Kolekcja Bielizna

2011-06-02

Lisa Blue - stroje kąpielowe 2011

1

Lisa Blue wydała swoją kolekcje strojów kąpielowych, zainspirowany różnymi kulturami. Jest ona bogata w liczne wzory i nadruki. Niektóre z egzemplarzy przypominają nam nieco kolekcje strojów od Black Milk. Widać silne inspiracje etnicznymi wzorami. Na jednym ze strojów widać wizerunek hinduskiej bogini Lakshmi. Strój ten wywołał niezwykłe zamieszanie. Z dnia na dzień, po wydaniu kolekcji wzbudził on falę protestów. Według hindusów, takie wykorzystanie wizerunku godziło w ich religie i oznaczało brak szacunku. W wielu miastach w Indiach palono flagi Australijskie, skąd jest Lisa.

  • Lisa Blue - stroje kąpielowe 2011

Projektantka wydała oficjalne przeprosiny, w których wyraziła szczery żal, oraz zapewniała, że marka powstała z szacunku do innych ludzi. Jednak to nie pomogło bo na jej tablicy na facebooku wybuchła polityczna debata. Powstało też wiele fikcyjnych kont potępiających Lise Blue.. Tym bardziej było to dla niej ogromne niepowodzenie, gdyż przełożyło się na niepowodzenie jej pokazu na Rosemount Australian Fashion Week. To duży cios dla projektantki, która była bardzo ceniona i postępowa, a jej marka była kojarzona z wysoką etyką. Jej kolekcja powstawała pięć lat, a ona poświeciła jej ogrom czasu i uwagi. Lisa już wcześniej nadrukowywała na swoje stroje tradycyjne wzory, na przykład kontrowersyjne w Australii tradycyjne malarstwo aborygenów. Jednak nigdy nie spotkało się to z takim odwetem. Spójrzcie na tą kolekcje. Co sądzicie o takim wykorzystaniu religijnego wizerunku?

Komentarze [2]

    • Nie mam nic do tego , moda teraz tak ewoluowała , że dopuszczalne jest praktycznie wszystko. Ludzie noszą zamiast naszyjników różańce, więc strój z takim motywem również mnie nie dziwi, jednak dla siebie wybrałabym kostium numer 7 - cały biały, klasyczny z górą która eksponuje piersi.
    • 1
    • religijny wizerunek nie szokuje mnie, ale też nie podoba mi się, po prostu.. podobają mi się kolorowe wzory, inne nadruki odpadają!
    • 0