Artykuł Bielizna ślubna

2012-07-19

Dobrze dobrana bielizna ślubna = mniej stresu

1

Jeżeli wkrótce planujecie ślub, to na pewno chcecie zadbać o każdy szczegół. W przypadku Panny młodej kluczową sprawą oprócz sukni wydaje być się bielizna ślubna. Dla czego, chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba ;) Nie ma nic gorszego w ten dzień, niż martwienie się, że stanik się zsuwa bądź majtki zbytnio wpijają w skórę. Dla wszystkich Panien młodych mamy jednak kilka porad, które ułatwią sprawę i kilka trendów roku 2012!

1. Najpierw wybieramy suknie ślubną, później bieliznę. Wydaje się to być oczywiste, jednak czasami na widok pięknej bielizny ślubnej trudno się pohamować. Taka kolejność jest ważna ponieważ bielizna musi być dopasowana krojem i kolorem do sukni. Ponadto aby jeszcze lepiej pasowała warto się przypatrzeć teksturze materiału sukni, czy stylistyce. Na przykład do sukni retro warto wybrać coś w podobnym klimacie.

 • Dobrze dobrana bielizna ślubna - Les Jupons de Tess

2. Wybierz właściwy kolor. Przypatrz się odcieniowi sukni i wybierz bieliznę w jak najbardziej zbliżonym odcieniu.

 • Dobrze dobrana bielizna ślubna - Kriss Soonik

3. Należy upewnić się czy bielizna spełnia pewne wymagania: podtrzymuje dobrze piersi, nie wystaje nieestetycznie spod sukienki. Również w przypadku majtek – muszą one być dobrze dopasowane i niewidoczne pod suknią.

 • Dobrze dobrana bielizna ślubna - Rebecca Ansah

4. Dla naszego komfortu ważny jest również odpowiednio dobrany rozmiar stanika. Musi on mieć odpowiednio ścisły obwód i miseczkę, która będzie dobrze zbierała piersi. W tym wypadku można skorzystać z kalkulatora rozmiarów, a najlepiej wybrać się do sklepu, który będzie udzielał fachowych porad. Warto też sprawdzić jaki krój stanika jest odpowiedni pod jaką sukienkę.

 • Dobrze dobrana bielizna ślubna - Bordelle

5. Na końcu wybierz odpowiednie pończochy. Nie ważne czy będą one białe, beżowe, czy cieliste – ważne aby dobrze leżały. Najlepiej będą się trzymać te, które mają szerszą koronkę z wieloma sylikonowymi paskami.

 • Dobrze dobrana bielizna ślubna - Dreamgirl

A co jeżeli nasza figura nie jest idealna? Wtedy warto zainwestować w bieliznę korygującą. Podkreśli atuty i uformuje ciało. W tym momencie wybór takiej bielizny jest przeogromny. Można spotkać całkiem piękne egzemplarze, których nie powstydzisz się przed partnerem. Na przykład warto się przyjrzeć kolekcją bielizny ślubnej na każdy rozmiar. Dobrze dobrana bielizna zagwarantuje nam komfort, więc nie warto na niej oszczędzać. Jeżeli będziecie się w niej dobrze czuć, a w dodatku będzie seksowna, to być może posłuży również w noc poślubną? ;)

Komentarze [2]

  • Pomimo tego, że od mojego ślubu minęło już trochę czasu nadal pamiętam jak ważna była dla mnie kwestia wyboru bielizny pod suknię ślubną. Pamiętam, że długo nie mogłam się zdecydować na model stanika, ale w końcu wybrałam biały koronkowy model i nie żałuję. Cały dzień trzymał mój biust w ryzach i ładnie go eksponował, a czułam się tak komfortowo jakbym go w ogóle na sobie nie miała. No i spodobał się mężowi podczas nocy poślubnej ;)
  • 0
  • Mimo że ślubu jeszcze nie planuję już nie mogę się doczekać kupna bielizny na noc poślubna. :)
  • 0