Artykuł Bielizna

2011-05-02

Moda na eko bieliznę

0

Nasza planeta jest coraz bardziej zanieczyszczona, a My coraz bardziej zabiegani… Jednak każdy z Nas chyba marzy o czystym świeżym powietrzu i nieskażonej zieleni. Na świecie na szczęście jest coraz więcej ludzi którzy chcą być eko. Bo być przyjaznym środowisku jest w modzie. Również projektanci od lat zastanawiają się nad etycznością swojej działalności. Trend eko rozprzestrzenia się także w modzie bieliźnianej.

Marki wydające bieliznę przyjazną środowisku przestrzegają trzech podstawowych zasad: ekologiczne surowce, produkcja z poszanowaniem środowiska, uczciwe traktowanie pracowników. Materiały użyte do produkcji zawsze są pochodzenia naturalnego. Najczęściej wykorzystuje się bawełnę organiczną, włókno bambusowe, włókno z soi, naturalny jedwab czy konopie. Często również szyte są pojedyncze komplety z ścinków materiałów, które normalnie zostały by wyrzucone. Bielizna eko jest dość droga ze względu na materiały jak i pracę – większość firm szyje ręcznie. Poniżej przedstawiamy kilka marek, które nie dość, że kierują się etyką w swojej działalności to jeszcze w dodatku tworzą świetną bieliznę.

Enamore

Brytyjska marka, która szyje ręcznie komplety przyjazne środowisku. Jej komplety są zazwyczaj bardzo seksowne i utrzymane w klimacie pin up.

  • Moda na eko bieliznę

Greenknickers

Kolejna Brytyjska firma. Produkuje różnokolorowe majteczki. Wszystko z organicznych włókien roślinnych. Jej materiały pochodzą głównie z recyklingu.

  • Moda na eko bieliznę - Greenknickers

C-in2

Mężczyźni też mają swoją eko markę. Oryginalne projekty Georga Sovell’a są wykonane z naturalnych surowców takich jak bambus.

  • Moda na eko bieliznę - C-in2

Purrfect Pineaples

Ta marka gościła już na naszym portalu OBieliznie. Pamiętacie jej odważne propozycje? Ta firma również kieruje się etyką w swojej działalności. Wykorzystuje naturalne materiały, podczas produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

  • Moda na eko bieliznę - Purffekt Pineaple

Komentarze [1]

    • świetnie, że zwraca się uwagę na takie "drobnostki", może to odnieść dobre skutki!
    • 0