Artykuł Bielizna męska

2010-09-02

Rajstopy męskie athletic (sport)

0

Rajstopy męskie używane są także do różnego rodzaju sportów

.

 • Rajstopy męskie athletic

  Specjalistyczne rajstopy służą do jazdy na rowerze. Sięgają one do kolan i przypominają nieco spodenki. Jednak ze względu na fakt, iż nie używa się pod nie majtek, stają się one częścią odzieży leżącą bezpośrednio na skórze człowieka, czyli niczym innym niż bielizną! Rajstopy te wykonywane są z materiałów grubszych np. w 100 procentach ze spandeksu. Wobec tego przylegają one bardzo do ciała i nie nadają się do innego stosowania np. w życiu codziennym.
 • Rajstopy męskie athletic

  Jeszcze inne rajstopy męskie typu athletic stosowane są do lekkiej atletyki. Są one jednak zdecydowanie bardziej rozpoznawalne i kojarzone z większych imprez sportowych. Wykonane często również ze spandeksu są idealnym przykładem na to, że bielizna może wspierać zmagania sportowców. Biegacze przykładowo są o wiele szybsi dzięki swoim aerodynamicznym rajstopom męskim. Pokonują oni w znacznie łatwiejszy sposób opór powietrza i schodzą chociażby poniżej granicy 10 sekund w najsłynniejszym z dostępnych biegów na 100 metrów.
 • Rajstopy męskie athletic

  Kolejne rajstopy męskie typu athletic używane są do zapasów. W tamtym sporcie przeciwdziałają one przede wszystkim obtarciom, a w niektórych sytuacjach nadają się także bardzo dobrze do ocieplania swoich ud w trakcie walki i jednoczesnego rozgrzewania (w pewnym sensie) mięśni. Rajstopy męskie typu athletic są więc przydatne o wiele częściej niż można to sobie wyobrażać, nawet w sportach walki.
 • Rajstopy męskie athletic

  Przełomowym dla rajstop męskich typu athletic w koszykówce okazał się przede wszystkim rok 2005. Jeden z najsłynniejszych gracz w historii tego sportu – Kobe Bryant, założył na jednym z meczów tradycyjne rajstopy męskie. Znudziły mu się prawdopodobnie tradycyjne szorty i poprzez lanserstwo zaprezentował właśnie taki niezwykły styl. Kobe pytany w wywiadach o swój styl był zdecydowanie zachowawczy w słowach. Okazało się jednak, że takie zachowanie nie spodobało się wielu kibicom, a po roku występów w tego typu strojach kontrowersje sięgnęły zenitu i niektórzy gracze sprzeciwili się noszeniu tego typu strojów podczas meczów przez słynnego zawodnika. Protest w krótkim czasie odniósł skutek, gdyż zakazano nosić w trakcie meczów jakiekolwiek inne ubrania poza szortami.

  Rajstopy męskie athletic

Musicie przyznać, że historia rajstop męskich typu athletic jest o wiele ciekawsza niż można sobie wyobrazić. Najtańsze rajstopy męskie typu athletic kosztują około 20 złotych, a cena najdroższych może dochodzić do niemalże niebagatelnych sum rzędu kilkunaste złotych.

Komentarze [6]

  • Uwolnić rajstopy dla mężczyzn.Przecież pończochy od wieków były męską częścią garderoby.Ja noszę rajstopy pod spodniami gdy jest zimno.Poprawiają krążenie krwi.Nie wiem dlaczego miałyby tylko poprawiać krążenie krwi kobiet?Nie rozumiem wokół czego taki szum.Są przecież rajstopy męskie.
  • 0
  • Wygląda to śmiesznie, ale dla sportu jestem w stanie rajstopy dla panów zrozumieć. :)
  • 0
  • Zaraz przychodzi mi na myśl kabaret, w którym chłopaki tańczą balet w takich rajtkach :D słodkie!
  • 0
  • Takie rajstopy jeszcze kilka lat temy były u nas nie do zdobycia, bo uchodziły za bardzo niemęskie. Widac, że spojrzenie społeczeństwa zmienia się i w tej chwili są one nie tylko dla sportowców.
  • 33
  • Jeśli te rajstopy w sposób naturalny mogą wspomagać zawodników to czemu nie? :) W końcu spandeks to nie nylon, więc można tą część garderoby za całkiem męską. A protest w sprawie Kobe Brayanta jest jak dla mnie co najmniej śmieszny.. chciał, to się lansował i tyle, a że komuś to zaczęło przeszkadzać.. no cóż życie. W każdym razie popieram projekt tego typu rajstop, bo to już kolejny krok w innowacjach modowych!
  • 27
  • ;) dla mnie to jest dobre rozwiazanie dla osob uprawiajacych sporty takiego Typu bielizna jest teraz na czasie :) coraz wiecej osob decyduje sie o zakup jej ! i coraz czesciej widze taka bielizne w sklepach gdzie kiedys trzeba bylo sie o nia pytac ! teraz bez problemu sami znajdziemy :) moda idzie do przodu! i coraz to lepsze rozwiazania ! :)
  • 20