Artykuł Bielizna

2011-11-02

Jak sprawić aby biustonosz był niewidoczny

1

Wiele kobiet przez cały rok zastanawia się czy ukryć pod ubraniem każdy fragment bielizny, a kiedy ewentualnie coś pokazać. Zdania na temat widocznych fragmentów bielizny są podzielone – niektóre Panie uważają, że jest to seksy, inne natomiast, że zdecydowanie nie. Bez względu na to po której stronie jesteście warto poznać kilka tricków pozwalających ukryć nasz biustonosz, lub wydobyć jego fragmenty... To będzie szczególnie ważne, podczas oficjalnych spotkań, ale również na co dzień ta wiedza się przydaje.

Pokazywanie fragmentów bielizny musi być bardzo przemyślane, w innym wypadku możemy być odbierane jako osoby bez taktu. Oto najważniejsze zasady:

1. Brudne, zatłuszczone, zszarzałe lub stare ramiączka są bardzo niepochlebnie wyglądające. W żadnym wypadku nie pokazujemy ich, ponieważ mogą zniszczyć cały efekt naszej kreacji. Jeżeli nasze ramiączka zszarzały, a biustonosz mimo wszystko jest nadal dobry, możemy pomyśleć o wymianie samych ramiączek o ile to możliwe.

2. Należy uważać na białe ramiączka, mogą zupełnie nie pasować do kolorowych tkanin. Również do czerni będą wyglądać źle. Gdy nie jesteśmy pewne, że połączenie z bieli z innym kolorem jest dobre, lepiej zdecydować się na czerń.

3. Dobrze wybierać jest ramiączka w tonacji twojego stroju, lub wręcz przeciwnie. Kontrastowe ramiączka mogą wyglądać całkiem fajnie, szczególnie gdy dobierzemy odpowiednie dodatki.

4. Jeżeli ramiączka są gładkie, decyduj się na jak najcieńsze, gdy są zdobione, mogą być nieco grubsze. Możesz się również zastanowić się nad różnymi akcesoriami -ramiączkami, na przykład wysadzanymi kamieniami.

  • Jak sprawić aby biustonosz był niewidoczny

Jeżeli jednak uważasz, że bielizna jest rzeczą tak intymną, że nie chcesz żeby ktoś obcy ją oglądał, to jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Być może część z nich już znasz, ale warto je przypomnieć. Najlepszą opcją, jest kupić biustonosz multi-way, w którym możesz dowolnie przepinać ramiączka.

Jeżeli mimo to boisz, się że bez ramiączek będziesz czuła się niekomfortowo, możesz użyć takich przeźroczystych. Warto aby posiadał silikonowe paski, od góry czy od dołu, aby nie zsuwał się, gdy odepniesz je zupełnie. Taki biustonosz doskonale sprawdzi się przy większości codziennych ubrań, lecz nie koniecznie przy specjalnych okazjach. Najprościej jest skrzyżować ramiączka, lub kupić odpowiedni klips, spinający je.

Przy sukienkach z głębokim wcięciem na plecach pojawia się już większy problem… Są na szczęście już dostępne w sklepach staniki zapinane bardzo nisko, które krzyżują się na brzuchu. Również do super głębokich dekoltów są już dostępne odpowiednie modele. Mają one niższy obwód, oraz zazwyczaj wcięcie na piersiach w kształcie litery V, które sięga nieco poniżej mostku. Jeżeli żaden powyższych nie pasuje warto zastanowić się nad rezygnacją z biustonosza. Wtedy to z pomocą mogą nam przyjść nakładki na piersi, wykonane z silikonu, lub takie na same sutki.

Na koniec warto pamiętać, że jeżeli decydujesz się na pokazanie swojego biustonosza, niech będzie to tylko mały fragment, który nie będzie wyglądał wulgarnie. Musi on pasować do reszty stroju i akcesoriów. Jeżeli miał by on być nie zgrany z twoją stylizacją, to lepiej nie pokazuj go wcale!

Komentarze [1]

    • super ten haczyk do ramiączek, zaczynam się za takim rozglądać! piękne wiązanie w białym staniczku
    • 0