Artykuł Bielizna

2010-01-07

Ekologiczna bielizna

1

Bielizna ekologiczna – podobnie jak elektroniczny bra – fitting to najnowszy szyk mody w świecie bieliźniarskim. W przeciwieństwie do bra fittingu, bielizna ekologiczna nie została jednak dobrze przyjęta w większości środowisk bieliźniarskich. Podstawowym pomysłem producentów bielizny ekologicznej było wyeliminowanie nie do końca przyjaznych dla skóry intymnej człowieka materiałów. Jako pierwsza z produkcją tego typu bielizny wystartowawszy firma Triumph, która weszła na rynek z biustonoszem nazwanym szumnie "Photovoltaic-Powered Bra". Produkt ten jest naprawdę nietypowy. Sam kolor – zielony, jest niezwykle rzadko spotykań w przypadku damskich biustonoszy, a fakt, że wbudowano w niego baterię słoneczną może zarówno zachwycać jak i degustować. Oczywiście nie jest to już jedyny model tego typu bielizny, aczkolwiek to on zapoczątkował całą serię nowoczesnej bielizny ekologicznej. Bielizna tego typu najprawdopodobniej stanie się niezwykle popularna wśród kobiet uczulonych np. bawełnę, dla których nie było do tej pory dobrej alternatywy. Mimo wysokich cen majtek ekologicznych na pewno kupowanie ich będzie bardziej korzystne, niż np. noszenie majtek jednorazowych, co w skrajnych przypadkach musiało być konieczne.

Podstawowym problemem może okazać się jednak... szycie tego typu bielizny. Stosowane materiały o wysokim zaawansowaniu technologicznym są bardzo trudne do obsługi przy szyciu tradycyjnym, przez co praktycznie niemożliwe staje się tworzenie jakichkolwiek wzorów, tak popularnych na każdym rodzaju bielizny w dzisiejszych czasach. Niektóre warianty zakładają także produkowanie specjalistycznej bawełny, która wytwarzana jest wyłącznie na naturalnych składnikach glebowych. Dodatkowo posiada ona specjalistyczne certyfikaty, więc w żadnym wypadku nie będziemy musiały martwić się o ich ewentualne podarcie, zniszczenie w trakcie prania czy też niską jakość. Z uwagi na brak szczegółowych informacji trudno jest jednak konkretnie przewidzieć dalsze losy tego nietypowego wynalazku – bielizny ekologicznej.

Komentarze [4]

  • był tu już podobny artykuł, tylko z fotkami :P
  • 0
  • Bielizna ekologiczna :) bardzo dobre rozwiazanie dla nas kobiet i dla srodowiska :) patrzac i biorac pod uwage ze sa wsrod nas kobiety ktorym sprawialoby to duze ulatwienie i uzytkowanie z tytulu alergii na niektore skladniki bielizny! wiec jak najbardziej jestem za takiego typu BIELIZNA ekologia i ulatwienie zycia ! cos cudownego! :) nie zdaje sobie sprawy z tego co by bylo gdybym byla uczulona na sklad wiekszosci bielizny ;) jestem uczulona na metale , magnesy i juz sprawia mi to problem z doborem bielizny a co maja powiedziec kobiety ktore uczulone sa na prawie wszystkie rodzaje bielizny? oby jak najszybciej rozwijala sie ta dziedzina i niech ida z Pomoca dla tych ograniczonych :)
  • 24
  • Obecnie w wielu dziedzinach życia mamy do czynienia z ekologizmem.. ostatnio głośno jest o eko-mamach, które propagują eko-pieluchy, eko-proszki do prania dziecięcych rzeczy itd.... przyszła więc pora na eko-bieliznę :) Z tego co wyczytałam w tym artykule, wnioskuję, że powinna być jeszcze dopracowana w kilku szczegółach, ale jeśli ma pomóc kobietom uczulonym na bawełnę to jak najbardziej wspieram ten projekt :)
  • 21
  • No, to mamy juz nawet bielizne ekologiczną :) Nie słyszałam o tej nowince firmy Triumph. Ta bateria słoneczna wewnątrz... no, nie wiem czy bielizna taka przyjmie się na rynku... zobaczymy.
  • 29