Artykuł Bielizna

2010-02-06

Bikini V

0

Bielizna typu V jest uznawana za najodważniejsza bieliznę plażową na świecie. Dla niektórych jest ona szokująca, a wystarczy stwierdzić, że jest to bielizna o wiele bardziej odważna od bikini typu micro. Bielizna tego typu ma swoje pochodzenie w krajach azjatyckich. Trudno jest jednoznacznie określić miejsce, gdzie bielizna typu V pojawiła się po raz pierwszy, aczkolwiek prawdopodobnie była to Tajlandia. Charakterystyka tej bielizny jest dość szokująca i trudno doszukiwać się w niej jakiegokolwiek użycia praktycznego. Bielizna ta jak sama nazwa wskazuje kształtuje się w literę V. Najbardziej szokujące jest jednak to, że nie zawiera ona majtek. Z biustonosza wysuwają się dwie cienkie linki, które tworzą jednocześnie majtki. Jest to strój jednoczęściowy, w którym możemy wyróżniać dwie wersje:

 • z biustonoszem pasmowym, który tworzony jest za pomocą cienkich linek
 • z biustonoszem tradycyjnym, który posiada miseczki w tradycyjnym kształcie

Moda na tego typu stroje kąpielowe miała miejsce już około 15 lat temu, jednak jak można się domyślać nie miała szerszego zasięgu terytorialnego. Obecnie w ten sposób ubierają się jedynie kobiety, które w znaczny sposób chcą się wyróżnić. Są to przede wszystkim znane gwiazdy filmowe i kobiety o nienagannej figurze. Warto nadmienić, że w wariancie pierwszym biust jest praktycznie odsłonięty. Co prawda sutki są w większości zasłonięte, aczkolwiek patrząc na kobietę z boku całkowicie widzimy jej piersi.

 

Bikini V

Tego rodzaju bielizna V posiada rzeszę zagorzałych przeciwników, jest ich zdecydowanie więcej niż zwolenników, których praktycznie trudno jest w dzisiejszym okresie znaleźć. Bielizna nie jest bowiem zbyt wygodna, gdyż może wcinać się w ciało oraz miejsca intymne. Nie umożliwia także lepszego pływania, gdyż krepuje ruchy, a w przypadku wykonywania ich zbyt agresywnie może spaść całkowicie z ciała. Jeśli już tak się stanie zostaniemy całkowicie bez stroju kąpielowego, gdyż jak już pisaliśmy strój jest jednoczęściowy. Jako ciekawostkę dodamy, że strój ten ma także swoje odzwierciedlenie w formie dla mężczyzn Jedynym znanym przedstawicielem, który nosi tego typu bieliznę jest filmowy... Borat! Teraz już chyba doskonale możecie wyobrazić sobie jak wygląda bielizna typu V!

Borat

 

Komentarze [7]

  • bardzo wesołe zdjęcia, szkoda tylko, że modelki na pierwszych zdjęciach nie dostrzegają komizmu ich strojów : P
  • 0
  • Bielizna typu V jest najodważniejszą bielizną na świecie? Chyba w przypadku panów, bo jak dla mnie odważniejsza jest microkini ;) przy tym modelu bielizny na prawde NIE MA CO UKRYWAĆ, bo tego materiału jest tyle co kot napłakał, a i tak jakieś niespodzianki mogą bardzo szybko wyskoczyć przy odrobinie szaleństwa ;)Co prawda w tym przypadku materiał też ma prostą i łatwą drogę do zsunięcia się (i to w obie strony!) ale mimo wszystko taki typ kostiumu wydaje mi się ciut pewniejszy ;) oczywiście prosta sprawa, że jest on tylko dla osób o nienagannej figurze (i raczej większym biuście, bo na czymś to się musi trzymać), ale sądzę, że i tak nie znajdzie on takiego uznania jak standardowe bikini, monokini czy nawet trikini... liczy się przede wszystkim wygoda i pewność, że wszystko zostanie na swoim miejscu nawet podczas szalonych skoków do wody, czy ostrej gry w piłkę plażową ;)
  • 28
  • hehe no tak prezentacja tego typu strojow ;) mi sie smiac chce widzac Borata :P on zapoczatkowal wszystko raczej nikt nie byl swiadomy istenienia takich kostiumow przed zobaczeniem tego filmu! :) ja bym sie nie odwazyla na taki stroj :P i sadze ze znajda sie tacy smialkowie ktorzy z checia wcieliliby sie w Borata :P i przywdziali na siebie takie "cudenko" to niestety nie dla mnie ! :) wole miec zasloniete wiecej niz obawiac sie ze wyskoczu tu i ówdzie :P wtedy to byloby dopiero wesoło :D a na buzi zaobserowac moznaby bylo czerwony kolor :P hihi
  • 20
  • Piekne to bikini dla kobiet. Nie założyłam, bo pewnie bałabym się, że wywałam jakies nadmierne zainteresowanie na plaży ;) Borat - facet bez kompleksów ;)
  • 33
  • Tak jak pisałam wcześniej jest to strój dla bardzo odważnych.Ja nie należę do takich osób.Poza tym u nas na plaży wywołałby taki strój niezłe poruszenie
  • 2
  • Stroje dla bardzo odważnych.Odpada!!!
  • 0
  • Haha Borat najlepszy :D faktycznie, to są modele dla odważnych, bo ja osobiście bałabym się, że coś niechcący może mi wyskoczyć spod tego skąpego stroju, więc z wszelkimi szaleństwami trzeba by było uważać.
  • 30