Artykuł Bielizna

2010-01-08

Jak wybrać suszarke do bielizny?

0

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wygląda profesjonalna suszarka do bielizny. Jeśli jednak zdarzyłoby się tak, że takiej suszarki potrzebujemy, dobrze jest znać podstawowe ich rodzaje, zalety oraz wady i ceny. W tradycyjnych suszarkach dostępnych w sklepach z artykułami AGD możemy wysuszyć jednorazowo około 5 kilogramów bielizny. Więcej szczegółów przedstawiamy w poniższym artykule. Typy suszarek do bielizny: Pierwszym rodzajem suszarki do bielizny jest suszarka ewakuacyjna. Jest to dość skomplikowane urządzenie, które wymaga podłączenia specjalistycznej rury podłączającej urządzenie do szybu wentylacyjnego. Para wodna powstała podczas pracy zostaje odprowadzana na zewnątrz właśnie poprzez tę rurę. W suszarce typu drugiego – kondensacyjnego, jak sama nazwa wskazuje następuje kondensacja pary wodnej, która skroplona zostaje do specjalnego pojemniczka. Przy zakupie wersji tańszej będziemy musieli mieć świadomość, że wylewanie zebranej wody ze zbiornika stanie się naszym obowiązkiem. Wersje droższe oferują system samoczynnego opróżniania się tego pojemnika. Zalety i wady obu typów suszarek do bielizny: Suszarka do bielizny typu ewakuacyjnego charakteryzuje się stosunkowo niską ceną w granicach 1000 złotych. Nie jest to jednak koniec wydatków związanych z jej zakupem, gdyż trzeba doprowadzić do niej rurę i doprowadzić ją do szybu wentylacyjnego. Nie jest ona więc wystarczająco praktyczna i na pewno ciężko będzie ją nam używać w innym miejscu niż we własnym domu.

Suszarka do bielizny typu kondensacyjnego jest bardziej praktyczna, lecz także droższa Ceny zaczynają się od około 1400 złotych. Tego typu suszarka polecana jest szczególnie do prania wycieczkowego i polecane jest wybranie modelu mniejszego niż tradycyjny. Dostępne są bowiem ciekawe modele naścienne, które nie pozwolą nam co prawda suszyć jednorazowo 7 kilogramów bielizny, lecz na pewno zmieścimy do niej około 2 – 3 kilogramy w zależności od wielkości. Ogólnie rzecz biorąc, suszarki są urządzeniami o wysokiej jakości wykonania. Każdy model zaopatrzony jest chociażby w specjalistyczne zabezpieczenia przed ewentualnym poparzeniem, elektroniczny programator i wyświetlacz LCD. Istnieje także możliwość zaprogramowania urządzenia tak, by zaczęło pracować za kilkanaście godzin. Do dyspozycji mamy także specjalne kosze do suszenia statycznego większej ilości bielizny jednocześnie. Generalnie suszarki do bielizny posiadają więc podobną funkcjonalność do pralek automatycznych, które jak wiadomo są już obecnie produkowane przy bardzo dużym stopniu zaawansowania.

Komentarze [4]

  • ja także nie potrzebuję takich suszarek, chyba nie za bardzo upiększałaby mieszkanie ; )
  • 0
  • Nie słyszałam, nie widziałam - nie mam potrzeby mieć. Suszę przede wszystkim na słońcu lub w suszarni zimą. Mam wprawdzie suszarkę do suszenia odzieży, ale używam jej sporadycznie tylko przy suszeniu kurtek i sweterków zimą. Bielizny nie suszę w niej nigdy, myśle, że mogłaby się zniszczyć...
  • 30
  • suszarka nie posiadam takowej :) i nie czuje rowniez potrzeby na to by sie zaopatrzyc w te urzadzenie ;) Wiadomo ze ulatwia ona zycie wszystkim ktorzy zyja w ciaglym biegu :) teraz to dobra pralka ma swietna suszarke sama w sobie ja jednak wole naturalnie suszyc uwielbiam gdy jest wiona i moge rozwiesic pranie na ogordku :) pozniej tak swietnie pachnie swiezoscia :) moze i racja ze kolor troszke plowieje ale dlatego daje na lewa strone rzeczy :P a jak juz chce zachowac intensywny kolor to pranko rozwieszam na strychu :) gdzie przy otwartych oknach pieknie schnie!
  • 38
  • Ja jestem jedną z tych osób, które PÓKI CO nie wiedzą jak wygląda owa suszarka (a może kiedyś sama będę w posiadaniu takiej?). Chociaż jak na razie, wystarczają mi naturalne metody suszenia, z tym, że może i przy tym trzeba uważać, bo przez działanie słońca kolory mogą nieco wyblaknąć. Jakkolwiek, jeśli zajdzie taka potrzeba, to być może rozejrzę się za tego typu urządzeniem :)
  • 26