Artykuł Bielizna

2009-12-25

Majteczki w kropeczki w... Szanghaju!

0

Dla osób niezorientowanych od razu wyjaśniamy : "Majteczki w kropeczki" to tytuł jednej z najsłynniejszych polskich piosenek disco polo. Piosenka jest popularna w szczególności na polskich weselach i wiejskich potańcówkach, aczkolwiek jak się okazuje nie tylko. Zainteresowali się nią bowiem i wyrazili do niej wielką sympatię... Chińczycy! To nie żart Piosenka jest bardzo popularna w państwie środka i na dowód tego, została ona wybrana jako główna piosenka wielkiego festiwali Expo w Szanghaju ! Nie do końca znana jest geneza takiego ogromnego zainteresowania polskim disco polo wśród Chińczyków oraz fakt, że szczególne zainteresowanie wykazują oni wobec piosenki o tematyce bieliźniarskiej - " Majteczki w kropeczki". Być może jest to dla nich ich forma żartu, aczkolwiek trudno jest się domyślać, by rozumieli oni sens jakiejkolwiek z piosenek zespołu Bayer Full, który te piosenki wykonuje.

Jednym z podejrzeń tak wielkiej popularności są studenci chińscy w Polsce, którzy podobno zaczęli propagować urodę Polek, w związku z czym przypadła im do gustu w szczególności piosenka o damskiej bieliźnie. Sam rozgłos mógł wytworzyć się wyłącznie drogą internetową, gdyż piosenka cieszy się bardzo dużą popularnością w takich serwisach jak np. youtube.com. Szczegóły tego bieliźniarskiego koncertu są bardzo interesujące. Jednym z zadań polskiego zespołu będzie np. zaśpiewanie co najmniej kilku piosenek w języku chińskim, a ogólnie wystąpić mają oni z dokładną ilością czternastu piosenek wedle rozporządzenia władz państwa chińskiego ! Ponadto grupa wybrańców z Chin będzie mogla zaśpiewać po chińsku kilka piosenek z repertuaru polskich artystów i na pewno nie będą to osoby brane z przypadku. Zespół jest jednak dobrze nastawiony do całego procederu koncertowego, a oprócz propagowania urody Polek i wspaniałych wyrobów bieliźniarskich ma także zamiar wypromować polską kuchnię – bardzo wątpliwe, że mu się to uda. Na razie jednak życzymy powodzenia i owocnych przygotowań szczególnie w nauce języka chińskiego, gdyż jak przyznają sami członkowie tego bieliźniarskiego zespołu – nie jadą oni do Chin na wakacje, lecz do bardzo ciężkiej i jednocześnie niezwykle opłacalnej pracy.

Komentarze [6]

  • omatko, jaki straszny wstyd dla kraju :(
  • 0
  • A nasza, polska mentalność jest taka, że niby nikt nie przyznaje się, że słucha disco polo, natomiast jeśli na jakiejś zagrają np. "Majteczki w kropeczki" wszyscy doskonale znają słowa. Nie mam nic przeciwko takim majteczkom, a nawet całemu kompletowi bielizny. I mam nadzieje, że polskie majteczki wygrają z chińską masówką ;))
  • 38
  • Piosenka łatwa,miła i przyjemna. Brawo Bayer Full!!!
  • 3
  • Biało- czerwone kropeczki podbijają Chiny... i prawidłowo:)
  • 0
  • co jak co ale Majteczki w kropeczki zawsze beda mialy swoich zwolennikow :) bo z kokardeczka prezentuja sie slodko i niewinnie :) posiadam takie a co :) i jestem z nich zadowolona :D
  • 22
  • Nawet Chińczycy docenili naszą polską twórczość ;) a niech Bayer Full podbija świat i promuje nasz ojczysty kraj "majteczkami w kropeczki", a co :D
  • 31