Artykuł Bielizna męska

2009-12-29

Brytyjskie rodzaje bielizny męskiej

0

Tym razem przedstawiamy Wam te rodzaje bielizny, które bym może nie raz mieliście na sobie, ale na pewno nie znacie ich prawidłowej nazwy. Co więcej, większość z nich nie ma w ogóle polskiego odpowiednika w nazwie i ich jedyną poprawną nazwą jest zwrot w języku angielskim. Oto one : Slipy bikini (bikini briefs) - spodenki te można określić jako połączenie slipów ze stringami, aczkolwiek na pewno to określenie nie jest do końca prawidłowe. Inaczej można by je opisać tak, że z przodu wyglądają one jak stringi (duże wycięcia na udach, całkowite zakrycie jedynie genitaliów), natomiast na pośladkach wyglądają one już jak normalne slipy. Majtki dość rzadko spotykane, nadające się przede wszystkim do opalania ud lub ewentualnie do uprawiania różnego rodzaju sportów, gdyż podobnie jak slipy bardzo dobrze przylegają do skóry. Jockstrap – jeden z modeli niepopularnych w Polsce, ale za to zdobywający wielką sławę w Stanach Zjednoczonych. Majtki podobne do stringów, gdyż odsłaniają z przodu praktycznie całe uda i zasłaniają jedynie genitalia. Specyficzną cechą są dwa paski, wychodzące z części głównej – paska na talii. Oplatają one pośladki, pozostawiając jednocześnie odkrytą dużą część ciała. Majtki bardzo ściśle przylegające do skóry, doskonale nadające się do uprawiania sportów ruchowych oraz do leczenia pooperacyjnego męskich narządów rozrodczych ze względu na łatwy dostęp do genitaliów bez konieczności zdejmowania całych majtek.

Thongs – majtki bardzo rzadko spotykane w Polsce. Jeden z nielicznych rodzajów bielizny, który w ogóle nie zasłania pośladków. Opierają się one na tradycyjnym pasku z rzemyka wokół talii i potężnym, skórzanym okryciem genitaliów. Zdarza się, że mają one jeszcze metalowe elementy ozdobne lub zapinane na metalowe guziki przecięcie w połowie worka okrywającego genitalia. Mogą one służyć w dwóch przypadkach : jako ocieplenie i ochrona klejnotów pod inny rodzaj bielizny zakrywający więcej ciała lub też jako okazja do eksponowania pośladków i uwydatniania genitaliów dla homoseksualistów. Bokserko – slipy (boxer briefs) - majtki wbrew pozorom dość często spotykane w naszym kraju. Jak sama nazwa wskazuje są połączeniem obcisłych slipów z luźnymi bokserkami. Tłumacząc to na język polski : wyglądają one jak bokserki z dość krótką nogawką i ściśle przylegają do ciała. Zazwyczaj posiadają dość szeroki pasek opasający talię. Teraz chyba każdy wie już o jakie majtki chodzi... Nadają się one doskonale do uprawiania różnego rodzaju sportów, szczególnie w chłodniejsze dni, gdyż zakrywają dużą część ciała grubym materiałem i dodatkowo bardzo ściśle przylegają do ciała. Tak naprawdę każdy powinien dobierać bieliznę indywidualnie, gdyż w niektórych krajach mężczyznom zdecydowanie bardziej pasuje inny rodzaj bielizny niż mieszkańcom kraju innego. Wybór jest naprawdę szeroki. Można nawet powiedzieć, że zbliżony do wyboru bielizny damskiej...

Komentarze [4]

  • Brakuje fotek! sam opis to trochę za mało jak na takie modowe dziwolągi
  • 0
  • Bokserko – slipy (boxer briefs) - majtki wbrew pozorom dość często spotykane w naszym kraju. Jak sama nazwa wskazuje są połączeniem obcisłych slipów z luźnymi bokserkami. Tłumacząc to na język polski : wyglądają one jak bokserki z dość krótką nogawką i ściśle przylegają do ciała. Zazwyczaj posiadają dość szeroki pasek opasający talię jak najbardziej jestem za takim typem bielizny spotykanym u Panow :) to najlepsze rozwiazanie jak dla mnie i najlepiej sie prezentujacy! :) co do reszty to mam spore zastrzezenia nie wyglada to estetycznie nie jest wygodne :) bo cienkie paski beda wzynaly sie w cialo Panow :) Bielizna zaslaniajaca wylacznie genitalia to nie jest bielizna ladna i wygodna i nie sadze by przypadla go gustu Pania :) wiec dobrze ze Panowie znaja sie choc tyle na modzie by ubierac sie tak by prezentowac sie w superlatywach ! :)
  • 28
  • Jak tylko zobaczyłam wzmianki o tym, że ta bielizna zasłania tylko genitalia, zostawiając sporo odkrytego miejsca po bokach, albo że eksponuje pośladki to od razu... DZIĘKUJĘ BARDZO. Nie dziwię się, że są to rzadko spotykane modele w Polsce, bo jednak nasze społeczeństwo jest trochę zachowawcze i powszechnie panuje coś takiego jak homofobia (a takie ciekawe bieliźniarskie okazy kojarzą się albo z homoseksualistami albo ze striptizerami). Jakkolwiek, ja również nie jestem do tego przekonana i nie chciałabym nawet w ramach żartu widzieć tego u mojego ukochanego.
  • 29
  • To prawda, nie słyszałam o takiej bieliźnie. Szkoda, że nie zamieśzczacie fotografii, bo to na pewno przybliżyłoby nam wygląd tych męskich cudeniek :) Generalnie nie lubię u mężczyzn majtek typu stringi a wszystkie tu coś wspólnego z nimi mają.
  • 30