Artykuł 18+

2011-08-21

Gotycki romans od Elkin - jesień-zima 2011

1

Elkin to zupełnie nowa marka, której nazwę warto jest zapamiętać, ponieważ czujemy, że jeszcze nie jeden raz będzie o niej głośno. Swoją siedzibę ma w Los Angeles oraz Paryżu. To kolejna z firm, która tworząc zupełnie współczesną bieliznę pragnie jej nadać ducha przeszłości. Tym razem inspiracją był wiek XIX, a w szczególności gotyckie powieści z tego czasu.

Założycielkami Elkin są dwie siostry - Brit i Kara Smith, które są właśnie entuzjastkami takiego typu literatury, oraz pięknej bielizny. Zakres kolekcji to nie tylko typowa bielizna, ale również szaty, sukienki, czy nawet maski ze skóry i koronek. Wszystko, aby urozmaicić nasze życie, również erotyczne. Ta bielizna spokojnie może stać się fetyszem, bo jak twierdzi jedna z sióstr Brit, uwielbia bieliznę i perwersje. Sukienki można spokojnie nosić podczas dnia, ale jak twierdzą projektantki można również w nich zasypiać wieczorem, czy mogą służyć zabawie partnerów.

Nazwa marki wywodzi się z słowa krewni „kin” oraz obsesyjnego zainteresowania sióstr porożem. Ta bielizna pomimo, że mocno tkwi korzeniami w stylu dziewiętnasto wiecznym, to również nawiązuje do zupełnie współczesnych projektów, na dowód można spojrzeć na biustonosz architektoniczny ze zdjęcia poniżej.

Jak pisaliśmy już wcześniej Brit i Kara są molami książkowymi, co pociąga za sobą również inne inicjatywy. Do każdego kompletu bielizny dołączana jest lista ulubionych książek godnych polecenia, oraz playlista. To nie jedyny pomysł Elkin, każda sprzedana rzecz, to jedna książka przekazana Kenijskim szkołom. Oto przykład ślicznego wiktoriańskiego body, zapinanego na guziki:

 • Gotycki romans od Elkin - jesień-zima 2011

Na stronie internetowej dziewczyn możemy przeczytać, że chciały stworzyć stylową bieliznę, która będziemy widywać za równo w sypialni, jak i na co dzień, czy wabić nią o północy. Duet planuje stworzyć kolejne modele bielizny, które inspirowane będą wielkimi dziełami literatury. Już nie możemy się doczekać! Niestety na razie bielizna Elkin jest mało dostępna, jednak jeżeli bardzo Cię zainteresowała, możesz odwiedzić stronę ShopBop.com gdzie znajduje się kilka modeli gotyckiego romansu.

Komentarze [3]

  • Nie wiem kto robił zdjęcia, ale sa one beznadziejne. Pewnie przez nie w dużej mierze bielizna wygląda tak jak wygląda.
  • 0
  • Czegoś zabrakło w tej kolekcji, dlatego jest taka bez wyrazu, może powinni się skupić na bogatszym wzronictwie, żeby bieliźnie nadać charakteru i wyrazu.
  • 1
  • oj, nie podoba mi się, zbyt mroczne, za mało romantyczne
  • 0