prowadzą do tego, że stajemy się podatni na sugestię i 'kraczemy jak te wrony'. Jak dla mnie, skąpa bielizna jest wygodniejsza niż np. babcine majtasy, ale w życiu nie ryzykowałabym mojego zdrowia kosztem tego TRENDU, zakładając skąpą bieliznę np. na wielkie mrozy.. wszystko trzeba robić z głową po prostu.
  • 30