Artykuł Wystawy

2010-07-10

Lipcowy SwimShow na Florydzie

0

Już 18 lipca na słonecznym półwyspie Floryda w Stanach Zjednoczonych odbędzie się największa na świecie wystawa prezentująca bielizną plażową o znaczącej nazwie SwimShow. Organizowana jest ona przez najsłynniejszą i najlepiej zorganizowaną organizację zajmującą się promocją bielizny w Stanach Zjednoczonych – The Swimwear Association of Florida. Będzie więc ona zorganizowana o wiele lepiej nie tylko od opisywanych przez nas wystaw w stolicy Rosji czy też w Łodzi, a nawet od tej w Londynie! Wystawa SwimShow jest jedną z wielu wystaw organizowanych na kontynencie amerykańskim, na którym generalnie liczba wystaw bieliźniarskich odbywająca się w ciągu roku przewyższa znacznie liczbę wystaw bieliźniarskich mających miejsce w innych częściach świata razem wziętych. The Swimwear Association of Florida posiada ponad 28 letnie doświadczenie w śledzeniu i jednoczesnym liderowaniu rynkowi bielizny. Organizacja propaguje dwie wielkie wystawy corocznie, z których największa ma miejsce właśnie w lipcu. Zjeżdża się na nią około 2000 sprzedawców bielizny z najdalszych zakątków świata, by zaprezentować swoje szlagierowe modele, a także pokazać to, co będzie modne w najbliższych miesiącach na plażach świata. Dodatkowo zdarzają się także nowoczesne modele bielizny, których nie można było zobaczyć nigdzie wcześniej. Wystawa SwimShow spełnia więc w pełni wszystkie założenia wystawy tradycyjnej dla Stanów Zjednoczonych, o których pisaliśmy 30 czerwca.

Pierwsza tego typu wystawa na Florydzie miała miejsce już w roku 1982, a została zapoczątkowana przez tę samą organizację, która przygotowuje festiwale bielizny do dnia dzisiejszego. Miejsce wystawy bywało zmienne, lecz w tym roku będzie nim The Convention Centre, które spokojnie umożliwia rozłożenie wszystkich przyjezdnych wystaw na jednej sali o ogromnej powierzchni wystawowej. Podstawowe działy służące uproszczeniu poruszania się po Convention Centre to:

 • dział dla dzieci i młodzieży do lat 18
 • dział pokazujący aktualne trendy bieliźniarskie i nadchodzące w najbliższej przyszłości trendy bieliźniarskie
 • dział z najnowszymi wynalazkami bieliźniarskimi
 • dział pokazujący najnowsze modele światowej klasy projektantów bielizny kąpielowej

Jak zapewniają organizatorzy na tego typu wystawę prezentującą bieliznę plażowa trudno znaleźć lepsze miejsce, niż niemalże wiecznie słoneczna Floryda, na której swoje stroje kąpielowe prezentowane są przez gwiazdy światowego formatu w wielu dziedzinach. Dodatkowo nie jest ona miejscem tak atrakcyjnym dla przyjezdnych jak Dubaj, który swoimi ciekawostkami odwraca nieco uwagę od odbywających się tam wystaw bieliźniarskich.

Komentarze [3]

  • A ja tak lubię oglądać kostiumy... na razie muszę się zadowolić buszowaniem po sklepach i oglądaniem relacji z pokazów w internecie ; )
  • 0
  • To prawda, że nie ma lepszego miejsca na SwimShow niż Floryda. Ta wielka hala będzie najgorętszym miejscem na Florydzie w tym czasie. Liczę na fotorelację z tego wydarzenia. Ciekawa też jestem porównania tego show z tym, które miało miejsce w 1982 roku. Na pewno byłoby to bardzo ciekawe, bo moda w przeciągu tych, zaledwie niecałych 20 lat zmieniła się pewnie zupełnie.
  • 36
  • tak tak mogłabym znalezc sie na takim Show ;) a juz jak napisane na Florydzie czy Dubaju to juz pakuje walizki i sie wybieram ! hihi musi byc tam bardzo goraca atmosfera! :) Tyle atrakcji na jednym SHOW! niceee ! Very nice!
  • 21