Artykuł Bielizna

2010-06-23

Profesjonalne dbanie o bielizne cz.2

0

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kolejne istotne informacje dotyczące prawidłowego dbania o każdy rodzaj bielizny. W poprzednim tekście dotyczącym tego samego tematu opisaliśmy między innymi metody odplamiania bielizny oraz specyfikę informacji zawartych na metkach artykułów bieliźniarskich. Podstawową kwestia omawianą przez nas dzisiaj będzie sposób przechowywania bielizny w naszych domach. Nie jest to może cecha na tyle ważna, że mogłaby wpłynąć na całkowite uszkodzenie bielizny, lecz w gruncie rzeczy może przyczyniać się do jej powolnego niszczenia. Najbardziej istotną kwestią jest prawidłowe przechowywanie biustonosza. Pamiętajcie, aby nie wywracać miseczek na drugą stronę, gdyż jest to jedna z najczęstszych przyczyn deformowania tych części biustonosza.

Drugą kwestią jest przechowywanie bielizny na tak zwanych, mówiąc kolokwialne kupach. Bielizna jest tak ważną częścią naszego codziennego ubioru, że powinna zasługiwać na specjalne traktowanie nawet wtedy, gdy nie jest używana. Do przechowywania powinny więc służyć przede wszystkim profesjonalne woreczki na bieliznę, które możemy zakupić w sklepach z akcesoriami bieliźniarskimi lub też po prostu pudełka otrzymane w zestawie z bielizną luksusową. Drugi z wymienionych sposobów jest z pewnością bardziej atrakcyjny finansowo, lecz może być w niektórych przypadkach trudny do zrealizowania, gdyż nie do każdego rodzaju bielizny dołączane są pudełka, a ponadto czasami zajmować mogą one o wiele więcej miejsce niż sama bielizna. Lepszym zdecydowanie wyjściem okazuje się więc zakup specjalistycznych woreczków w cenie mniej więcej 20 złotych za kilkadziesiąt sztuk i bezpieczne przechowywanie bielizny. Polecamy segregację bielizny na jej różne rodzaje szczególnie Paniom. Po pierwsze łatwiej będzie znaleźć potrzebny rodzaj bielizny i wybrać egzemplarz właściwy na daną okazję, a po drugie odrębne modele bielizny nie będą przesiąkały zapachem od innych... Odnośnie zapachu warto jeszcze dodać, że w sklepach z artykułami bieliźniarskimi dostępne są czasami dodatkowe woreczki zapachowe, które poleca się wkładać do szuflad czy też szafek z bielizną, aby nadać tej arcyważnej części naszego ubioru świeżość i nieskazitelny zapach. Już w kolejnym, ostatnim już artykule z serii – jak profesjonalnie dbać o bieliznę, przeczytacie wszystko na temat bezpiecznego prania, ustosunkowywania się do metek dołączanych do bielizny oraz wiele innych przydatnych informacji oczywiście na tematy związane z bielizną.

Komentarze [3]

  • bardzo fajny artykuł! ciekawe informacje, pouczające!
  • 0
  • JA Rowniez dziekuje za otworzenie mi oczek na to aby :"iwy na daną okazję, a po drugie odrębne modele bielizny nie będą przesiąkały zapachem od innych... Odnośnie zapachu warto jeszcze dodać, że w sklepach z artykułami bieliźniarskimi dostępne są czasami dodatkowe woreczki zapachowe, które poleca się wkładać do szuflad czy też szafek z bielizną, aby nadać tej arcyważnej części naszego ubioru świeżość i nieskazitelny zapach." poniewaz co do pojemniczkow to mam stosownie posegregowana bielizne w takich materialowych duzych pudlach w ktorych w kazdym z nich mam inna bielizne :) w jednym majteczki w drugim biustonosze :) a o zapachu takowym nawet nie pomyslalam a faktycznie fajnie byloby wyjmowac swiezutko pachnaca bielizne kiedy lezy dluzszy czas nie uzywana i zapach z prania wywietrzeje ! super ze przypomnieliscie mi o czyms takim :D bo o specyfikach na mole pamietalam :P a o tym tez warto i musze sobie takowe zapachy sprawic :) a co do wywracania miseczek na druga strone to nie mam takich tendencji ani przyzwyczajenia ale dobrze ze przeczytalam :P bo nie wiem czy nie wpadlabym na taki "malo" genialny pomysl :D
  • 51
  • Dziękuję za te cenne uwagi. Przechowywanie bielizny jest bardzo ważne - szczególnie ważne dal biustonoszy, które moga się odkształcać. Zniszczyłam w ten sposób kilka sztuk mojej bielizny i do dziś nie mogę niektórych rzeczy odżałować.
  • 33