Artykuł Bielizna

2012-12-31

Noworoczne postanowienia są dla Ciebie!

1

Z lekkim niepokojem, ale i dumą weszliśmy w kolejny Nowy Rok 2013. Ciężko nam uwierzyć, że poprzedni rok tak szybko minął… i pewnie jeszcze przez pewien czas pisząc datę będziemy się mylić i umieszczać 2012. Wiele się wydarzyło podczas tego roku, zarówno w wielkim świecie polityki, jak i tych mniejszych, jak na przykład rynku bielizny. Ten rok był wyjątkowo obfitujący w świetne kolekcje.

Nowy rok kojarzy nam się zawsze z nową energią, ze zmianą. Słusznie, kiedy jest lepszy czas, jak nie teraz, aby dokonać ważnych przemian? Wraz z nadejściem tej daty od nowa rozpoczyna się cykl pór roku, miesięcy, tygodni i dni.  Zmienia się również układ planet i nasze wyobrażenia – to czas nadziei, że wszystko uda się po naszej myśli. Warto to wykorzystać!

Postanowienia noworoczne to doskonały zwyczaj, pod warunkiem, że podchodzimy do nich z rozsądkiem i odrobiną konsekwencji. Nasze cele powinny należeć do tych osiągalnych, inaczej spowodują tylko frustrację. Ten rok jest dobry aby popracować nad kilkoma ważnymi kwestiami, ale warto to robić w zgodzie ze sobą. Oto nasza lista postanowień noworocznych , które chcielibyśmy Wam przekazać, aby stały się waszą inspiracją :)!

  • Noworoczne postanowienia są dla Ciebie!

1. Więcej uśmiechu na co dzień! Zawsze warto się uśmiechać, nawet bez powodu i do obcych osób. Jeżeli z natury nie jesteśmy usposobione zbyt optymistycznie warto nad tymi emocjami pracować. Codziennie rano myśl o czymś miłym, a przynajmniej raz dziennie rób coś beztroskiego – wygłupiaj się, obudź w sobie dziecko. Może Ci w tym pomóc taniec, a może malowanie czy granie na czymś, a może wyjście do wesołego miasteczka. Optymiści żyją dłużej i lepiej i niech to będzie dla Ciebie motywacją!

2. Bądź bezinteresowna! Pomagaj czasami nie kalkulując zysków, bo to wbrew pozorom może to pomóc i Tobie… Bo jaki sens ma nasze życie, jeżeli stosujemy w nim tylko pragmatyczne zasady ekonomii? Możesz pomagać na różne sposoby, wpłacając pieniądze na schroniska czy organizacje, pomagając staruszce wsiadającej do autobusu, czy po prostu wysłuchując i rozmawiając z samotną osobą, czy pomagając biednym dzieciom w lekcjach. Dobro zawsze do nas wraca!

3. Więcej ruchu! To niby takie proste i oczywiste – że ruch to zdrowie, ale często zdecydowanie gorzej z wprowadzaniem tej zasady w życie. Wracając po pracy, często marzymy tylko o odpoczynku na własnej kanapie, w spokoju i ciszy. To jest błąd, regularny ruch jest na potrzebny nie tylko dla utrzymania sylwetki i formy, ale też dla dobrego samopoczucia. To nie ważne jaką formę ruchu wybierzesz, ważne abyś ją lubiła i wykonywała z  chęcią. Dyscyplin jest ogrom, możesz wybrać jogę, jazdę konną, wspinaczkę górską, nording walking, pilates, fitness, basen i wiele innych. Nie musisz wykonywać tego wyczynowo. A jeżeli masz problem z rozruszaniem się, może warto przygarnąć psiaka, który musi do regularnych spacerów? To może być sama przyjemność!

4. Dbanie o zdrowie. To postanowienie warto realizować zawszę. Zacznij od dbania o higienę intymną, oraz regularnego kontrolowania swojego zdrowia poprzez badania. Warto zrobić sobie grafik i w każdej porze roku zrobić kompleksową kontrole innych miejsc. Warto również na co dzień wyrobić w sobie dobre nawyki, jak ćwiczenia rozciągające, odpowiednia ilość snu czy dobre odżywianie. Jeżeli chodzi o ostatni podpunkt, to nie chodzi tutaj bynajmniej o jakieś diety, ale o dbanie by nasza żywność była dobrej jakości. Warto zacząć od czytania etykiet, co dany produkt w sobie zawiera. Unikajmy dużej ilości „chemii”, wybierajmy proste pokarmy, oraz dużo warzyw i owoców. Warto również kontrolować swoje kosmetyki, zamiast czytać poetyckie opisy produktów wgłębmy się w ich skład. Na Internecie możemy znaleźć dużo artykułów o niezdrowych dodatkach w naszych kosmetykach, które w dodatku mogą uczulać.

5. Pielęgnowanie swoich pasji. Być może tak pochłonęła Cię codzienność, obowiązki w pracy i domu, że zapomniałaś co to jest mieć własną pasję. To coś co sprawia, że możesz rozmawiać o tym godzinami i coś co cieszy… Nasze zainteresowania dają siłę i dodają kolorytu naszemu życiu. Nie ważne, co to będzie, ważne abyś poświęciła temu odrobinę czasu, bo to tak naprawdę czas dla Ciebie! Naszą pasją jest bielizna i mamy nadzieję, że tą pasją możemy dzielić się z Wami, a dzięki temu wspaniale ją rozwijać.

6. Dbaj o swój związek! Każdy rok jest dobry aby pracować nad swoim związkiem. Niestety w tej materii nic nie przychodzi samo. Wszystkie wcześniejsze postanowienia również składają się na to jakiej jakości będzie wasze uczucie, dla tego też piszemy o tym na końcu. Jeżeli Ty nie będziesz szczęśliwa, to Twój partner będzie to czuł i wpłynie to na jakość waszych relacji. Więc na pierwszym miejscu dbaj a swoje zadowolenie (oczywiście nie zupełnie egoistycznie), ale nie zapominaj również o drobnych gestach które budują bliskość. Sprawiaj drobne niespodzianki ukochanemu, zaskakuj go w sypialni, na przykład nową piękną bielizną, czy masażem. Oprócz tego rozmawiaj z nim dużo, nawet jeżeli jego problem w pracy wydaje się być błahy, zawsze postaraj się go wysłuchać.

Prawda, że takie noworoczne postanowienia wcale nie wydają się być trudne? Wymagają od nas nieco uwagi, mobilizacji i pracy nad swoimi emocjami. Dzięki temu, ten rok może być naprawdę udany, czego Wam życzymy!

Komentarze [1]

    • A jeśli uda się spełnic noworoczne postanowienia, to zasługujemy na nowy komplet pieknej bielizny!
    • 0