Kolekcja Bielizna

2012-01-29

Eko czarno na białym – Rachael Reichert 2011/2012

2

Rachael Reichert to młoda projektantka, która wydała niedawno drugą w swym dorobku kolekcje. Zanim zaczęła tworzyć własne kolekcje. Studiowała w prestiżowej szkole Central Saint Martins. To był pierwszy krok do kariery w świecie mody. Obecnie swoją siedzibę ma w Nowym Jorku.

Jej kolekcja the Living Dolls House to zbiór gorsetów, sukienek i dodatków. Każdy egzemplarz ma w sobie coś niezwykłego i zachwycającego. Jest w nich swoista magia, która przenosi nas w świat Alicji w krainie czarów, czy cyrkowej atmosfery. Zresztą  sama nazwa nawiązuje do domu lalek, zabiera w świat złudzeń, gdzie wszystko jest możliwe.

Dla Rachael Reichert nie ma przeszkód nie do pokonania. Po pierwsze stworzyła piękną kolekcje, podejmując się również odpowiedzialności za nasz świat. Wszystkie modele, które tutaj zobaczymy są przyjazne środowisku. Dzięki takiemu etycznemu podejściu możemy się cieszyć pięknem ubrań i nie mieć wyrzutów sumienia. Jak twierdzi projektantka, nie było to wcale takie proste, gdyż większość organicznych materiałów jest bardzo delikatna. Konstrukcja gorsetów wymaga jednak tkanin stabilnych i trwałych na rozciąganie. Rachael bardzo dokładnie przyglądała się strukturom tkanin, tak aby nie deformowały się one podczas noszenia. Niewiele z naturalnych tkanin spełniało surowe wymagania. Jednak mimo tych trudności udało się. Projektantka nie boi się również przyszłości. Stworzyła ona kampanie Kickstarter, która ma wspomóc finansować jej plany produkcyjne na rok 2021. Akcja zakończyła się dużym sukcesem, dzięki czemu nowa kolekcja właśnie startuje.

 • Eko czarno na białym – Rachael Reichert 2011/2012

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do the Living Doll House. Przewodnim motywem, jakim uczyniła Rachael w tej kolekcji jest kontrast bieli i czerni. Na gorsetach czy sukienkach przeplatają się czarno-białe pasy, ale na tym zabawa geometrią się nie kończy. Sukienki mają nieregularne formy. Część z nich przypomina modele z lat 50. Gorsety natomiast są bardzo klasyczne, tworząc idealną sylwetkę – klepsydrę. Niesamowity efekt daje również połączenie prostej marynarki, rozszerzanej do dołu i wyprofilowanej w tali z prostym czarnym biustonoszem. Kolekcja uszyta jest z takich materiałów, jak ręcznie dziergane koronki, jedwabiu „pokoju”, bawełny organicznej czy lnu. Podoba nam się również klimat tej sesji zdjęciowej, który jest nieco mroczny, zaczarowany… Patrząc z zewnątrz na dom lalek autorstwa Rachael Reicher mamy wrażenie, że atmosfera przesiąknięta jest fetyszem, ale zarazem kobiecością. Wszystkie modele są doskonale wystylizowane, a tła po prostu bajeczne. Za zdjęcia jak i nagrania video odpowiedzialny jest Jonah Wanagel. Modelkami zostały: Virtual Defect, Athena Alexandria, Mollie McCurdy, Liz Leidenfrost, Mia Bink, Leslie Ford.

Komentarze [5]

  • Nie podoba mi się. Do tego większą uwagę skupiają twarze modelek i tło, niż sama kolekcja.
  • 0
  • Bielizna w stylu gotyckim. Patrząc na modelki wyglądają jak wampirzyce. Nie chciałabym jej nosić.
  • 0
  • Nie w moim stylu ta kolekcja mimo, że dosyć oryginalna jednak nie przemawia do mnie
  • 0
  • Stroje kojarzą mi sie z nocą wampirów. Do mnie ten styl niestety nie przemawia.
  • 0
  • widać, że to młoda projektantka z fantazją, ale zdjęcia mi się nie podobają
  • 0