Artykuł Bielizna

2010-05-16

Kąpielowki i nie tylko

0

Wielu kobietom może wydawać się, że kąpielówki są jedynym rodzajem męskiej bielizny kąpielowej. Przedstawiliśmy Wam już wiele rodzajów bielizny kąpielowej  część 1 oraz cześć 2, lecz tym razem skupimy się na kąpielówkach męskich, których rodzajów jest o wiele więcej niż moglibyśmy sobie to wyobrazić. Kąpielówki – tradycyjna bielizna kąpielowa męska, której etymologia jest bardzo prosta. Mianowicie pochodzi ona od słowa kąpać się. W niektórych państwach Europy Wschodniej, w tym w Polsce, określa się te bieliznę mianem odzieży. Szorty – bielizna tego typu jest podobna do spodenek, lecz wykonana z lżejszego i cieńszego materiału Charakterystyczną cechą jest to, że sięgają one poniżej kolan. Drag – charakterystyczny rodzaj kąpielówek podobny do szortów Posiadający jednak wewnętrzną warstwę zwiększającą odporność na wodę lub też jedną warstwę wodoodporną i bardzo mocno przylegającą do ciała. Racing – kostium/kąpielówki, które wykonane są z wysokiej klasy materiałów imitujących skórę rekina. Tego typu materiał jest o wiele bardziej kosztowny, niż mogłoby się nam to wydawać. Posiada on specjalistyczne systemy techniczne umożliwiająca chociażby eliminację jakichkolwiek drgań odbywających się pod wodą. Dodatkowo posiadają one systemy mające na celu zachowanie naturalnego kształtu mięśni, co pomoże zmniejszyć bardzo trudne zmęczenie w trakcie dużego wysiłku psychicznego. Pianka – kąpielówki wykonywane z pianki ze względu na swoją aerodynamikę są bardzo korzystne przy uprawianiu wszelkich sportów wodnych. Najczęściej są one wykonane z neoprenu, który nie jest materiałem bardzo drogim, wobec czego istnieje możliwość zakupienia sobie pianki nawet przez osoby niezbyt zamożne.

Kufry – majtki pływackie wykonane w zewnętrznej warstwie z poliestru, lecz w gruncie rzecz posiadają one także drugą warstwę wewnętrzną wyglądającą jak tradycyjne szorty. Stąd nazwa tego typu bielizny – kufry , gdyż kryją one wewnętrzne warstwy dające duże bezpieczeństwo męskim genitaliom. O dziwo tego typu bielizna, mimo iż bardzo komfortowa, nie jest jeszcze zbyt popularna. Fundoshi – bardzo specyficzne kąpielówki męskie, używane przez odważnych przedstawicieli płci męskiej w Japonii. Posiadają one charakterystyczne wycięcia po bokach, wobec czego z przodu materiałem okryte są tylko genitalia, a całe uda są odsłonięte. W gruncie rzeczy jednak również całe pośladki są odsłonięte, wobec czego bielizna ta nie jest uznawana za szczególnie wyzywającą, lecz trzeba przyznać, że dość śmiesznie wygląda na specyficznych Japończykach.

Komentarze [6]

  • wh0cd792866 propecia metformin hydrochloride 500 mg diclofenac gel bupropion
  • 0
  • taak, Fundoshi to bardzo niedobry pomysł :D
  • 0
  • kapielowki,szorty,drag,racing,kufry- czytajac o wszystkich typach jeszcze moge sie zgodzic i w miare wygladaja :P hihi szkoda wlasnie ze nie umiesliscie tutaj zdjec przykadowych modeli:) bo opis moze byc nieadekwatny do tego jak prezentuja sie na posladkach mezczyzny :p a moze byc to rownie atrakcyjne jak w szortach np ktore lubie :D A Fundoshi to nazwa pierwszy raz przeze mnie przeczytana ale nie sadze bym mogla byc ich zwolennikiem :) dla mnie mezczyzna nie musi sie obnazac zeby wygladac seksownie wrecz przeciwnie :) Szorty to dla mnie numer 1 :) i polecilabym kazdemu Panu:)
  • 18
  • Bardzo brakuje mi tu fotografii poszczególnych modeli kapiekówek męskich. Nazwy, które tu przytaczacie są mi zupełnie obce - oprócz szortów... Nie umiem się więc ustosunkować do treści tego felietonu...
  • 30
  • Najbardziej przekonują mnie szorty.
  • 0
  • Model Fundoshi już mnie przeraża :P Natomiast jak najbardziej popieram szorty i dragi w których mężczyźni wyglądają JESZCZE męsko ;) Po za tym w moim mniemaniu szorty kojarzą się z młodością i taką hmmm.. świeżością? Dlatego szalenie preferuję je u młodej grupy przedstawicieli płci brzydkiej ;)
  • 29