Artykuł Ciekawostki

2009-12-17

Naradowy dzień bielizny

0

Narodowy dzień bielizny to happening coraz popularniejszy na całym świecie. Z pewnością świadczy on o rosnącym znaczeniu bielizny w życiu codziennym oraz szacunku do zysków gospodarczych jakie przynosi krajom sektor bieliźniarski, w żadnym stopniu niezagrożony ryzykiem kryzysu gospodarczego. Po raz pierwszy Narodowy Dzień Bielizny obchodzono 6 lat temu w Nowym Yorku. Tradycję zainaugurowała firma Freshpair i kontynuuje ją do dziś. Z czasem przerodziła się ona w wielki sierpniowy festiwal dla wielbicieli bielizny z całego świata. Głównym celem przyświecającym festiwalowi jest promocja niektórych marek bielizny o bardzo wysokiej jakości wykonania oraz uświadamianie społeczeństwu, jak ważna jest z pozoru niezauważalna bielizna w życiu codziennym. Z uwagi na niezbyt wysoką atrakcyjność Amerykanek, w samej bieliźnie może chodzić po mieście każdy kto przyjechał na festiwal bieliźniarski – niezależnie od tego czy ma wygląd modela czy też nie. Dużą atrakcją jest rozdawanie bielizny najlepszej klasy światowych producentów tj. Calvin Klein czy Diesel na ulicach miasta. Dodatkowo przyciągające okazały się liczne konkursy z nagrodami na stronie internetowej organizatora. Wszystko to sprawia, że na pewno w Stanach Zjednoczonych odbędzie się także Narodowy Dzień Bielizny 2010. Zapraszamy już teraz na tę wielką, sierpniową imprezę. Swoją imprezę nazwaną " Dniem Bielizny 2009 " zorganizowali także Brazylijczycy. Konkretnie odbyła się ona w stolicy Brazylii – Brasilii. Od razu narzuca się nam spostrzeżenie, że Brazylia jest jednym z najlepszych państw na świecie na tego typu przedsięwzięcie oczywiście z uwagi na urodę i pociągające kształty Brazylijek. Po stolicy Brazylii przechadzali się więc roznegliżowani brazylijscy modele i modelki, lecz ich celem nie była jak się można domyślać, promocja jakiejkolwiek firmy bieliźniarskiej. Rozdawali oni ulotki informujące obywateli o ogromnym udziale bielizny w dochodach sektory bieliźniarski w gospodarce. Przy okazji zachęcali także do dbania o higienę osobistą w miejscach intymnych i regularnej zmiany bielizny ( bez jakichkolwiek podtekstów ).

Trzeba przyznać, że taka forma promocji bielizny na pewno przynosi pożądane efekty. Majtki czy biustonosze są bowiem rzeczami używanymi w życiu codziennym, aczkolwiek praktycznie całkowicie zapominanym w społeczeństwie. A wyobraźmy sobie tylko co działoby się, gdybyśmy na kilka tygodni zostali całkowicie pozbawieni bielizny... Teraz już wiecie, dlaczego inicjatywy przypominające o konieczności noszenia bielizny i jej kupowania w celu podtrzymania dobrej koniunktury w tym sektorze gospodarki kraju są bardzo pożądane i zdecydowanie korzystne dla społeczeństwa.

Komentarze [6]

  • hahaha, super akcja, relaksująca :-D
  • 0
  • Narodowy Dzień Bielizny :)))
  • 9
  • Kilka tygodni bez bielizny? Oj, chyba by była katastrofa... ja sobie nie potrafię wyobrazić dnia bez standardowego zestawu w postaci biustonosza i majteczek, a co dopiero gdyby tak miało być na co dzień? Poczucie totalnego dyskomfortu gwarantowane!! A po za tym fajnie, że wymyślono takie święto, bo jak widzę po artykule, można nieźle spędzić czas, a także załapać się na super niespodzianki w postaci bielizny od najlepszych projektantów :) Szkoda, że w Polsce czegoś takiego się JESZCZE nie obchodzi, ale kto wie... w każdym razie teraz jestem myślami w Brazylii, bo rzeczywiście jest to świetne miejsce na tego typu event :) Wystarczy przyjrzeć się samemu Karnawałowi w Rio i... wszystko jasne ;)
  • 46
  • Fajny pomysł - trzeba by i u nas pomysleć o takim dniu, najlepiej w środku lata i wprowadzić to swieto. Bo przecież jest co swietować, prawda, dziewczyny?
  • 34
  • Majtki czy biustonosze są bowiem rzeczami używanymi w życiu codziennym, aczkolwiek praktycznie całkowicie zapominanym w społeczeństwie. A wyobraźmy sobie tylko co działoby się, gdybyśmy na kilka tygodni zostali całkowicie pozbawieni bielizny- wole sobie nawet tego nie wyobrazac :) dobrze ze zyje juz w czasach gdzie bielizna jest na porzadku dziennym :) tylko ciekawi mnie to kiedy wypada ten dzien bielizny Chodzi mi o termin kalendarzowy? To bedziemy swietowac a cooo! ;D pojedziemy po całosci :P
  • 28
  • Niech żyje dzień bielizny! :)
  • 1