Artykuł Zdrowie

2012-11-30

Pole dance - taniec odczarowany ze złej sławy

0

Kiedyś taniec striptizerek w podrzędnych, amerykańskich barach, dzisiaj wyniesiony na salony. Nie ma co się dziwić – profesjonalne występy są kwintesencją zmysłowości i kobiecości. Tym zainspirowali się choćby twórcy znanego teledysku The White Stripes, w którym to możemy podziwiać Kate Moss.

A wszystko, jak było można się spodziewać, zaczęło się w Stanach Zjednoczonych. W latach dwudziestych ubiegłego wieku kobiety tańczące na rurze podziwiać można było w cyrku. Pełne napięcia występy odbywały się podczas licznych festynów, a osławiona rura to był po prostu drążek podpierający środek namiotu. Następnie, w latach pięćdziesiątych, namiot zamieniono na bary, w których seksowne tancerki burleski odprawiały swoje „burlesque shows”

Największy boom na ten rodzaj tańca nastał w latach dziewięćdziesiątych. Pojawiły się pierwsze filmy instruktażowe na wideo. Dzisiaj kolejne fitness cluby włączają do swojej oferty naukę pole dance.

 • Pole dance - taniec odczarowany ze złej sławy

Jest wiele powodów, by zacząć ćwiczyć. Pole dance świetnie rzeźbi sylwetkę. Działa na wszystkie grupy mięśni. Poprawia kondycję, siłę i elastyczność ciała. Choć to dyscyplina wymagająca, to trening rozpocząć może każdy. Spotkanie z instruktorką rozpoczyna się od rozgrzewki i stretchingu. Dzięki temu wzmacniamy mięśnie, by były gotowe do dalszego wysiłku. Następnie ćwiczy się obroty, elementy akrobatyki i w końcu całe układy taneczne. Na sali używane są materace, by zapobiec kontuzjom. Niestety, przynajmniej na początku drobne obicia, odciski i zakwasy nikogo nie powinny dziwić.

W pole dance jak w każdym sporcie ważna jest systematyka.Wtedy daje on mnóstwo satysfakcji, energii do życia i zwiększa naszą pewność siebie.

Dzisiaj nikt nie wie, jak dalej potoczą się losy tego gorącego tańca. W USA i Australii powstał np. nowy trend – street pole dance. Dostrzeżono, jaki potencjał niesie w sobie miasto. Znaki drogowe, lampy, elementy ogrodzenia – wszystko, co przypomina rurę, może zostać wykorzystane. W przyszłości dawny taniec striptizerek ma być włączony do dyscyplin olimpijskich. Z pewnością chętnych do obejrzenia takiej rywalizacji by nie zabrakło.

 • Pole dance - taniec odczarowany ze złej sławy - street

Więcej inspiracji na temat zdrowego stylu życia na OBfit.

Komentarze [2]

  • affordable healthcare act pre existing conditions kopa iktorivil pa natet drug test kits rite aid
  • 0
  • brookline community mental health center xanor swanson health products promo code
  • 0
  • Kolorowo i z pasją - wizyta u Pigeon

  • WywiadCiekawostki 2012-02-28 08:00:00
   • Kolorowo i z pasją - wizyta u Pigeon | OBieliznie.pl

    Czy zastanawialiście się kiedyś co może powstać z artystycznego chaosu, radości, pasji i niekończących się pomysłów ? My już wiemy, taka mieszanka musi prowadzić do aktu tworzenia, w którym powstanie piękna bielizna! Na dowód mamy dzisiejszą rozmowę, przeprowadzoną z twórczyniami marki Pigeon - Anną Andruszkiewicz oraz Edytą Kośko, okraszoną zdjęciami. Przeczytajcie i dowiedźcie się dlaczego właśnie ta marka, jest jedna z perełek na podlaskiej ziemi....

  • Popularność wystaw bielizny

  • ArtykułWystawy 2010-06-30 08:00:03
   • Wystawy bielizny organizowane są w dzisiejszych czasach częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Czy jest to poparte ich bardzo dużą popularnością, ogromnym zainteresowaniem bielizną? A może po prostu wystawy te organizowane są wyłącznie przez firmy bieliźniarskie, które w ten wygodny sposób chcą promować swoje marki? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

  • Aktualne trendy bielizniarskie

  • ArtykułBielizna 2010-06-17 08:00:23
   • Koronkowe haleczki jako koszule nocne, bielizna termoaktywna najwyższej jakości do biegania czy też bielizna wyszczuplająca i podnosząca kobiece biusty lub pośladki z biegiem czasu odchodziła będzie do lamusa. Modne stają się elementy bieliźniarskie o wiele bardziej nowoczesne, niekiedy wręcz szokujące. Ukradkiem wchodzą one do naszego życia codziennego...