Artykuł Bielizna

2012-07-30

Jak wiązać pareo?

2

Pareo - wszechstronność tego niezwykłego rodzaju bielizny jest imponująca. Niegdyś noszona była ona wyłącznie przez rodowite Tahitanki. W dzisiejszych czasach pareo weszło na plaże niemalże całego świata. Zadziwia swoją funkcjonalnością i z pewnością cieszy męskie oko...

Poznanie zasad różnorodnego wiązania pareo pozwoli Wam używać chusty w taki sposób, jaki obecnie jest dla Was najbardziej korzystny. Stworzenie z pareo nowoczesnej spódnicy, sukienki, szortów czy tez nawet... turbanu na głowę wbrew pozorom nie jest skomplikowane! Przed zakupem pareo warto jednak zapoznać się z dostępnymi wymiarami. Dobranie rozmiaru jest istotne, gdyż pareo o dużych rozmiarach ma nieco inną funkcjonalność niż pareo bardzo małe.

Biustonosz dla małego biustu

 • Pareo - Biustonosz dla małego biustu

Do jego wykonania potrzebne jest najmniejsze z dostępnych pareo o rozmiarze 90x90 cm. W dwóch pierwszych przypadkach konieczne jest ułożenie pareo w kształt trójkąta i zawiązanie go na szyi (widoczne na rysunku). Pozostaje nam tylko odpowiednio (jak na rysunku) zawiązać je w talii w talii, a stworzymy bardzo efektowny biustonosz plażowy na mały biust.

Efektowny biustonosz w stylu polinezyjskim

 • Pareo - Efektowny biustonosz w stylu polinezyjskim

Do wykonania tego nietuzinkowego biustonosza będziecie potrzebowały nieco większego pareo o rozmiarach 90x200 cm.

1. Pierwszym ruchem przy tworzeniu biustonosza powinno być złożenie pareo na pół z utrzymaniem maksymalnej długości Pareo.

2. Następnie konieczne jest zrolowanie pareo w taki sposób, aby niezrolowana pozostała chusta na długości biustu. Zrolowane pareo należy umieścić pod piersiami, aby w kolejnym etapie możliwe było podciągnięcie materiału zasłaniającego piersi.

3. Na tej wysokości należy zawiązać pareo na plecach.

4. Pozostaje już tylko powiązać niezrolowany fragment pareo zasłaniający piersi ze zrolowanym fragmentem opierającym się na plecach. Najlepiej jest zrobić to na wysokości ramion.

5. Pozostaje już tylko cieszyć się z egzotycznego, niespotykane w Polsce bikini w stylu polinezyjskim.

Stylowa sukienka

 • Pareo - Stylowa sukienka

Wykonanie przewiewnej sukienki z pareo jest banalnie proste. Najprościej wykonać ją będzie z pareo o szerokości ok. 90 centymetrów i długości ok. 240 centymetrów. Oczywiście polecamy indywidualne dobranie długości pareo do tak prostego w wykonaniu stroju.

1. Chustę przykładamy górną krawędzią na wysokości piersi tak jak na rysunku.

2. Pareo owijamy wokół ciała uważając, aby zostawić nieco więcej materiału z przodu przydatnego w kolejnym punkcie.

3. Nieowijany materiał wiążemy poprzez krawędzie na dowolnym ramieniu.

Pamiętajcie o różnorodności kolorów w świecie pareo! Wiązać chustę w nieco inny, lecz także bardzo prosty sposób, możliwe jest uzyskanie takiego oto efektu:

 • Pareo - Stylowa sukienka (efekty)

Efektowny strój plażowy

 • Pareo - Efektowny strój plażowy

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że do wykonania tego stroju potrzebne będą aż dwie chusty pareo. Nic bardziej mylnego. Potrzebne będzie dosyć szerokie pareo, gdyż szerokość jest w tym wypadku długością powstałego stroju kąpielowego. Proponujemy wybrać pareo o rozmiarze 90x200 lub 120x200 centymetrów. Plan tworzenia stroju jest następujący:

1. Górne rogi pareo musimy zawiązać na plecach, aby stworzyć najprostszy stanik. Warto poprosić koleżankę, by Wam w tym pomogła.

2. Następnie należy przełożyć dolną część pareo między nogami.

3. Pozostało już tylko umiejętnie zawiązać pareo w taki sposób, aby tworzyło ono ze stanikiem jedność w postaci efektownego stroju kąpielowego.

A oto inny wariant interesującego stroju kąpielowego:

 • Pareo - Efektowny strój plażowy (warianty)

Przewiewny top

 • Pareo - Przewiewny top

Stworzenie przewiewnego topa wymaga nieco większej wprawy od posiadaczki pareo. Potrzebne będzie także nieco inne niż poprzednio pareo – kwadratowe o wymiarach 140x140 centymetrów. Oto kroki służące wykonaniu pięknego topa:

1. Składamy pareo w idealny trójkąt, po czym układamy go tak jak na rysunku (przekątną kwadratu na wysokości biustu).

2. Dwa górne wierzchołki trójkąta przeciągamy na plecy w sposób prezentowany na drugim rysunku. Warto poprosić na tym etapie osobę pomocniczą o maksymalne pociągnięcie pareo.

3. Przeciągnięte na plecy rogi należy skręcić (jak na rysunku po prawej). Następnie przeciągamy je pod pachami na wysokość szyi i wiążemy na jak najmniejszą kokardkę.

Zaprezentowane stroje to tylko propozycje wykorzystania pareo. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej, a ilość kompozycji z pareo ogranicza wyłącznie Wasza wyobraźnia!

 • Pareo - warianty

Komentarze [2]

  • Przewiewny top i w stylu polinezyjskim są najlepsze :) Idealnie by pasowały do mojego nowego kostiumu :) Bo sukienka jest za długa wg mnie
  • 0
  • Zdecydowanie najlepsze wiązania to te w formie sukienki. Są idealne na zakrycie ciała, zwłaszcza w krajach Arabskich, podczas przechadzki z hotelu na plażę albo brzegiem morza. :) Sama w swej kolekcji mam 2, w różnej kolorystyce, dopasowane do barw moich strojów. :)
  • 1