Artykuł Bielizna

2010-03-12

Koszulka Led

0

Tym razem przedstawimy Wam koszulki zdecydowanie bardziej szpanerskie niż te z napisami, aczkolwiek zdecydowanie mniej popularne w Polsce. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to nowość na naszym rynku, która była znana dużo wcześniej na Wyspach Brytyjskich, w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Koszulki tego typu reagują na muzykę efektami świetlnymi, które wyświetlają się automatycznie na koszulce. Przez producentów reklamowana jest ona jako koszulka imprezowa i trudno się z tym nie zgodzić. Nie ma bowiem najmniejszego sensu zakładanie jej do szkoły czy też na wizytę do znajomych, gdyż bez muzyki koszulka ta niczym nie zachwyca, a kupując ją płacimy oczywiście za efekty świetlne wytwarzane pod wpływem muzyki.

 

Materiał z jakiego wykonane są tego typu koszulki jest tradycyjny – 100 % bawełny ( przynajmniej taka informacja podawana jest na metkach w większości tego typu koszulek ). Największym efektem technologicznym popisali się jednak twórcy tego typu koszulek dopiero w momencie produkcji świecącego panela, który doczepiany jest do koszulek. Wykonany jest on ze specjalnego tworzywa sztucznego, podatnego na muzykę. Panel ten przyczepiany jest do koszulki niewidocznymi rzepami, abyście mieli pewność, że nie spadnie on Wam podczas zabawy. Należy pamiętać, aby zdejmować świecący panel do prania. Mogłoby to uszkodzić go nieodwracalnie i spowodować konieczność zakupu nowej koszulki tego typu. Niestety, aby efekt był pełny musicie nosić przy sobie także potencjometr i diodę kontrolną. Zasilany jest on na ogol 4 – 5 bateriami tradycyjnymi typu paluszki. Z drugiej strony nie jest to jednak duży problem, gdyż koszulka została dobrze przygotowana do ukrywania całej elektroniki potrzebnej do uruchamiania systemu światełek. Potencjometr możemy chować w wygodnej kieszonce na plecach – podobnej do tej używanej przez kolarzy na długich trasach do przechowywania w tym miejscu butelek . Kabelki chowane są natomiast w specjalnej rurce, która przebiega wzdłuż całych pleców aż do miejsca wyświetlania plakietki. Nie jest to jednak uciążliwe, gdyż kabelki są bardzo cienkie i zostały dobrze zabezpieczone.

 

Ogólnie rzecz biorąc koszulki są w Polsce coraz popularniejsze, dzięki czemu ich cena permanentnie spada. Obecnie są one dostępne w sprzedaży wysyłkowej na portalach aukcyjnych nawet w cenie 40 złotych za koszulkę. Nie jest to cena wygórowana ze względu na dobrą jakość bawełny. Cena koszulki bez efektów świetlnych byłaby co prawda o około 15 złotych mniejsza, lecz nie sztuka przyjść na imprezę w koszulce bez jakiegokolwiek wzoru. Koszulki led polecamy zdecydowanie osobom odważnym, które nie będą miały wątpliwość czy takową założyć i będą miały pewność dobrego samopoczucia przez całą imprezę!

Komentarze [6]

  • Koszulki już wcale nie sa taką nowością, ale jak widać, nadal szokują. No cóż niekoniecznie mi się podobają, ale prawdziwa moda zza oceanu jeszcze na nie przyjdzie. :)
  • 0
  • jak w Step up 3, świetna rzecz, ale ja nie kupiłabym sobie, wolę tańcem reagować na muzykę :)
  • 0
  • Pomysłowość ludzi nie ma granic. Ważne, żeby czyms nowym zaskoczyć, zaszokować. Nie widziałam takiej koszulki - znowu brakuje mi tu fotografii... Widać, że jest zapotrzebowanie na tego typu rzeczy...
  • 29
  • Wow!!!Fajna koszulka szczególnie dla młodych często imprezujących ludzi
  • 1
  • koszulki typu LED widzialam wiele razy takie :) i musze powiedziec ze robia wrazenie :) sama zamierzam w niedalekiej przyszlosci sprawic sobie cos z systemem Led niekoniecznie koszulke :) mozna fajnie sie rozrozniac na imprezie a gdy organizowany jest np wieczor Kawalerski badz Panienski to milo by bylo ogladajac dziewczyny lub Panow w koszulkach z roznego typu smiesznymi napisami :) ktore sie swieca i wyrozniaja! Ponad To niektore z nich swieca i podskakuja w rytm muzyki co daje jeszcze lepszy efekt! Mam taka cicha nadzieje ze jednak z czasem zminimalizuja zapotrzebowanie energii i mniejsze baterie bedzie mozna zamontowac bo bedzie to znacznie latwiejsze i wygodniejsze :)
  • 56
  • Czego to ludzie nie wymyślą. Po paskach z klamrami LED, nadeszły takowe koszulki :) Rzeczywiście, bardziej znajdzie uznanie u osób odważnych, nie bojących się takich nowości i może... chcących się wyróżniać? Ja bym może się nie zdecydowała na taką koszulkę, ale fajnie byłoby popatrzeć na jakiegoś szczęśliwego posiadacza migającego w klubie ;)
  • 27