Chanel

Chanel

bielizna ChanelChanel to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ta nazwa kojarzy się ze stylem i szykiem, który przecież nigdy nie wychodzi z mody. Twórczyni marki Gabrielle Chanel w 1910 roku otworzyła dom mody. Pomógł jej w tym jej przyjaciel Arthur Caple.


Chanel to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ta nazwa kojarzy się ze stylem i szykiem, który przecież nigdy nie wychodzi z mody. Twórczyni marki Gabrielle Chanel w 1910 roku otworzyła dom mody. Pomógł jej w tym jej przyjaciel Arthur Caple. Zanim jednak to się stało Chanel nie miała łatwego życia. Jej matka wcześnie umarła, a ojciec oddał ją do domu dziecka. Gdy miała osiemnaście lat pracowała w sklepie, a w nocami śpiewała w kabarecie. Ostatecznie też nigdy nie wyszła za mąż. Pierwsze swoje studio odtworzyła na ulicy Cambon w Paryżu. Jej wielkim sukcesem był wtedy super modny kapelusz. Dzięki piosence "Qui qu'a vu Coco" Gabrielle przyjęła przydomek Coco, z którego znamy ją do dziś. Dzięki jej niełatwemu jej życiu powstał jej własny styl, który zachwyca po dziś dzień. Kiedy umarł jej przyjaciel Arthur powstała najbardziej rozpoznawalna sukienka na całym świecie - mała czarna. Inne rzeczy, które zostały w "spadku" po Coco Chanel to klasyczny kostium, jersejowy sweter czy sztuczna biżuteria.

  • Victoria's Secret Fashion Show 2010

  • ArtykułWystawy 2010-12-03 08:00:00
   • Victoria's Secret Fashion Show 2010 | OBieliznie.pl

    Marka Victoria's Secret słynie z niezwykle inspirujących pokazów bielizny. Kierownictwo marki z roku na rok stara się podtrzymywać najlepsze tradycje – zatrudniani są najpopularniejsi modele, prezentujący bieliznę na niezwykłych pokazach. Tegoroczny show nie był wyjątkiem – w samym centrum Stanów Zjednoczonych, Nowym Yorku, 10 listopada odbył się drogi i skandaliczny pokaz Victoria's Secret Fashion Show 2010 .

  • Historia piżamy

  • ArtykułHistoria 2010-01-15 08:00:00
   • Piżama jest jednym z najpopularniejszych rodzajów bielizny nocnej . Praktycznie nikt nie wie jednak skąd się wywodzi i jak ten rodzaj ubioru kroczył przez swoją bieliźniarską historię. Z pewnością warto się z tymi faktami zapoznać, a umożliwi Wam to artykuł w naszym projekcie " wszystko o bieliżnie"!