Artykuł 18+

2010-01-12

Miss mokrego podkoszulka

0

Zacznijmy może od tego, że podkoszulka (albo podkoszulek, jak kto woli) to rodzaj bielizny osobistej. Do tej zaszczytnej grupy zalicza się bowiem nie tylko majtki, pończochy, biustonosze itp. , ale także każda inną część odzieży, którą zakładamy bezpośrednio na nagą skórę. Dlatego też w naszym projekcie dotyczącym wszystkiego co związane z bielizną nie może zabraknąć artykułu o prawdopodobnie najpopularniejszym konkursie bieliźniarskim (związanym bezpośrednio z bielizną) na świecie – wyborach miss mokrego podkoszulka.

Zasady takiego konkursu niezależnie od miejsca jego rozgrywania są proste. Uczestniczki występują na scenie wśród licznych kibiców (w zdecydowanej większości płci męskiej) ubrane jedynie w podkoszulki. Najczęściej są one koloru białego lub różowego, gdyż charakteryzują się one prześwitywaniem. Następnie prowadzący konkurs, specjalnie powołana do tego celu osoba lub też po prostu widzowie, polewają kandydatki cieczą. Na zawodach wysokiej rangi najczęściej jest to po prostu woda, lecz jak najbardziej można używać do zmoczenia kandydatek także innych płynów. W Polsce na najsłynniejszej tego typu imprezie – łódzkich juwenaliach, studentki polewane są szampanem, co można rozumieć jako symbol triumfu i radości ze zdania egzaminów. Na świecie popularne są także konkursy charytatywne lub też okazjonalno – promocyjne. Używa się wtedy różnego rodzaju drogich alkoholi ku ich promocji lub też w rzadziej spotykanych przypadkach mleka. Dolna część stroju jest zazwyczaj dowolna – mogą to być zarówno dżinsy jak i dla odważniejszych uczestniczek części stroju kąpielowego. Charakterystyczna cechą tych zawodów jest oczywiście to, że uczestniczki występują bez biustonoszy, by ich biusty mogły odznaczać się na namoczonych podkoszulkach. Czasami też spotykane są odważniejsze konkursy, które mają za zadanie pokazać pełne wdzięki kandydatek. Zdejmują one wtedy na koniec konkursu swoje podkoszulki, a jury ocenia zarówno wygląd kandydatek w podkoszulkach jak i bez nich. Możliwe jest także całkowite rozbieranie się kandydatek w przypadkach konkursów o charakterze typowo erotycznym. Uczestniczki mają wtedy na sobie jedynie stringi i mogą zdejmować je w rytm tańca erotycznego. Nagrody w konkursach typu Miss Mokrego Podkoszulka mogą być oczywiście różne, aczkolwiek najczęściej są to ozdobne biustonosze konkursowe oraz pokaźne nagrody pieniężne. W przypadku wysokich nagród zazwyczaj zwyciężczyni wybierana jest poprzez głośne glosowanie zebranej publiczności. A wszystko to miało swój początek mniej więcej w roku 1977, gdy w filmie „The Deep” na samym początku produkcji pod wodę rzuca się dziewczyna ubrana jedynie w podkoszulek. Widok ten okazał się na tyle seksowny, że zainspirował mężczyzn do utworzenia tego nietypowego konkursu.

Komentarze [9]

  • Tradycja fajna, ale trochę się zatraciła. Obecnie miss mokrego podkoszulka wybierane są niemal co tydzień w różnych dyskotekach, ale chętnych panien oczywiście nie brakuje.
  • 0
  • podoba mi się opinia Chocolate, zgadzam się :-)
  • 0
  • Tak mi się wydaje, że konkursy miss mokrego podkoszulka to najlepsze widowiska dla mężczyzn, jakie tylko mogą istnieć... nie mówiąc już o tych odważniejszych (ściąganie koszulek czy nawet wszystkiego co ma się na sobie łącznie ze stringami), bo te 'wybory' na bank nie obywają się bez echa i niemałej widowni ;) Zresztą, jak to się mówi... jak się bawić to na całego! Wcale się nie dziwie startującym studentkom na juwenaliach, bo w zasadzie studenci są zdolni do najróżniejszych rzeczy, nawet tych mega skrajnych :) i dobrze! Raz się żyje :) a ten motyw z mokrą koszulką faktycznie często przewija się w filmach... ostatni trafiłam na to oglądając Akademię policyjną, gdzie jedna z policjantek uczyła młodych adeptów pierwszej pomocy na basenie i dla przykładu sama wskoczyła do basenu wołając aby ktoś ją ratował.. dodam tylko, że miała pokaźne gabaryty a do tego.. białą koszulkę ;)
  • 28
  • mnie sie bardzo podobaja takiego typu imprezy tematyczne :) a jesli jeszcze charytatywnie mozna pomoc to dlaczego by nie? przyjemne z pozytecznym a jaka frajda dla Panow widzac tyle kobiecych cial oblanych np szampanem na ktorych widnieje tylko koszulka spod ktorej przeswituja atuty kobiecego ciala czyli piersi :) zapierajacy dech w piersi widok! :) dla Panow jak i orginalne przezycie dla kobietek! ale z tym zdejmowanym podkoszulkiem ? juz nie jest to smaczny element zabawy ! Haczyk w tym jest taki zeby pobudzic ewentualnie wyobraznie :) a nie wylozyc wszystko na tacy :) takie moje zdanie ! :) sama z checia wzielabym udzial w takim konkursie ! jak sie bawic to sie bawic! ;)
  • 25
  • Nie widzę potrzeby zdejmowania tego już mokrego podkoszulka, skoro pod zmoczoną bluzką i tak widać ciało uczestniczki. Ale może to niedosyt napalonych panów.
   Przedmówczynie już opisały sytuację.. gdyby organizacja pozwalała na kulturalną zabawę tego typu może takie konkursy byłyby bardziej powszechne, a dziewczyny biorące w nim udział nie byłyby wtedy postrzegane jako amatorki-striptizerki.
  • 54
  • Jestem za wyborami Miss Mokrego Podkoszulka pod warunkiem, że uczestniczki są ubrane w coś więcej niż stringi...Jeżeli dziewczyna ma ładny biust i chce się tak bawić to czemu nie?Wspaniałe czasy studenckie...kiedy to było
  • 3
  • No tak to prawda Chocolate ja byłam na takim pokazie na początku było ok do póki laski nie zaczęły bardziej konkurować ze sobą już im nie starczał mokry podkoszulek trzeba było rozebrać się całkiem.W Polsce niestety nie ma kulturalnych i ze smakiem takich pokazów
  • 3
  • Lubię te konkursy ale tak jak pisze Chocolate muszą byc organizowane ze smakiem i wysoką kulturą. I jeśli Miss Mokrego Podkoszulka to koniecznie w tym podkoszulku a nie bez niego...
  • 37
  • W lecie w co drugim klubie można się spotkać z takimi imprezami. Niektóre są dobrze organizowane, ze smakiem, kulturą, ale w większości to jednak darmowy striptiz wykonywany przez najbardziej nawalone kobiety z całego dyskotekowego towarzystwa.
  • 3