Artykuł Historia

2010-02-20

Modna bielizna - lata współczesne i prognozy trendów

1

To już ostatni artykuł z serii tekstów dotyczących modnej bielizny na przestrzeni wszystkich lat dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku. Po bieliźnie świętującej największą popularność w Polsce za czasów komuny czas na przedstawienie trendów bieliźniarskich w nowoczesnej modzie bieliźniarskiej oraz przewidywanych przez największych projektantów trendów, które prawdopodobnie zagoszczą już niedługo w naszych szafkach z bielizną ( o ile oczywiście dbamy o nadążanie za nowoczesnymi trendami ).

Jak wiadomo współczesne kobiety i współcześni mężczyźni lubią elegancję połączoną z wygodą. Taki pogląd jest dla mężczyzn oczywisty i równoważny z wyborem bokserków, które w miarę wyprodukowania przez najlepsze firmy są zarówno eleganckie jak i przyjemne w noszeniu oraz cieple i praktyczne. Kobiety nie mają jednak na tyle prostego wyboru. Dużą popularnością cieszą się stringi, szczególnie w sferach intymnych i partnerskich, gdzie są niemalże obowiązkowe. Kobiety lubią także pokazywać elegancje nie tylko w sferach biznesowych.Wybierają wobec tego seksowne koszule nocne, nieco odważniejsze. Panie decydują się na zakładanie męskich bokserek, co także uważane jest za niezwykle seksowne. Ponadto dobrze dopasowane pończochy wraz z pasem do pończoch są idealne dla kobiet o nienagannych kształtach. To właśnie takie zestawienie w kolorze czarnym lub też czerwonym jest niezwykle podniecające i uważane przez mężczyzn za najbardziej seksowne.

Projektanci mody prześcigają się w pomysłach na to, jak wyglądać będzie bielizna za kilkanaście lat. Na futurystycznych pokazach mody bieliźniarskiej nie dominują jednak niesamowite, czy wręcz kosmiczne rodzaje bielizny, które mogłyby być uważane za popularne. Moda bieliźniarska prawdopodobnie jako jedyna charakteryzuje się bowiem tym, że ponad wszelką pomysłowość kładzie się nacisk na wygodę. Nikt nie wyobraża sobie wobec powyższego, że nowoczesna bielizna będzie miała niebagatelne kształty czy drogie materiały wykonania. Tutaj po prostu stawia się na wygodę, którą mogą zagwarantować jedynie materiały najdelikatniejsze. Przejdźmy jednak do konkretów. Według najlepszych projektantów mody tj. Pierre Cardina w modzie bieliźniarskiej nastąpi rychły powrót do wzorów kwiatowych i bielizny w kolorze kości słoniowej Popularnością będą cieszyć się figi z delikatnymi wycięciami i wzorami. Nikt nie będzie szukał nachalnej erotyki, a biustonosze będą zasłaniać cały biust kobiet bez widocznych prześwitów. Podobna przyszłość według projektantów czeka stroje seksowniejsze. Modne będą gorsety, z wieloma eleganckimi ozdobami, lecz ogólnym efekcie nastawionym na prostotę i elegancję. Według projektantów wielce prawdopodobne jest także to, że stringi odejdą na boczny tor, a ich miejsce zajmą niezwykle seksowne, skąpe figi. Być może za klika lat nadejdzie także era kaszmiru, z którego wykonywane będą drogie i eleganckie biustonosze. Wszystko jednak z zachowaniem umiaru, stonowania, bez kontrastowych kolorów czy też nachalnego odsłaniania ciała.

Komentarze [4]

  • Ciekawie wygląda ta przyszłość, kaszmir, mmmm... zabudowane biustonosze, lubię to!
  • 0
  • Według najlepszych projektantów mody tj. Pierre Cardina w modzie bieliźniarskiej nastąpi rychły powrót do wzorów kwiatowych i bielizny w kolorze kości słoniowej Popularnością będą cieszyć się figi z delikatnymi wycięciami i wzorami.- jak widac to juz powoli wracaja powroty do tych czasow jak i zalozen Pierra mial calkowita racje :) wzory kwiatowe dla mnie byly sa i beda popularne na bieliznie :) zreszta wszystko ma swoj umiar i granice :) jesli jest tworzone z rozsadkiem oraz nie przesadzone :) A figi z delikatnymi wzorami i wycieciami jak najbardziej :) w mojej szafie zagoscilo takich modeli juz spora ilosc po mimo tego ze moda idzie do przodu :) nie zawsze ide razem z nia ;) czasami poprostu wybieram to co lubie i w czym sie dobrze czuje ;) notoryczne odslanianie ciala tez jest niesmaczne dlatego zmierzaja w dobrym kierunku i coraz lepiej im to wychodzi :) i faktycznie mozemy znalezc bardzo seksowna bielizne ktora nie jest wulgarna a wrecz kobieca i delikatna :) a mezczyznie nie wiele potrzeba do pobudzenia wyobrazni !;)
  • 45
  • "Według najlepszych projektantów mody tj. Pierre Cardina w modzie bieliźniarskiej nastąpi rychły powrót do wzorów kwiatowych i bielizny w kolorze kości słoniowej Popularnością będą cieszyć się figi z delikatnymi wycięciami i wzorami. Nikt nie będzie szukał nachalnej erotyki, a biustonosze będą zasłaniać cały biust kobiet bez widocznych prześwitów."
   Super, to coś w moim stylu. Cieszę się, że nie idzie to w kierunku dalszego odkrywania...
  • 30
  • "Wszystko jednak z zachowaniem umiaru, stonowania, bez kontrastowych kolorów czy też nachalnego odsłaniania ciała".. i oto przepis na sukces! Tak naprawdę projektanci bielizny wciąż mają ogromne pole do popisu, bo zarówno prostota, ale zrobiona z gustem jak i te bardziej podrasowane projekty wzbudzają nie małe zainteresowanie zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Można iść w kierunku 'im więcej zakryte, tym bardziej tajemnicze, a wiadomo, że to kusi odkrywców' lub też pokusić się o odważniejsze modele podając wszystko na tacy (jako, że mężczyźni są wzrokowcami..) także jak widać wyjście zawsze jest :) Osobiście uważam że sexowniejsze od stringów są ciekawo skrojone, skąpe figi, ale... ile ludzi tyle gustów :)
  • 50