Artykuł Bielizna

2009-12-18

Sekrety bielizny wyszczuplającej i antycellulitowej

0

Bielizna wyszczuplająca to rzecz nad zakupem której zastanawiało się już bardzo wiele kobiet. Uświadomimy Wam dzisiaj na jakiej zasadzie działa bielizna tego typu oraz zdecydujemy czy może ona przynosić rzeczywiście jakieś efekty.

Pierwszy rodzaj bielizny, któremu dokładnie się przyjrzeliśmy to bielizna korygująco – wyszczuplająca. Jak każda bielizna tego typu występuje ona najczęściej w formie bermud – ubioru rozciągającego się od kolan aż po biust. Jest to bielizna ściśle przylegająca do ciała, mająca na celu wygładzenie ciała i jednoczesne niwelowanie nadmiarów tłuszczu na ciele. Na pierwszy rzut oka przypomina to więc trochę siedemnastowieczne zakładanie gorsetu, który z założenia miał tworzyć u kobiet "talię osy" poprzez ugniatanie ciała, a w efekcie zgniatał narządy wewnętrzne i był częstą przyczyną śmierci w tamtych czasach. Technika poszła jednak znacznie do przodu i o takie efekty uboczne na pewno nie musimy się martwić. Bielizna korygująco – wyszczuplająca wykonana jest ze specjalnych mikro włókien poliamidowych, których zadaniem jest umożliwienie swobodnego przepuszczania powietrza. Dołączenie tworzywa elastanowego powoduje natomiast, że bielizna ścisło przylega do ciała i nie reaguje na gwałtowne wygięcia, a jednocześnie nie tworzy zagrożenia zgniecenia narządów wewnętrznych. Nie należy sobie jednak wyobrażać, że podczas noszenia bielizny wyszczuplającej w ogóle nie będziemy jej na sobie odczuwać. Wskazane jest zakładanie jej na 5 – 6 godzin dziennie, najlepiej w trakcie przebywania w ruchu. Wymagana to mimo wszystko pewnego poświecenia, gdyż bielizna mocno przylega do ciała, ale jak wiadomo bez wyrzeczeń nie osiągnie się pożądanych efektów. Ponadto górne zakończenie wykonane jest z silikonu, by jak najmocniej przylegać do ciała, a dolne zakończone mankietem, by zbytnio nie uciskać ud. Cena tego typu bielizny waha się w granicach 50 – 200 złotych w zależności od jakości wykonania i części bielizny jaką sobie kupujemy, a dostępne są np. gorsety, majtki, rajstopy, szorty i wiele innych.

Zbadajmy teraz kolejny rodzaj bielizny dostępny na rynku – bieliznę antycellulitową. Z pozoru wydaje się, że powinna ona składać się z identycznych składników jak bielizna korygująco – wyszczuplająca i przynosić podobne efekty. Tak też jest w rzeczywistości, aczkolwiek bielizna antycellulitowa wykonana jest zazwyczaj z materiałów droższych o wyższej jakości. Prawie w całości składają się one z poliamidu. Ich zadaniem jest poprawienie przepływu krwi między komórkami ciała, na które nałożona jest bielizna. Ten rodzaj bielizny jest bardziej grzewczy, a uwalniany przy ociepleniu tlenek azotu odpowiada za wspomniany przelew krwi i przemianę materii. Zaleca się noszenie bielizny nieco krócej niż w przypadku korygując – wyszczuplającej, do około 4 godzin dziennie. Jedynie w dłuższym okresie czasu może ona przynieść efekty, szczególnie u kobiet z dużym nadmiarem cellulitu. Ceny są nieco wyższe i kształtują się w przedziale od 100 do 300 złotych w zależności od rodzaju bielizny.

Komentarze [6]

  • taka bielizna korygująca to moja nadzieja w ważnych chwilach życiowych! jest wspaniała :-)
  • 0
  • Trafiłam już na pierwsze modele, ale te ceny troszkę przerażające... starałam się szukać takich nie byle jakich, a wiadomo, że za jakość też się płaci.. tylko czy to nie jest też tak, że czasem płacimy za samą firmę? Może wrzucilibyście artykuł o tym, czego szukać na metkach, albo jakie SOLIDNE marki polecacie jeśli chodzi o tego typu bieliznę, bo wiadomo, że tu się liczy przede wszystkim działanie, a nie wygląd... myślę, że wielu kobietom by się to przydało, bo właściwie co druga, trzecia z nas stosuje jakieś diety, odchudza się i oczywiście rodzi dzieci także problem ze skórą i skutkami wszystkich tych zabiegów i stanów, jest masowy i w zasadzie ciężki do zwalczenia. Tak ładnie się tu rozwijacie, więc dodajcie coś takiego :)
  • 21
  • Bielizna antycelilitowa to będzie coś czego na pewno będę szukać. Chciałabym sprawdzić czy faktycznie działa. Zastanawiam się jakie jest działanie tego typu bielizny. Na celulit próbowałam juz prawie wszystkiego... Nawet młode dziewczyny mają juz dziś taki problem więc pomysł trafiony w 10.
  • 33
  • bielizna korygujaco-wyszczuplajaca i antycellulitowa przedstawiona jest w tych artykulach bardzo korzystanie :) sama takiej nie posiadam i nie moge wypowiedziec sie na temat ich dzialania choc ciekawi mnie to czy faktycznie jest skuteczna tak jak zakladaja jej pomyslodawcy :) Moze jest jakas kobietka ktora uzywa takiej bielizny i moglaby sie wypowiedziec na ten temat? z checia posluchamy ! jak narazie to wiosna sie zbliza co wiaze sie z mniejszym okryciem ciala ubraniami wiec warto chyba pomyslec aby sprawic sobie jeden zestawik i przetestowac i ocenic samemu:)
  • 36
  • Zainteresowała mnie bielizna antycellulitowa.Hmmm trzeba rozważyć zakup
  • 1
  • Ja już się rozglądam za taką bielizną ;) mam nadzieję, że pomoże mi wrócić do formy i faktycznie doprowadzi do moje ciało do takiego stanu w jakim było kilka mies. wstecz.. do tego dorzucę dietkę i ćwiczenia, aby wyniki były jeszcze lepsze :)
  • 29