Artykuł Bielizna

2010-05-06

Samonośne pończochy

0

Pończochy samonośne uznawane są przez przytłaczającą większość mężczyzn za bardzo seksowne i nadające się idealnie jako bielizna erotyczna. Trudno się z takim zdaniem nie zgodzić i w związku z tym postanowiliśmy zebrać dla Was kilka istotnych informacji i ciekawostek właśnie odnośnie samonośnych pończoch. Pończochy samonośne w większości przypadków wykonane są z lycry. W przeciwieństwie do rajstop, nie są one przeznaczane i produkowane dla mężczyzn (ewentualnie w przypadku niespotykanych często fetyszy). O dziwo niegdyś to panowie jako jedynie nosili pończochy, lecz z biegiem czasu nastała w tych kwestiach zamiana ról. Aż strach pomyśleć jak wyglądaliby dziś Panowie, noszący na ulicach pończochy samonośne.. Opisywany rodzaj pończoch odebrał bardzo ważną rolę w całej historii pończoch jako specyficznego rodzaju bielizny. Po raz pierwszy pojawiły się one po długim okresie przerwy w noszeniu jakichkolwiek pończoch. To właśnie wynalezienie pończoch samonośnych zapoczątkowało powrót do pończoch i ich chwalę trwającą aż do dzisiaj. Firma Wolford wyzwoliła się spod produkcji nieprzyjaznych, nylonowych pończoch i rozpoczęła produkcje własnych samonosek.

Tutaj wylania się ich najważniejsza cecha konstrukcyjna, która według części kobiet jest zaletą samonośnych pończoch, a według innych ich jedyną wadą. Mowa o braku pasa podtrzymującego i zastosowaniu silikonu jako środka podtrzymującego pończochy w miejscu swojego zakończenia na środku ud. Praktyczność takiego wynalazku w żadnym wypadku nie jest wątpliwa, gdyż umożliwia on rezygnację z pasów podtrzymujących, które często kosztują więcej niż całe pończochy! Chodzi jednak o ściskanie skóry przez wbudowany silikon, który jak wykazały badania może być niebezpieczny dla skóry w przypadku panowania wysokich temperatur. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie pończochy samonośne są bardzo popularne. Gdyby wykonać ranking popularności bielizny, pończochy samonośne z pewnością znalazły by się w nim bardzo wysoko... Ciekawie przedstawia się także obecna sytuacja z rajstopami nylonowymi i nylonowymi rajstopami samonośnymi. Niegdyś były one bardzo popularne, później (właśnie w momencie wynalezienia rajstop samonośnych lycry i silikonu) stały się kompletnie nieużywane, a obecnie są rarytasem dla Pań zakochanych do szaleństwa w rajstopach. Tak stare egzemplarze sprzedawane są wręcz jako kolekcjonerskie, a ich ostatnie zachowane sztuki na aukcjach kolekcjonerskich sprzedawane są niekiedy w bardzo wysokich cenach.

Komentarze [2]

    • Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie pończochy samonośne są bardzo popularne. Gdyby wykonać ranking popularności bielizny, pończochy samonośne z pewnością znalazły by się w nim bardzo wysoko... oj tak uwazam ze to element bielizny kobiet ktory cenia sobie bardzo wysoko :) Uwielbiam PONCZOCHY i u mnie zajmuja wysokie miejsce w rankingu swiata bielizny :) daja mi duzo swobody i ulatwiaja funkcjonowanie jak i zycie codzienne ! :) super ze sa i ze sie roziwjaja w szybkim tempie ! ;) dostepne w wielu miejsach w roznych kolorach i modelach! :)
    • 9
    • Pończochy samonośne to coś czego najwięcej mam w swojej szufladzie. Uwielbiam je i często noszę. Pończochy to chyba ulubiona część bielizny wielu pań. Na szczęście teraz bez problemu mozna je wszędzie kupić. Pamiętam czasy, że były do kupienia tylko w Pewexie :) Gratuluję firmie Wolford za ten wynalazek.
    • 33