Artykuł Bielizna

2010-04-18

Biustonosz push up

0

Biustonosz push-up jest jednym z najpopularniejszych rodzajów bielizny damskiej zasłaniającej biust, czyli po prostu biustonoszy. Przeznaczeniem tego typu biustonoszy jest podnoszenie i uwidocznianie biustów niewielkich lub też bardzo małych, jak sama nazwa wskazuje z angielskiego push up oznaczającego dosłownie popychać do góry. O tego typu biustonoszach krąży wiele opowieści i dowcipów, szczególnie wśród przedstawicieli płci męskiej, którzy chociażby czują się 'oszukani', widząc w ubraniu biust o wiele większy niż po zdjęciu biustonosza... My jednak zajmiemy się faktami dotyczącymi tego typu biustonoszy i postaramy się przybliżyć Wam ich charakterystykę. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje tego typu biustonoszy ze względu na rodzaj wypełnienia:

 • wypełniany wkładem materiałowym np. z pianki, który powiększa biust w sposób niezbyt naturalny, nie dopasowując się do kształtu biustu i powodując jedynie jego znacznie uwypuklenie (najczęściej polecany do stosowania pod grubsze ubrania)
 • wypełniany silikonem biustonosz push-up jest czymś o wiele nowocześniejszym niż opisany wyżej biustonosz z wkładem materiałowym. Dopasowuje się do kształtu ciała, nie uwiera i wygląda bardzo naturalnie nawet pod stosunkowo cienkimi ubraniami.

Cena biustonoszy pierwszego opisanego typu jest zawsze mniejsza o około 15% od ceny biustonoszy z wypełnieniem silikonowym (oczywiście w przypadku porównywania biustonoszy wykonanych przez jedną firmę lub formy o podobnej jakości wykonania). Wypełnienie wprowadzane jest w obu przypadkach do specjalnie wyprofilowanego wycięcia znajdującego się na samym spodzie miseczki. Owe wypełnienie powoduje dość silne uciskanie piersi od dołu i wypychanie ich do góry. Fakt zniekształcania piersi przez biustonosz push-up jest znany mniej więcej 95% kobiet, które decydują się na tego typu biustonosze, lecz w równie zdecydowanej większości przypadków nie ma to żadnego wpływu na ich decyzję odnośnie rezygnacji z biustonoszy push-up.

Wypełnienie to jednak nie wszystko. Obecne biustonosze budowane są w bardzo zaawansowany sposób, który powiększa optycznie biusty w różnoraki sposób, choć tak naprawdę zwiększa obwód biustu o niespełna centymetr... Charakterystyczny dla biustonoszy push-up jest krój paskowy, który przyciska biust w miejscach wbudowanych pasków, powodując jego zgniecenie w kierunku klatki piersiowej i jednocześnie zwiększenie powierzchni biustu oraz przy okazji zbliżenie do siebie obu piersi (metoda stosowana w przypadku biustonoszy dla kobiet o niezbyt małym rozmiarze biustu, ale mimo to chcącym go powiększać). Kolejnym zabiegiem jest stosowanie obniżonego mostka (w przypadku wszystkich rozmiarów biustu), który wydłuża piersi w długości i pozwala bardziej uwidocznić efekt stosowany przez wypełnienie pod miseczkami. Wszystkie wymienione elementy nie służą tak naprawdę realnemu powiększaniu biustu, lecz jak już pisaliśmy powiększają go jedynie optycznie i mogą się przydać chociażby na plaży, gdy nasz biustonosz widoczny jest w całości, a my mamy malutkie kompleksy odnośnie wielkości naszego biustu. Pamiętajcie jednak, że biustonosze push-up są produktem dla kobiet mających dużą wiedzę w zakresie dobierania i specyfiki biustonoszy (wiedzę tę możecie nabyć chociażby dzięki naszemu projektowi). Nie zawsze efekt przez nie wywołany będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom, a w niektórych przypadkach – biustów jędrnych, strzelistych, lecz po prostu małych, będzie przynosił efekt odwrotny do pożądanego i jedynie spłaszczy nas biust do brzydszego niż naturalny kształtu...

Komentarze [6]

  • wh0cd6192631 cafergot propranolol buy celebrex without prescription hydrochlorothiazide
  • 0
  • Ja push- upy lubię. Wypełniają to czego brak i sprawiają, ze biust jest o niebo pełniejszy oraz trzyma piersi w jednym miejscu.
  • 0
  • ja nie lubię push-upów, dobrze że poduszeczki są zazwyczaj wyjmowane, bo przyznam, że zazwyczaj ten model jest najładniej zdobiony :P
  • 0
  • Mistrzem w projektowaniu biustonoszy push-up jest Victoria's Secret. Te biustonosze wypełniane silikonem własnie nawet z najmniejszych piersi potrafią zrobić biust, że aż miło popatrzeć. Wygląda on tak naturalnie, że nikt nie podejrzewa, że to imitacja :) A panom, których troszkę "oszukujemy" mówmy, że liczy się co w głowie a nie w biustonoszu ;) Faktycznie ten typ biustonosza nadaje się tylko do małych piersi ale coż - panie z większym biustem mają naturalny push-up.
  • 36
  • Bardzo pożyteczny biustonosz push-up. Nie dla mnie mam duży biust więc nawet takich rozmiarów nie szyją w tym typie
  • 2
  • Biustonosz push-up jest zbawieniem dla masy dziewczyn, bo faktycznie można szybko i sprytnie ukryć kompleks małego biustu, jednak tak jak jest to ujęte w artykule - i tak prawda wyjdzie na jaw, a mężczyzna będzie czuł lekkie rozczarowanie. Z tym, że nie każdy ma fioła na pkt wielkich piersi, więc dziewczęta mniej obdarzone przez matkę naturę, wcale nie są spalone! Może więcej wiary w siebie? ;) Po za tym każda z nas powinna pomyśleć, przed wyborem takiego biustonosza, czy jeszcze nie pogorszy to jego stanu.. ale z drugiej strony wiadomo, że każda z nas chce się podobać i jeśli ma okazję ku temu to skorzysta, nie bardzo myśląc o konsekwencjach.
  • 85