Artykuł Bielizna

2011-10-07

Porządkujemy szufladę z bielizną

0

Czy bałagan może nam utrudniać życie, to wydaje się być ambiwalentne, niektóre z nas czują się świetnie w lekkim artystycznym nieładzie. Inna sprawa jednak gdy to się tyczy bielizny… Delikatne koronki, zaplątane z haftkami biustonosza nie zwiastują niczego dobrego, a tym bardziej gdy w szufladzie zawieruszą się drogocenne figi. Po za tym odplątywanie z rana ramiączek splątanych na przykład z pasem do pończoch to nic przyjemnego. Mamy jednak dla Was kilka przydatnych rad, jak uporządkować ową szufladę z bielizną. Korzyści z takich porządków są oczywiste – dłuższe życie naszych ulubionych kompletów!

Pierwsza i najważniejsza zasada, to że każda rzecz w szufladzie musi mieć swoje miejsce. Majtki i biustonosze powinny się znajdować w odpowiedniej przegrodzie. Najprościej jest kupić odpowiednie separatory do szuflady. Takie półeczki z przegrodami oferują nam różne markety oferujące wyposażenie domu. Możemy zdecydować się na wersje miękką oraz twardszą. Bieliznę możemy również przechowywać w takich specjalnych boksach, które pozwolą przetrzymywać ją praktycznie w dowolnym miejscu.

 • Porządkujemy szufladę z bielizną - 1

Jednym z lepszych wynalazków jest również specjalny wieszak do suszenia bielizny. Zachowuje on kształt twojego ulubionego biustonosza, nie pozwalając na żadne odkształcenia. Jest wykonany z twardego plastyku, a jego kształt jest dopasowany do formy stanika. Taka rzecz to nie tylko dobry pomysł na suszenie, ale też na przechowywanie naszej bielizny.

 • Porządkujemy szufladę z bielizną - 2

Ostatecznie możesz też spróbować sama ulepszyć swoją szufladę, to nie jest wcale takie trudne! Wystarczy trochę chęci, oraz twarda tektura. Musisz dokładnie zmierzyć swoją szufladę na wysokość, szerokość oraz długość. Później wystarczy dociąć tekturę, zrobić w niej nacięcia w odpowiednich miejscach, tak aby tekturowe ścianki przegródek nachodziły na siebie. Zamiast twardej tektury można również wykorzystać cienkie listewki. Pamiętaj jednak aby przegrody na majtki były nieco mniejsze niż te na biustonosze.

 • Porządkujemy szufladę z bielizną - 3

Gdy już zrobimy porządki warto zadbać o ostatni „szlif”. Oprócz biustonoszy i majtek w naszych szufladach często znajdują się niezliczone pary rajstop i pończoch, które są niezwykle delikatne. O nie też powinnyśmy zadbać. Najprostszym sposobem jest zakupienie gipiurowych woreczków (takie jak np. na potpourri) i zapakowanie każdej pary w oddzielny. Na końcu warto również zadbać o ochronę antymolową, w postaci pachnących saszetek, a nawet małych zapachowych mydełek. Nie tylko odstraszą owady, ale też sprawią, że nasza bielizna zawsze będzie miała Świerzy i przyjemny zapach.

Komentarze [3]

  • wh0cd596005 oxytrol dipyridamole aspirin flexeril
  • 0
  • wh0cd596005 Advair Online tamoxifen
  • 0
  • bardzo podoba mi się ta suszarka na biustonosze :-)
  • 0