Artykuł Bielizna

2010-02-18

Modna bielizna - lata 80te i 90te

1

To już nasz ostatni artykuł z serii artykułów dotyczących mody bieliźniarskiej na przestrzeni poszczególnych lat wieku dwudziestego. Po latach 70 – tych przyszedł czas wielkiej prekursorski bieliźniarskiej, która obecnie kojarzona jest przede wszystkim z muzyką popową. Jeśli dodamy, że jej niedawny koncert w roku 2009 był ogromnym wydarzeniem nie tylko dla jej fanów, ale także w całym świecie muzyki, większość z Was z pewnością domyśli się już o kogo chodzi. Oczywiście prekursorką, o której mowa jest Madonna. Właśnie na swoich koncertach podsunęła kobietom na całym świecie nowe sposoby ubierania się...

 

Podstawę ubioru scenicznego Madonny stanowiły przezroczyste kostiumy, które często ozdabiane były koronkami. Oznaczało to korzystanie z wymyślonych w poprzednim dziesięcioleciu nowoczesnych materiałów, lecz ze zdecydowanie większą swobodą i agresją. Nikogo nie burzyły już odsłonięte części bielizny, a gorset zaczął być uznawany nie tylko za ciepłą bieliznę zakrywającą ciało, ale także coś seksownego. Ponadto uchodził on za strój całkowicie związany ze sceną i miał wpływ na wygląd kobiet już nie w świecie codziennym, a jedynie w świecie scenicznym. Ponadto dużą popularnością zaczęły cieszyć się szpiczaste biustonosze, które po raz pierwszy na scenie pokazała właśnie Madonna. W gruncie rzeczy okazały się one jednak niepraktyczne i większość kobiet bardzo szybko z nich zrezygnowała. W dzisiejszych czasach także nie są one specjalnie popularne — a przecież mowa o latach odległych od naszych czasów o niespełna dwadzieścia lat.

 

Lata 90te to okres niemalże współczesny. Kobiety postawiły na indywidualizm bieliźniarski i troszkę inaczej niż dzisiaj — starały się odchodzić od nieprzyjaznych dotyków i ubiorów scenicznych. Zdecydowanie wygodniejsze okazały się stroje fitness, które idealnie komponowały się z wysportowanymi sylwetkami kobiecymi, oczywiście za zachowaniem delikatności. Kobiety w tamtych czasach z racji panującego ustroju i ogólnych warunków gospodarczych w większości nie należały do puszystych, wobec czego tego typu stroje sportowe idealnie im pasowały. Popularność zdobyły także szorty wykonane z supernowoczesnych materiałów, które równie bardzo popularne są w dzisiejszych czasach, szczególnie w okresie wakacyjnym. Mężczyźni prezentowali w tym okresie bieliznę tradycyjną, zarówno slipy jak i bokserki były w modzie.

 

Obecne trendy odbiegają od trendów dwudziestego wieku przede wszystkim odwagą. Pojawiły się także supernowoczesne materiały, wzornictwo – stylizowane niestety na gwiazdy sceniczne niskiej klasy i emanujące jak największą nagością. Zapraszamy do zapoznania się z trendami bieliźniarskimi wieku dwudziestego pierwszego w naszym kolejnym artykule.

Komentarze [7]

  • wh0cd507730 prednisolone 5mg metformin additional info
  • 0
  • brakuje mi tutaj zdjęć które najlepiej oddałyby klimat tamtych czasów. :)
  • 0
  • to były niesamowite czasy, niby tak niedalekie, a tak różne od współczesnych!
  • 0
  • Szpiczaste biustonosze faktycznie Madonna byla osoba ktora zapoczatkowala zainteresowanie nimi :) mi sie osobiscie nie podobaja!
   wole jednak madonne w bodach czy kombinezonach albo siateczkowych dziwadlach w ktorych jak wiemy prezentowala sie swietnie :) ona robi to ze smakiem i jej polaczenia sceniczne chodzi o ubior sa jak najbardziej wyszukane ! i wlasnie charakteryzuja jej osobowosc co jeszcze bardziej jej plusuje ! :) lubie jej bezposrednie podejscie do zycia i nie przejmowanie sie niczym :) Kazdy Lubi co innego;) Ona LUBI prowokowac i niezle jej to wychodzi ! :) moze byc wzorem dla osob ktore nie potrafia odnalezc sie we wlasnym stylu! Jak widac mozna i jej sie to jak najbardziej udalo!;)
  • 24
  • Myśląc o Madonnie mam przed oczami przede wszystkim te gorsety, słynne szpiczaste biustonosze, ale także i body w których lubuje się do dzisiejszego dnia. Zresztą stroje tego typu po dziś dzień królują na scenach całego świata i to już jest normalną rzeczą, że artystki zakładają je masowo czy w teledyskach czy występując na żywo... przestało to budzić jakieś specjalne kontrowersje.
  • 21
  • Nie podoba mi się styl Madonny - jest zbyt agresywny i wulgarny. Nie identyfikuję się z tym co ona nosi.
  • 30
  • Każdy styl ma w sobie coś wyjątkowego... każdym można się zachwycić :)
  • 0