Artykuł Wystawy

2010-07-08

Na pokaz bielizny do... Dubaju!

0

Opisując Wam skrajnie surową i prostą wystawę o ciężkim klimacie komunistycznym w Moskwie postanowiliśmy opisać także drugą nietypową wystawę, można powiedzieć – stojącą po drugiej stronie barykady wystawę Intima Lingerie & Swimwear Exhibition, która odbyła się mniej więcej rok temu w słonecznym i słynącym z przepychu Dubaju – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich uważanej za najbardziej innowacyjne miasto na świecie! Jak sama nazwa wskazuje na wystawie zaprezentowano nie tylko bieliznę kąpielową, ale także tradycyjną, w przeważającej większości dla Pań. Duże słowa uznania należą się organizatorowi – firmie IIR Middle East, która słynie z organizacji najwyższej klasy przedsięwzięć związanych z bielizną. Pomogła ona zorganizować ogromne targi, które wynikały z niezwykłych celów statusowych stawianych przed tą wystawą: miała ona na celu zebranie takich 'podmiotów rynku bieliźniarskiego' z całego świata jak między innymi:

 • hipermarkety
 • projektanci bielizny i kostiumów
 • czasopisma branżowe poświęcone bieliźnie i kostiumom kąpielowym
 • outlety z bielizną i kostiumami
 • przedsiębiorcy związni z branżą bieliźniarską

I tak się stało. Z całego świata przybyło wiele organów, lecz w zdecydowanej większości byli oni przedstawicielami Europy Zachodniej. Przyciągnęła ich nie tyle chęć obejrzenia fantastycznej bielizny, lecz przede wszystkim możliwości zysków na rozwijającym się rynku Bliskiego Wschodu! Impreza przebiegała więc raczej w nastroju biznesowym, niż skupionym na pięknie artykułów bieliźniarskich. Przeprowadzone zostały dodatkowe pokazy na wybiegu, a w ciągu 3 dni odbywania się targów wiele delegacji podpisało znaczące lub mniej znaczące umowy z dostawcami z Bliskiego Wschodu. Można jednak zastanawiać się nad tym, czy organizacja targów bieliźniarskich w takich miejscach jak Dubaj (leży bezpośrednio w pięknym położeniu nadmorskim) jest dobrym wyborem. Część gości przyjechała na wystawę z myślą o opalaniu i odpoczynku, bynajmniej nie w nowych strojach kąpielowych. Być może dlatego od tamtego czasu Dubaj nie zorganizował żadnej znaczącej imprezy bieliźniarskiej, a potentatem na tym rynku stały się niezawodne Stany Zjednoczone.

Komentarze [3]

  • Cudowony pomysł, żeby połączyć na jednej wystawie dzieła profesjonalnych projektantów i sklepowe produkty, musiało wyjść ciekawie
  • 0
  • to ja pakuje walizki i juz wyjezdzam :) moim marzeniem jest odwiedzic DUBAJ a co dopiero byc na pokazie bielizny w tak nietuzinkowym miejscu ! ohhh rozmarzylam sie na calego :) marzenia sie spelniaja moze kiedys :) choc mysle ze kolejna impreza bielizniarska przejdzie z wiekszym zaangazowaniem i dobra opinia bo z tego co czytam ta ktora byla nie jest chwalona :) wiec kiedy ja juz tam bede to musi byc idealnie :P maja sporo czasu hehe :) bo na chwile obecna moge tylko snic o blekitnej lagunie!
  • 8
  • Większość biorących udział przedsiębiorców pochodziła z Europy Zachodniej... w tym chyba tkwi problem, że już nie organizuje się wystaw w Dubaju... W końcu zorganizowanie takich targów musi sporo kosztować i organizatorzy liczą na jak największe zainteresowanie. A wyjazd producentów bielizny do Dubaju na takie targi to również wydatek niemały. Nie wiem, ale tak mi się nasunęło po przeczytaniu tego felietonu, że jest tu jakiś konflikt interesów...
  • 36