Artykuł Bielizna

2010-02-26

Koszulki z napisami

0

Koszulki z różnorakimi napisami to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Dzielą się one na kilka podstawowych kategorii, choć coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że na tego typu koszulkach będzie można umieszczać wszystko. Koszulki tego typu kupowane są zarówno przez osoby chcące zaimponować innym jak i przez takie, które chcą sprawić komuś nietuzinkowy prezent. Trudno jest wymagać, aby tego typu koszulki były bardzo wysokiej jakości, gdyż ich cena rzadko przekracza 50 złotych, lecz staje się to jednocześnie dobrą okazją do chociażby noszenia ich jako koszulek nocnych. Gdyby zyskały większą popularność mogłyby nawet zostać uznane za konkretny rodzaj bielizny nocnej.

Podział koszulek z napisami nie jest oczywisty. My jednak proponujemy przedstawienie tego najbardziej popularnego :

 • koszulki gospodarczo - polityczne - ta grupa koszulek jak sama nazwa wskazuje dotyczy najnowszych wydarzeń politycznych w kraju. Napisy są oczywiście żartobliwe i niezwykle aktualne. Możecie domyślać się, że w związku z wycofaniem się ze startu w wyborach prezydenckich Tuska lada dzień pojawią się w sklepach koszulki z nadrukiem żartobliwym, który będzie informował właśnie o tej sytuacji. Tego typu napisy mogą także same w sobie być dowcipami o politykach, absurdach życia politycznego czy też gospodarczego.

 • koszulki żartobliwe - prowokujące - najczęściej spotykane w sklepach ze śmiesznymi rzeczami lub na bazarach w kurortach wakacyjnych. Najłatwiej będzie zobrazować tę grupę na przykładzie, gdyż prawdopodobnie jest ona najpopularniejsza ze wszystkich. Są to np. koszulki o napisach : "Instruktor seksu. Bezpłatnych pierwszych 100 lekcji" lub też "Chodź do mnie misiu pysiu". Koszulki tego typu są zakładane przez osoby pewne siebie, które nie wstydzą się nawiązywać kontaktu z przypadkowo spotkanymi na ulicy osobami. Do tego typu koszulek można zaliczyć także koszulki z nadrukiem wskazującym na jedną z części naszego ciała lub też na część otoczenia. Wyobraźcie sobie tylko, że siedzicie w pociągu obok kogoś nieznajomego, a napis na Waszej koszulce głosi, że osoba po prawej to idiota... Na pewno zakładanie koszulek tego typu wymaga dużo odwagi i opanowania, aczkolwiek założenie koszulki z napisem zbyt wyzywającym może okazać się nie tylko odwagą, ale przede wszystkim głupotą...

 • koszulki światopoglądowe - nie mają na celu żartowania, choć zazwyczaj wychodzi na to, że są żartobliwe. Najpopularniejszą koszulką z napisem tego typu jest z pewnością " Pier*olę nie robię" z rysunkiem znaku drogowego i robotnika, który delikatnie rzecz ujmując nie pracuje. Są oczywiście koszulki o wiele odważniejsze, a ostatnim szykiem mody są koszulki "JP", w związku z czym skrótu nie będziemy odszyfrowywać. Tego typu koszulki produkowane są zazwyczaj po to, aby nosić je w miejscach publicznych, więc ich właściciele rzadko używają ich jako koszuli nocnych.

 

Komentarze [5]

  • . Trudno jest wymagać, aby tego typu koszulki były bardzo wysokiej jakości, gdyż ich cena rzadko przekracza 50 złotych, lecz staje się to jednocześnie dobrą okazją do chociażby noszenia ich jako koszulek- własnie o jakosc tych koszulek chodzi i to wlasnie jest najgorsze pisalam juz o tym w innym artykule ze gdyby ktos tak sie bardziej przylozyl do nich to mialyby znacznie wieksze wziecie :) Tym bardziej ze kazdy moglby byc orginalny na swoj sposob! i jestem za tym jak najbardziej :) wiec czekam az sie poprawia z produkcja i zaczna robic dobry towar ktory nie bedzie do kosza po 3 praniach :) koszulki zartobliwe popieram jak najbardziej :) polityczne rowniez jesli kreowane sa ze smakiem i rozsadkiem :) z tym swiatopogladem troche gorzej bo ciezko jest zrobic cos tak aby bylo dla wszystkich dobrze przyjete :) z napisami Typu"kierownik imprezy" "szef wszystkich szefow" "aniol 99%" "nic nie musze" "im sex machine" hehehe czlowiek usmiechalby sie czesciej widzac takie rzeczy :P i moze spoleczenstwo otworzyloby sie bardziej na innych ;D :) LUBIE TAKIE KOSZULKI ! i jestem ich zwolenniczka :P wiec czekam na lepsze jakosciowo wydania takich koszulinek :D
  • 53
  • Ostatnio trafiłam na koszulki z napisami "Nas pięknych jest mało", oraz "Najlepszy towar w mieście" :) no i całkiem przyjemnie, bo akurat takie napisy nikogo nie urażają, a wręcz wywołują uśmiech, nawet ten pod nosem ;)
   Tak jak w każdej sytuacji zaznaczam.. możemy robić wszystko, ale róbmy to Z GŁOWĄ! Szkoda sobie narobić problemów, przez lekkomyślność..
  • 19
  • Bardzo lubię koszulki z napisami - z każdej podróży staram się przywieźć sobie koszulkę z jakimś motywem charakterystycznym dla danego kraju. Często nie noszę ich, ale mam w szafie i to się liczy. Fajne są koszulki, które niosą jakies przesłanie jak w przypadku brata avikusi. Koniecznie trzeba jednak kupowac koszulki i rozumieć napis, który jest tam zamieszczony żeby nie spłonąć ze wstydu gdy ktoś mądrzejszy powie nam co tam jest napisane.
  • 29
  • Tak te koszulki to prawdziwy hit!!!Dla mnie też
  • 0
  • Tak, te koszulki to prawdziwy hit, zwłaszcza na takie eventy typu osiemnastki, zwykłe urodziny, imieniny, Dzień Kobiet/Dzień Matki/ Dzień Ojca ect.
   Fajne, pomysłowe prezenty, a przy tym nawet praktyczne :)
   Mój brat jest zwolennikiem koszulek gospodarczo-politycznych, czym już nie raz wywołał falę dyskusji w swoim liceum ;)
  • 33