Artykuł Ciekawostki

2010-03-14

Rekord świata w ilości założonych koszulek

0

Przedstawimy Wam dzisiaj szczegóły związane z jednym z najdziwniejszych rekordów świata związanych z bielizną. Konkretnie dotyczy on jednego zwariowanego człowieka, Davida Alexandra, który postanowił włożyć na siebie jednocześnie rekordową ilość koszulek. Poprzedni rekord ( do lipca 2009 roku ) wynosił... 107 koszulek, które jednocześnie założył pewien Amerykanin. Planem Davida było maksymalne pobicie tego rekordu i znalezienie się w Księdze Rekordów Guinnessa.

 

W momencie bicia rekordu i oglądania zdjęć z tego wyczynu może wydawać się on niczym trudnym. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Łączna waga koszulek potrzebnych do pobicia rekordu wynosiła bagatela 35 kilogramów ! David musiał więc być przygotowany na duży wysiłek fizyczny, co potwierdził swoimi wielomiesięcznymi treningami siłowymi z naciskiem na każde mięśnie ciała przez dniem pobicia rekordu. Rozmiary koszulek jak można się domyślać były różne Pierwsza koszulka włożona przez Davida podczas bicia rekordu miała rozmiar S – mniejszej nie był on ze względu na dość rozbudowane mięśnie na siebie wcisnąć. Wkładanie koszulek zakończone zostało na rozmiarze największym z możliwych, wyrabianym na specjalne zamówienie 8XXL. Podczas wkładania koszulek wszystko przebiega zgodnie z planem do pewnego momentu, w którym zaczynają się różnego rodzaju problemy... W gruncie rzeczy nic w tym dziwnego – w końcu chodzi o pobicie rekordu światowego, a wymaga to z pewnością w każdej dyscyplinie ogromnego wysiłku.

 

Przy około 20 koszulce zaczynały się pierwsze uciski na ciele, które powodowały konieczność ponownego zakładania koszulek i jednoczesnego przedłużana się całego wyczyny. Mniej więcej w momencie zakładania 50 koszulki organizm Davida był prawdopodobnie przegrzany do granic możliwości, wobec czego należało podważyć koszulki i dać ciału troszkę powietrza. Oczywiście cały czas David pił jak największą ilość napojów, by przy ekstremalnych temperaturach nie odwodnić swojego organizmu. Przy mniej więcej 80 koszulce zaczęły się pierwsze zawroty głowy, wobec czego konieczne było założenie kompresu chłodzącego na szyję i czoło. Temperatura, w jakiej bity był rekord nie była zbyt wysoka, wobec czego możliwe było założenie wszystkich planowanych koszulek w liczbie 121 ! W momencie zakładania ostatniej koszulki David nie wyglądał już na zadowolonego, choć musiał wytrzymać wiele sesji zdjęciowych z osobami, które przyszły mu dopingować w trakcie bicia tego niezwykłego rekordu.

 

Na koniec przydarzyła mu się jeszcze mała niespodzianka przygotowana przez kolegów. Ze względu na jego ograniczoną zdolność ruchową został on dla żartu przewrócony i zaistniały spore problemy z jego podniesieniem ze względu na baaaardzo dużo obwód w klatce piersiowej. Polecamy obejrzenie zdjęć z tego widowiska na stronie oficjalnej dotyczącej bicia rekordów Guinnessa oraz przeczytanie artykułu dotyczącego koszulek z różnorodnymi napisami. Szkoda, że koszulek tego typu nie zakładam David, wtedy widowisko mogłoby być jeszcze zabawniejsze i przyciągnęłoby większą liczbę widzów...

Komentarze [8]

  • nie rozumiem tych rekordów, to chyba nie na moją fantazję : P
  • 0
  • Trzeba mieć niespotykany pomysł i determinację ;)
  • 52
  • @Cali widzialam ta ksiazke :O i sama sie dziwilam rzeczami ktore ludzie wyprawiaja :P mi wiele tych szalonych pomyslow nawet do glowy nie wpadlo :P i nie sadze bym nawet pomyslala przez chwile o nich :D choc sa tam i bardzo durne i glupie rekordy :D posmiac sie mozna :D smiech to zdrowie :P hihi zatem czekamy na rekord pobijany w ilosci ubranych stringow :)
  • 20
  • Tak, pomysł ze stringami jest świetny i znając życie na pewno ktos niedługo taki rekord będzie chciał pobić. Swoją drogą w Księdze Guinessa są różne dziwne rekordy. Aż wierzyć się nie chce, że ktoś bije rekord w zakładaniu koszulek :) No, ale cóż - ważne, że ma jakąś pasję :)
  • 33
  • Kolejny szalony rekordzista.Nie ma jak fajne hobby
  • 1
  • jestem Ciekawa kiedy teraz ktos pobije rekord w zakladaniu najwiekszej ilosci stringow :P hehehe to bylby wyczyn ekstremalny :) a ile smiechu przy tym by bylo :D Musial niezle sie namordowac ubierajac na siebie tyle koszulek :P ale mysl nad tym jak mogla wygladac gra wstepna? hehe i zabawa ze zdejmowaniem ich! :) poprawilam sobie Humor! ;) dobrze ze sa tacy ludzie na swiecie ktorzy za wszelka cene chca cos osiagnac ! :)
  • 26
  • Szalony człowiek... mnie już chyba nic nie zdziwi jeśli chodzi o bicie najróżniejszych rekordów. Dobrze, że nic mu się nie stało, bo choć koszulka to taka niepozorna rzecz to jednak w takiej ilości mógł by się facet różnych rzeczy dorobić. No, ale niech się cieszy, bo miał swoje 5 min., jest w Księdze Rekordów Guinessa, osiągnął to co chciał, ale nie nie życzę mu następców..
  • 27
  • Niektórzy to widzę przeróżne hobby mają...
  • 0