Konkurs Bielizna

2012-04-12

Oddech i chwila luksusu

0

Nic tak nie relaksuje i nie odpręża jak spacer do lasu. Nie musi to być od razu nie wiadomo jaka wycieczka czy grzybobranie, bo o tej porze roku i tak nic nie znajdziemy. Najprostsza wyprawa w wygodnych butach i ciepłej kurtce w plecaku termos z gorącą herbatą i drożdżówka. Tak wyglądały moje dziecięce wyprawy do niedaleko położonego lasu. Mimo, że nadal mieszkam w tym samym miejscu brak czasu i ciągłe obowiązki nie pozwalają mi tam chodzić. A jakże miło byłoby uciec do dziecięcych lat i znajomych miejsc i powspominać, zrelaksować się, odetchnąć świeżym powietrzem, oddać się chwili luksusu.

Nie myśleć o obowiązkach i problemach, tym jak się wygląda, w czym jest się ubranym-przecież każdego dnia w pracy trzeba trzymać się określonego uniformu. A tu na łonie przyrody mogę robić co chcę, w czym chcę. nikt mnie nie poucza, nie pogania, nie obserwuje każdego kroku. Tutaj jestem wolna i szczęśliwa. Tutaj czas jakby się zatrzymał. To samo drzewo leży tu od wielu lat, a kiedyś było nasza ławką kiedy zgłodnieliśmy jako dzieci spacerujące w poszukiwaniu skarbów:szyszek, jarzębiny na korale. Ten sam potok płynie, w którym chłodziliśmy ręce w największe upały. Tylko ja jestem kilkanaście lat starsza ale to nic, bo to nie o to chodzi. Wreszcie mogę pozwolić sobie na oddech i chwilę luksusu.

Komentarze [1]

    • Uwielbiam Twoją poradę :) Sama chciałabym ją wcielać w życie :)! Ale też ciągle brakuje czasu, aby się zrelaksować i odpocząć.
    • 0