Kolekcja Bielizna

2012-01-24

Kolekcja Obsidian od Elle Macpherson 2011/12

1

Dzisiaj przedstawiamy Wam kolekcje obok której chyba nie da się przejść obojętnie (w każdym razie my nie potrafilibyśmy!), a jest to Obsidian od Elle Macpherson. Inspirowana jest ona przez kamień o nazwie obsydian, który jest  wyjątkowo piękny, ale czasami źle kojarzony z powodu swojego pochodzenia. Powstaje on ze szkliwa wulkanicznego, czyli części ostygłej lawy. To właśnie ta skała inspiruje paletę barw tutaj widoczną. Jest ona monochromatyczna i zawiera prawie tylko wyłącznie ciemne kolory, jak czarny, antracyt, stalowy. Różne są natomiast faktury tkanin. Chropowate elementy koronki łączone są z gładką powierzchnią jedwabistej satyny.

Elle Macpherson użyła do swojej kolekcji tylko najlepszych materiałów, jak np. jedwab czy słynne francuskie koronki. To sprawia, że każdy model wygląda bardzo elegancko i jest luksusowy. Wystarczy się przyjrzeć drobnym detalom, które są perfekcyjnie dopracowane. Popatrzcie na komplet Rita, który wykonany jest z japońskiego jedwabiu wykończonego koronką. Na majteczkach znajdują się ciekawe wycięcia w kształcie łuku, zakończone zalotnymi kokardkami. Ten sam motyw pojawia się tuż przy ramiączkach na biustonoszu. Kolor tego kompletu to czarno-granitowy.

  • Kolekcja Obsidian od Elle Macpherson 2011/2012

Właśnie ta stonowana kolorystyka o której pisaliśmy wcześniej bardzo dodaje uroku. Dzięki temu pomimo ogromnej zdobności tych kompletów wyglądają one wytwornie, ale seksownie. Dzięki temu nasza uwaga spoczywa właśnie na misternych wykończeniach. Oprócz ciekawie i solidnie przygotowanych projektów podziwiać można pracę fotografa – Regana Camerona. Stworzył on w swoich zdjęciach atmosferę pełną namiętności, intymności rozgrywającej się pomiędzy parą. To wszystko zupełnie bez pokazywania twarzy modeli. Dzięki temu nasze oko z łatwością wychwytuje szczegóły bielizny, a później odczytujemy emocje z nią związane. Tło jest bardzo skromne.

Oglądanie kolejnych kolekcji Elle Macpherson jest samą przyjemnością. Od razu widać, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Pewnie nie jedna z Was chciała by mieć tą bieliznę w szufladzie i wyciągać ją na specjalne okazje.

Komentarze [2]

    • Zmysłowa i uwodzicielska bielizna:)
    • 0
    • śliczne, tylko szkoda że nie ma zdjęć na modelkach
    • 0