Artykuł Bielizna

2009-12-22

Pończochy

0

Pończochy są jedną z najbardziej pociągających części bielizny, uważanej często za bieliznę z kategorii erotycznej. Z pewnością warto przybliżyć historię tego seksownego wdzianka, gdyż z pewnością nie każdy wie, że w przeszłości pończochy były przeznaczone wyłącznie dla... mężczyzn! Pierwsze pończochy produkowane na początku wieku dwudziestego dla mężczyzn, wykonywane były z grubej bawełny, głównie w celu ocieplenia nóg. W roku 1940 wprowadzono jednak nylon, który całkowicie zmienił nastawienie ludzi do pończoch. Stały się one elementem ozdobnym i zagościły także na nogach damskich, co trzeba przyznać było bardzo dobrym posunięciem. Kolejny wynalazek – lycra, przyszedł dopiero kilkanaście lat później. Wszystko złożyło się jednak idealnie dla pończoch, gdyż w okresie tym modne były spódniczki mini. Czasami jednak było za zimno, by nosić je bez niczego "pod spodem", a idealnym rozwiązaniem okazało się zakładanie pończoch, które dodatkowo były bardzo atrakcyjne wizualnie. Wtedy też zaczęto produkować dwa rodzaje pończoch: z pasem podtrzymującym pończochy albo też bez niego w wersji ściśle przylegającej do nóg.

Obecnie wyróżnia się wiele rodzajów pończoch : gładkie, wzorzyste, błyszczące, matowe itd. Zmieniło się także w pewnym sensie przeznaczenie poszczególnych rodzajów pończoch. Te mocowane do pasa uważane są za bieliznę erotyczną, bardzo seksowną i niezbyt przyjemną w noszeniu na co dzień. Pończochy samonośne – tak nazywają się te bez pasa podtrzymującego, są zdecydowanie bardziej popularne na co dzień, co oczywiście nie musi oznaczać, że są mniej seksowne. Zdecydowanie bardziej ocieplają one skórę i są przyjaźniejsze w codziennym użytkowaniu. Ogólnie rzecz biorąc pończochy uznawane są przede wszystkim za piękną ozdobę dla damskich nóg. Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki pończochom nawet najbrzydsze nogi wygadają pięknie Trudno jest się z faktem tym nie zgodzić...

  • Pończochy

Komentarze [2]

    • i przede wszystkim są bardzo wygodne! wspaniały wynalazek :)
    • 0
    • Dzięki pończochom nawet najbardziej brzydkie wygladają pieknie :) To prawda. Pończochy mają w sobie cos magicznego, że mając je na sobie czujemy sie bardziej kobiece, bardziej seksowne, zalotne. Ja uwielbiam pończochy - nosze zazwyczaj samonośne choć od czasu do czasu zakładam je z pasem do pończoch.
    • 33