Artykuł Bielizna

2011-11-17

Jak dbać o pończochy

1

Dobrze wiemy, że pończochy mogą podnieść rangę każdego stroju, oraz uatrakcyjnić każdą bieliznę. Potrafią wyszczuplić optycznie nogi, a nam dodać seksapilu. Kobiety szczególnie uwielbiają te luksusowe wersje, które są dość drogie, a zarazem niezwykle delikatne. Abyśmy mogły się długo cieszyć ich pięknem potrzebna jest ich szczególna pielęgnacja, oraz bardzo ostrożne traktowanie. Mamy dla Was kilka rad, jak postępować z pończochami i jak o nie dbać.

Pierwszym etapem jest ubieranie pończoch. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność, aby już na początku nie zaciągnąć delikatnych włókien. Sprawdźmy, czy nasze paznokcie są idealnie spiłowane, czy nie ma na nich żadnego zadziora, oraz na wszelki wypadek ściągnijmy wszelką biżuterie z dłoni. Skontrolujmy również stopy, czy nie są zbyt suche i również czy paznokcie u nóg nie spowodują zaciągnięcia. Później podczas noszenia uważajmy na nasze buty, oraz meble, o które możemy zahaczyć. Również w miejscach publicznych szczególnym zagrożeniem dla naszych pończoch mogą być wyszczerbione na końcach krzesła czy ławki.

 • Jak dbać o pończochy

Kolejną istotną kwestią jest pranie. Nigdy nie pierzemy delikatnych pończoch w pralce. Zamki, haftki i inne zapięcia ubrań mogły by je potargać. Również zbyt wysoka temperatura nie jest wskazana. Najodpowiedniejszym sposobem jest pranie ręczne, w wodzie do 40 °C. Nie polecane są również silne detergenty, najlepiej używać delikatnych płynów, bądź zwykłego mydła. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasze delikatne włókna pozostaną nienaruszone. Po praniu nie należy również umieszczać pończoch w suszarce, to również im szkodzi. Najlepszą metodą jest zawinięcie w ręcznik i odstawienie w miarę ciepłe miejsce, ale nie w bliskiej odległości grzejnika. Szkodliwe mogą być również silne promienie słoneczne.

 • Jak dbać o pończochy

Ostatnim etapem jest przechowywanie. Warto przeznaczyć osobne miejsce na nasze pończochy, z dala od biustonoszy i innych przedmiotów, które mogły by się przyczynić do potargania naszych pończoch. Każda para powinna być złożona w osobnym woreczku, bądź pudełeczku, co zapobiegnie splątaniu. O pomysłach na uporządkowanie naszej szuflady pisaliśmy już w innym artykule.

 • Jak dbać o pończochy

Dzięki tym poradom nasze wyroby pończosznicze mogą być zakładane wielokrotnie i wciąż wyglądać atrakcyjnie. Nośmy je z dumą, ale pamiętajmy wciąż o trosce o nie i odpowiednim traktowaniu, a odwdzięczą nam się długowiecznością.

Komentarze [2]

  • widać, że pończochom należy się szczególna troska, ale zasługują na nią!
  • 0
  • wszystkie moje pończochy są niestety jednorazowe. zakładam je na szczególnie okazje po czym różne niedogodności 'puszczają do nich oczka' i tak się kończy impreza...
   co innego te grube czy we wzorki - potrafią wytrzymać dłużej ale trzeba o nie godnie dbać.
   niestety ten rodzaj bielizny zakładam praktycznie codziennie dlatego decyduje się na rajstopy , które dla mnie wytrzymują dłużej
  • 0