Artykuł Bielizna

2010-05-12

Kostiumy kąpielowe - rodzaje cz.1

0

Podstawowy podział strojów kąpielowych jest znany chyba każdej kobiecie i każdemu mężczyźnie. Wyróżnia się z nim kostiumy dwuczęściowe i jednoczęściowe. Jako pasjonatom bielizny przedstawimy Wam jednak o wiele bardziej zaawansowany podział tego strojów kąpielowych. Polecamy także jeden z naszych artykułów traktujący o tym, jak należy prawidłowo dobierać stroje kąpielowe. Oto kilka najciekawszych rodzajów kostiumów kąpielowych, które spotkacie w dobrych sklepach z markową bielizną: Tankini – strój kąpielowy wybierany przez coraz większą liczbę kobiet, chcących wyglądać na plaży bardzo seksownie, lecz bez przesadnego pokazywania swojego nagiego ciała. W gruncie rzeczy nie polecamy go Paniom puszystym, gdyż z jego specyfiki wynika, że bardzo przylega on do ciała. W stroju tym, wynalezionym pod koniec lat osiemdziesiątych, dolna część – figi, wyglądają identycznie jak w przypadku tradycyjnych strojów dwuczęściowych. Nie są one jednak wykonywane z lycry, lecz w większości wypadków ze spandex-bawełny, która zapewnia o wiele bardziej naturalny wygląd. Górna część przypomina bluzeczkę, która przylega do ciała I zasłania cały brzuch aż po piersi. Oczywiście w miejscu piersi widoczny jest cały biustonosz, który idealnie komponuje się z całościową kompozycją tankini. Cena takiego stroju nie powinna być wysoka i może zaczynać się już przy 30 złotych.. Monokini – kostium kąpielowy nazywany także 'unikini', mogący przyjmować wiele różnych form. Najprostsza forma tego popularnego i stosowanego przez odważne Panie stroju kąpielowego to po prostu okrojona strój kąpielowy dwuczęściowy, oczywiście posiadający jedynie dolną część tego stroju.

Pierwsze monokini zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych w roku 1964 i od razu osiągnęło wierną rzeszę swoich fanów. To jednak był dopiero początek rozwoju strojów kąpielowych typu monokini. Ewolucja tego rodzaju bielizny miała miejsce stosunkowo niedawno, bo w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Z tradycyjnego kostiumu jednoczęściowego wykonano monokini poprzez wprowadzenie różnorakich wcięć na wysokosci brzucha po bokach. Kostium ten od roku 1970 uznawany jest za jeden z symboli kobiecości i wyzwolenia kobiet spod władzy mężczyzn oraz oczywiście kobiecej wolności Jedna z pierwszych nazw biustonoszy tego typu brzmiała: "wycięty z jednego kawałka strój kąpielowy", co doskonale potwierdza ideę tworzenia tego biustonosza. Już w kolejnym artykule przeczytacie opisy kolejnych interesujących i praktycznie nierozpoznawalnych w Polsce rodzajów bielizny, które na światowych plażach robią coraz większą furorę. Na pewno znajdą się wśród nich takie wynalazki jak chociażby microkini, trikini czy sling.

Komentarze [4]

  • Takie stroje produkują, takie się nam reklamuje- takie mamy na plażach. Niestety, ale coraz więcej kobiet odsłania swoje ciało wybierając coraz to kuse bikini. Mimo że lubię podziwiać piękno kobiecego ciała, zwolenniczką nadmiernego pokazywania swoich atutów bynajmniej nie jestem również.
  • 0
  • ja się cieszę, kiedy na plażach nie odsłaniamy zbyt dużo, niektóre dziewczyny ubierają się nieprzyzwoicie, na plażach są też małe dzieci itd, jeśli chcą się rozbierać to polecam sypialnię i własny dom...
  • 0
  • Dziękuję Wam za ten artykuł, bo nie zdawałam sobie sprawy, że nasze popularne bikini ma tyle rodzajów. Teraz na plaży bede wiekszą uwagę zwracała i byc może zabłysnę wiedzą... Szkoda, że na polskich plażach panuje jeszcze dość duża pruderia i więcej chcemy jeszcze, niestety zakrywać...
  • 30
  • podoba mi się monokini, ale mam wrażenie, że na plażę się ten strój nie nadaje. No chyba że do zdjęć, ale ja nad polskim morzem czułabym się w nim dziwnie... a jeszcze dziwniej byłoby po jego zdjęciu... patrząc na to, jak się opaliłam :)
   zostanę jednak przy tradycyjnym bikini...
  • 3
   • ags
   • 2011-02-28