Artykuł Bielizna

2010-05-08

Pasy do pończoch

0

W poprzednim artykule dotyczącym pończoch samonośnych pisaliśmy od bardzo drogich pasach do pończoch będącym niewątpliwą zaletą pończoch samonośnych w stosunku do zwykłych. Chodziło oczywiście o wysoką cenę takich pasów, która waha się w zależności od jakości wykonania i ilości ozdób od 40 do nawet 300 złotych! Nie jest to więc wydatek mały, a niektóre pasy są bardzo efektowne, wobec czego postanowiliśmy przyjrzeć się specyfice i podziałowi tychże pasów nieco dokładniej... Pasy do pończoch występują w wielu kolorach, podobnie jak rajstopy. Każdy pas do pończoch posiada 4 lub 6 podwiązek zapinanych w zdecydowanej większości na eleganckie, metalowe klamry – zaciski. Wersja z czterema podwiązkami nadaje się bardziej do celów erotycznych, łatwiej jest zdjąć pas wraz z pończochami z partnerki, a nawet gdy tego nie zrobimy, partnerce nie będą przeszkadzały w niczym liczne wiązania. Wersja z sześcioma podwiązkami przewidziana jest dla kobiet, które potrzebują pewnego podtrzymywania pończoch nawet kosztem mniej wygodnego ich noszenia. Podstawowy podział pasów do pończoch jest bardzo ciekawy i na pewno ktoś, kto nie widział go wcześniej nie może się spodziewać tak wielu rodzajów pasów do pończoch:

 • waist chincher (pełny wysoki) – najwyższy z dostępnych pasów do pończoch Bardzo wytworny. Zachodzący aż do górnej części bioder, dzięki czemu ma możliwość profilowania talii kobiety go zakładającej. Jego wysokość powinna przekraczać 35 centymetrów, aby efekt profilowania talii był wykonywany w pełni.
 • waspie (pełny)- kolejny pas do pończoch mający na celu profilowanie talii, lecz mniej więcej o 10 centymetrów mniejszy w wysokosci niż waist chincher.
 • girdle (pełny wysoki) – najwyższy z dostępnych pasów do pończoch mający na celu formowanie brzucha, a nie talii. Wysokość jest podobna do wysokosci pasa typu waist chincher.
 • girdllette (pełny) – pas podobny wysokością do waspie, lecz w gruncie rzeczy mający wpływać korzystnie na brzuch dzięki swojej specyficznej budowie.
 • gartel belt (półpełny) – pas mający jedynie około 15 centymetrów wysokosci. Często używany w filmach pornograficznych, mający na celu formować brzuch, lecz priorytetowym celem jest tutaj korzystny wygląd na tle efektownych pończoch.
 • koronkowe (wąskie) – są to najniższe pasy do pończoch, nie przekraczające 10 centymetrów w wysokosci. W gruncie rzeczy nie można jednak stwierdzać, że są one niepopularne. Na pewno ich niska cena i mniejsza wytworność niż pasów typy girdle czy waist chincher sprawiają, że idealnie nadają się one do nocnych łóżkowych eskapad ze swoim ukochanym, szczególnie, jeśli w ostateczności mamy zamiar ten pas zdjąć...

Komentarze [4]

  • piękna sprawa, pewnego słonecznego dnia sobię taki sprawię :)
  • 0
  • Bardzo podobają mi się pasy do pończoch kupowane w kompletach z resztą bielizny. Mam jeden taki komplet i mimo iż komplet ten kosztował bardzo dużo mam go w swoje szufladzie. Niestety, częściej na niego patrzę niż noszę ale i ten widok warty jest bardzo przyjemny. Na codzień noszę pończochy samonośne choc mam pas, który czasem uzywam. Jest to pas korygujący sylwetkę (ukrywający brzuszek) i do sukienki na imprezę często go zakładam.
  • 30
  • Niestety nie kupiłam sobie pasa do pończoch choć bardzo mi się podoba. Noszę samonośne
  • 2
  • Ja swój pierwszy pas do pończoch zakupiłam przed studniówką (był to koronkowy pas marki Triumph) i byłam bardzo zadowolona z niego :) Troszkę musiałam się wprawić w zapinaniu go na pończochach i w efekcie przepinałam go chyba ze 3 razy, żeby było równo, ale to nic ;) Jako, że jestem pasjonatką pończoch, chyba pomyślę też nad innymi rodzajami pasów podtrzymujących (zwłaszcza nad waist chincher i gartel belt) co by wprowadzić trochę pikanterii (czyli koniecznie z 4 zapięciami, żeby było szybciej!!) ;)
  • 35