Artykuł Ciekawostki

2012-01-24

Męski punkt widzenia na zakupach bieliźnianych!

1

Mówi się o mężczyznach i kobietach, że są z dwóch odmiennych planet: Wenus i Marsa. Nie mamy wątpliwości, że płeć wartościuje nasze spojrzenie na cały świat, poczynając od poważnych spraw, a kończąc na tak banalnych kwestiach jak odbieranie w inny sposób tych samych ubrań czy bielizny. Kobiety odbierają pojęcie stylu bardzo kompleksowo, u mężczyzn ten proces może przebiegać nieco inaczej.

Stwierdzono, że około 90% mężczyzn przy zakupie bielizny dla partnerki zwraca uwagę na pikantne szczegóły, oraz prześwitujące koronki. Specyficzne dla nich, jest to, że lubią bieliznę, która jest zuchwała i odważna. Kobiety patrzą na tą kwestie nieco inaczej, aż 85% procent przyznaje, że lubi bieliznę zmysłową, ale zarazem stylową. Wolą subtelniejsze rozwiązania, które pozostawiają niedopowiedzenia i pole popisu dla wyobraźni.
Niestety przy okazji badań nad tym zagadnieniem okazuje się, że oczekiwania kobiet i mężczyzn często w tej kwestii rozmijają się, aż 2/3 partnerek nie jest zadowolonych z otrzymanych bieliźnianych prezentów.

 • Męski punkt widzenia na zakupach bieliźnianych!

Debenhams zaprezentowało wyniki badania z ostatnich dni przed świętami, kiedy ruch w centrach handlowych jest największy. Wtedy to między sklepami przemieszcza się cała rzesza mężczyzn, którzy w ostatniej chwili chcą kupić prezent dla ukochanej. Wybór często pada na „wymarzony” komplet bielizny.
Mężczyźni często mają dobre intencje, ale wchodząc do sklepu pełnego różnorodnej bielizny wpadają w panikę i nie wiedzą co wybrać. Kobiety najczęściej wyczekują biustonoszy balconette i plunge, dyskretnie usztywnianych, czy francuskich majteczek. Najchętniej noszą klasyczne lub neutralne odcienie, jak chociażby zmysłowa czerń, oraz kobiece kroje, które są idealnie dopasowane.

 • Męski punkt widzenia na zakupach bieliźnianych!

To co jednak najczęściej ląduje w torbach, podczas zakupów ich partnerów to: gorsety, pasy, biustonosze push up, uzupełnione stringami. Materiały zazwyczaj to połyskująca satyna, lub zupełnie prześwitująca siateczka lub koronki. Niestety podczas badań mężczyźni nie wykazali się również oryginalnością odnośnie kolorów, najczęściej wybierali czerwień, która kojarzy im się z seksem, lub inne mocne kolory, jak kobalt czy fiolet.

 • Męski punkt widzenia na zakupach bieliźnianych!

Komentarze [2]

  • uwielbiam z moim mężczyzną chodzić na bieliźniane zakupy. najczęściej podoba nam się to samo. Uwielbiam jego wzrok, kiedy trafię na ten idealny stanik, oczywiście wiadomo gdzie skierowany. :)
  • 0
  • Ale przynajmniej się starają i chcą zrobić przyjemność... a że sobie: no cóż, to jest satysfakcja gwarantowana ; )
  • 0