Artykuł Bielizna

2012-12-22

Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę

1

Co roku obiecujesz sobie, że w przyszłym roku już na pewno nie odłożysz kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Tego roku znowu nie wyszło? Bez paniki. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka pomysłów, co i gdzie można kupić na – dosłownie – ostatnią chwilę.

Być może jesteś jedną z niewielu osób w rodzinie, która żyje aktywnie, zdrowo się odżywia, ale nijak nie możesz przekonać do tego reszty. Mama ma problem z nadwagą, dla taty drobny wysiłek bywa katorgą, a partner z uwielbieniem wcina fast foody w drodze z pracy. Chciałabyś, aby wszyscy w dobrej formie i zdrowiu przeżyli spokojnej starości, ale nikt nie chce cię słuchać. Prezenty świąteczne to dobry pretekst, by ich do tego przekonać, chociaż musisz uważać – jeśli wiesz, że potraktują to jako atak na swoją osobę, lepiej wybierz prezenty bardziej neutralne.

Nawet jeśli do Gwiazdki zostało tylko kilka godzin, a Ty właśnie miotasz się między jednym a drugim sklepem w galerii handlowej, zatrzymaj się na chwilę. Siądź spokojnie i napisz, czego i dla kogo potrzebujesz. Taką listę możesz przygotować nawet w notatniku na telefonie. W sytuacji stresowej możesz zapomnieć o dziecku młodszej siostry czy dawno niewidzianej ciotce.

  • Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę

Co i gdzie możesz kupić w ostatniej chwili?

1. Karnet na fitness/basen/siłownię na internecie. Najtańsze oferty są na tzw. zakupach grupowych jak np. www.grupon.pl; www.okazik.pl; . Wybór jest bardzo szeroki, od kursu tańca po zajęcia z jogi. Karnet to też dobra motywacja, by nie stracić pieniędzy i faktycznie chodzić na zaplanowane zajęcia. Dodatkowo jego zakup trwa około minuty, więc resztę zaoszczędzonego czasu możesz poświęcić na przygotowywanie świątecznych dań na przykład.

2. Książka. Dla babci czy mamy – książka kucharska. Może z dietetycznymi odpowiednikami tradycyjnych, polskich dań? Dla partnera czy taty – może być biografia jakiegoś znanego sportowca.

3. Wyjazd na aktywny odpoczynek. Każdy z nas o nim marzy, prawda? SPA przygotowują pełną ofertę na święta. Tutaj również wystarczy zarezerwować miejsce przy pomocy internetu, więc zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Oferta Spa we dwoje może zawierać między innymi: masaże, relaks w jacuzzi i saunie parowej, wspólne treningi, spacery w ciekawe miejsca aż po kolacje z lampką szampana. To w dodatku chyba jedna z najprzyjemniejszych metod na zadbanie o swoje ciało. Przy okazji może ożywisz swój związek? Jeśli od dawna nigdzie nie byłaś ze swoim partnerem, nie powinnaś się wahać.

4. Jest taka zasada, która mówi, że najwięcej przyjemności dają prezenty wykonane własnoręcznie. Jeśli możesz poświęcić kilka godzin, upiecz świąteczne ciasteczka. Do tej pory wszyscy obśmiewali twoje dietetyczne pomysły? Pokaż im, że zdrowo też może być smacznie, a ciasteczka mogą dobrze smakować również bez białej mąki i cukru.

  • Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę

A czego kupować nie warto? Zrezygnuj z kosmetyków pakowanych w zestawach – najczęściej są gorszej jakości i zawierają produkty, które nie sprzedały się przez resztę roku. Nie zawsze udane są również podarunki typowo praktyczne – fartuch kuchenny dla mamy (chyba że jest wyjątkowo oryginalny), robot kuchenny, zestaw noży, czy jeszcze gorzej nowy odkurzacz. Mężczyzna na pewno nie będzie zadowolony ze skarpet czy kosmetyków do golenia. Prezenty nie mogą kojarzyć z prozą życia. Niby jest to oczywiste, ale czasem brak czasu ogranicza nasze myślenie i stawiamy na takie nudne podarunki.

Jeśli chcemy, żeby święta były magiczne, niech będą również takie nasze prezenty. I nikt nie musi wiedzieć, że zostały zakupione na kilka godzin przed pierwszą Gwiazdką. Liczy się tylko nasz pomysł i kreatywność. Powodzenia!

Brak komentarzy